УПЛ, 16-й тур. Представляємо суперника: «Минай»

У суботу, 27 листопада, київське «Динамо» проведе зустріч 16-го туру української Прем’єр-ліги з «Минаєм». Матч відбудеться на стадіоні «Авангард» в Ужгороді та розпочнеться о 14:00. Представляємо нашого найближчого суперника.

ФК «МИНАЙ»

Дата заснування: 2015 рік

Президент: Валерій Пересоляк

Головний тренер: Ігор Леонов

Домашні матчі проводить на стадіоні «Авангард» в Ужгороді (12 000 місць)

Результат виступу в минулому сезоні: 14-те місце (18 очок у 26-ти матчах; 4 перемоги, 6 нічиїх, 16 поразок, різниця м’ячів 16:47)

Поточне місце в сезоні 2021/22: 14-те (10 очок у 15-ти матчах; 1 перемога, 7 нічиїх, 7 поразок, різниця м’ячів 11:25)

Історія

Датою заснування ФК «Минай» вважається 2015 рік, коли була створена команда працівників митниці для участі в чемпіонаті Ужгорода. Із часом до неї приєдналися професійні футболісти: екс-гравці ужгородської «Говерли» Микола Гібалюк, Владислав Микуляк, Дмитро Бабенко, а інвестори команди, які зацікавилися проектом, вирішили будувати професійний футбольний клуб.

На першому ж році свого існування «Минай» посів друге місце в головному міському турнірі Ужгорода та пробився до вищого ешелону клубів Закарпаття. За три роки команда з чемпіонату Ужгорода вийшла до другої ліги чемпіонату України. 2018 року, коли «Минай» отримав професійний статус, закарпатці дійшли до 1/8 фіналу Кубка України, в якому поступилися київському «Динамо» (1:3). А у другій футбольній лізі команда виграла групу А, програвши у Суперфіналі другої ліги «Кременю» (0:1), та здобула право підвищитися у класі. При цьому «Минай» успішно виступав у Кубку України, дійшовши до півфіналу турніру.

У сезоні 2019/2020 колектив під керівництвом Василя Кобіна здобув золото першої ліги, отримавши підвищення до елітного дивізіону України.

Дебют в УПЛ «Минай» відзначив перемогою над «Олександрією» (1:0), однак за підсумками чемпіонату посів останнє місце в турнірній таблиці та мав понизитися до першої ліги, проте відмова «Олімпіка» від виступу у Прем’єр-лізі дозволила «Минаю» зберегти прописку в еліті на сезон 2021/22.

Досягнення

Виступи в аматорах: чемпіон Закарпатської області (2017), володар Кубка Закарпатської області (2017, 2018), Володар Суперкубка Закарпатської області (2017);

Професійні виступи: чемпіон групи «А» другої ліги чемпіонату України (2019); чемпіон першої ліги України (2020).

Стан справ у поточному сезоні

Як і минулого сезону, «Минай» розпочав виступ у Прем’єр-лізі з мінімальної перемоги над «Олександрією» – успіх закарпатцям приніс єдиний м’яч Олега Вишневського, забитий на 90-й хвилині. Однак вже в наступному матчі перенесеного першого туру команда поступилася на НСК «Олімпійський» київському «Динамо» (0:2), після чого не здобула більше жодної перемоги. Безвиграшна серія «Миная» триває в чемпіонаті рекордні 14 ігор: 7 нічиїх та 7 поразок. На своєму полі наші суперники не перемагали в УПЛ впродовж 7-ти матчів: 5 нічиїх і 2 поразки.

Після серії з трьох поразок від «Ворскли», «Львова» та «Металіста 1925», а також вильоту з Кубка України на стадії 1/16 фіналу від першолігового «Альянсу» (2:3), керівництво «Миная» розірвало контракт із Василем Кобіним, якого на чолі команди змінив Ігор Леонов.

Однак, незважаючи на низьке турнірне становище, протягом дистанції «Минай» не раз відбирав очки у лідерів, зігравши внічию з однаковим рахунком 1:1 із «Зорею» та «Шахтарем». Закарпатський клуб є найбільш «товариським» серед усіх учасників УПЛ, маючи на своєму рахунку 7 «мирових».

Топ-гравці стартового складу

У всіх 15-ти матчах поточного сезону взяли участь півзахисник Олександр Петрусенко (відіграв без замін 1286 хвилин) і захисник Ігор Гончар (1183 хвилини). 1189 хвилин у 14-ти турах провів воротар Данило Кучер, трохи менше ігрового часу отримав захисник Олег Синьогуб (1061 хвилина в 14-ти матчах).

По 13 ігор в активі Ельдара Кулієва (992 хвилини), Дмитра Білонога (859 хвилин), Олексія Хахльова (726 хвилин) та Євгена Селезньова (653 хвилини).