Перемога в Кубку України. 1999 рік

Похід за своїм четвертим в історії Кубком України для київського «Динамо» розпочався з листопадового поєдинку в Одесі, де «біло-сині» перемогли представника другої ліги, СК «Одеса».

Гра відбулася на Центральному стадіоні ЧМП, де «Динамо» постало в дещо зміненому складі в порівнянні з тим, який кількома днями раніше обіграв лондонський «Арсенал» в груповому етапі найуспішнішого в історії «Динамо» сезону Ліги чемпіонів. Відпочинок був наданий Лужному, Гусіну, Шевченку, Реброву.

Проте, вже після першого тайму, у якому глядачі побачили два 11-метрових, динамівці вели в два м'ячі завдяки дублю білоруса Володимира Маковського, а також голу універсала Олексія Герасименка. Одесити сквитали один м’яч після перерви, проте Олег Венглинський, забивши гол у кінцівці гри, зберіг комфортну перевагу перед матчем-відповіддю.

1/8 фіналу. 1-й матч

СК «Одеса» - «Динамо» - 2:4

Голи: Спіцин (15, з пенальті), Стрижаков (76) - Маковський (3, 26, з пенальті), Герасименко (33), Венглинський (88)

Склад «Динамо»: Шовковський, Кірюхін, Михайленко, Головко (к), Ващук, Дмитрулін, Хацкевич, Калитвинцев (Венглинський, 66), Косовський (Радченко, 78), Герасименко (Белькевич, 65), Маковський.

У матчі-відповіді на стадіоні «Динамо» на поле вийшов гольовий тандем динамівців Шевченко - Ребров, які не залишили шансів одеситам – 4:0. Хоча все ж шанс зачепитися за позитивний результат у гостей був – вже на шостій хвилині вони заробили пенальті, проте на цей раз Спіцин його не реалізував.

Матч-відповідь

«Динамо» - СК «Одеса» - 4:0

Голи: Шевченко (44, 58), Ребров (60), Косовський (90)

Склад «Динамо»: Шовковський, Кірюхін, Хацкевич, Головко, Ващук, Дмитрулін, Кардаш (Венглинський, 86), Белькевич, Косовський, Шевченко, Ребров.

У чвертьфіналі кияни зустрілися з харківським «Металістом». Динамівці приземлилися в харківському аеропорту буквально за годину до початку матчу. На поле стадіону «Металіст» вони вийшли в бойовому складі – в їх рядах був відсутній лише Шевченко, який залишився вдома. Як завжди, виступ чемпіонів у Харкові викликав величезний інтерес. Харків'яни до того ж прагнули взяти реванш за розгромну поразку в чемпіонаті. Однак вже на 16-й хвилині Віталій Косовський з кутового закрутив м'яч у ворота. «Металіст» відігрався завдяки голу Романа Пеца, який замкнув навіс зі штрафного, проте такий самий м'яч забив Андрій Гусін, принісши своїй команді перемогу.

Чвертьфінал. 1-й матч

«Металіст» - «Динамо» 1:2

Голи: Пец (41) - Косовський (16), Гусін (65)

Склад «Динамо»: Шовковський, Лужний (к), Хацкевич, Головко, Ващук (Гусін, 46), Дмитрулін, Каладзе (Михайленко, 70), Белькевич, Косовський, Кардаш, Ребров.

Матч-відповідь став для киян генеральною репетицією перед поєдинком Ліги чемпіонів з грецьким «Панатінаікосом». Підопічні Михайла Фоменка тримали свої ворота на замку до перерви лише завдяки самовідданій грі Олександра Горяїнова, однак у другому таймі все стало на свої місця. Дубль Сергія Реброва й автогол Романа Пеца, який забив у ворота «Динамо» в першій грі – і розгромна перемога киян.

«Динамо» - «Металіст» 3:0

Голи: Ребров (66, 88), Пец (83, автогол)

Склад «Динамо»: Шовковський, Лужний (к), Хацкевич, Головко, Гусін, Дмитрулін, Кардаш (Ващук, 71), Белькевич (Герасименко, 71), Косовський, Шевченко (Маковський, 81), Ребров.

Півфінальні поєдинки Кубка відбулися в кінці квітня – на початку травня. «Динамо» зустрілося з кіровоградською «Зіркою» та вже за підсумками першої зустрічі, яка відбулася в Олександрії, по суті оформило путівку в фінал.

Дубль Реброва і гол Шевченка в першому таймі, дубль Хацкевича в другому – перевага команди Валерія Лобановського, яка всього тижнем раніше грала в півфіналі Ліги чемпіонів з мюнхенською «Баварією», була очевидною і беззаперечною.

Матч-відповідь, де тренерський штаб «Динамо» дозволив собі застосувати ротацію складу, перетворився на формальність.

Півфінал. 1-й матч

«Зірка» - «Динамо» 1:5

Голи: Гусєв (57) - Ребров (23, 40), Шевченко (26), Хацкевич (67, 85)

Склад «Динамо»: Шовковський, Гусін, Хацкевич, Головко (к), Ващук, Дмитрулін, Єзерський, Белькевич, Яшкін (Косовський, 46), Шевченко (Герасименко, 54), Ребров.

«Динамо» - «Зірка» - 1:0

Гол: Кормільцев (85)

Склад «Динамо»: Кернозенко, Гусін, Хацкевич, Єзерський, Ващук (к), Дмитрулін, Каладзе, Белькевич, Косовський (Серебренников, 61), Герасименко, Яшкін (Кормільцев, 73)

У фіналі «золота команда» Валерія Лобановського зустрілася з традиційно непоступливими «кубковими бійцями» - львівськими «Карпатами». Проте, мало хто сумнівався в тому, що київські динамівці в День Києва в четвертий раз у своїй історії і вдруге поспіль стануть володарями Кубка країни, настільки потужною виглядала та команда.

Щоб побачити вживу суперкоманду Лобановського в матчі за трофей у День Києва на трибунах НСК «Олімпійський» зібралася 71 тисяча глядачів, що більш, ніж на 20 тисяч перевершило попередній абсолютний рекорд відвідуваності внутрішньоукраїнських змагань.

Динамівці не стали відкладати справу в довгий ящик. Долю матчу фактично була вирішено ​​протягом двох хвилин – 18-ї та 19-ї. На 18-й Белькевич після штрафного, невдало виконаного Толочком, організував миттєву контратаку, відправивши у прорив лівим флангом Шевченка. Закотюк зупинив форварда на лінії штрафного, проте фолом і попередженням львів'яни не відбулися, оскільки Шевченко виконав такий самий трюк, що і в матчах проти «Баварії» та «Кривбасу», тобто потужним різаним ударом зі штрафного змусивши Стронціцького (Хацкевич створив йому перешкоду ) дістати м'яч із сітки воріт. Не встигли «Карпати» переварити те, що трапилося, як їм знову довелося розпочинати гру з центру поля. Динамівцям вдалася чудова багатоходова комбінація за участю Лужного, який перехопив неточну передачу Євтушка, Шевченко і Хацкевича, який ідеальною передачею вивів на зручну для удару позицію Белькевича. Валентин, підробивши м'яч та оцінивши ситуацію, другим дотиком вразив кут воріт – 2:0.

Ще один контрвипад «Динамо» став результативним після перерви. Шевченко пішов від підкату одного захисника, потім прокинув м'яч повз другого, обвів третього і завершив свій фірмовий рейд точним ударом у кут воріт.

3:0 – київські динамівці, провівши фантастичний сезон на всіх фронтах, поклало золоті медалі чемпіонів до Кубка.