Перемога в Кубку України. 2005 рік

29 травня 2005 року, обігравши 1:0 донецький «Шахтар», «Динамо» здобуло сьомий у своїй історії Кубок України.

На шляху до трофею «біло-сині», як і минулого розіграшу, провели вісім матчів, у яких пропустили лише два м’ячі і при цьому здобувши три перемоги з розгромним рахунком.

У боротьбу кияни вступили на стадії 1/32 фіналу. Першим суперником нашої команди став мелітопольський ОЛКОМ із нижчої ліги. Після «сухого» першого тайму гості відправили у ворота суперника чотири м’ячі (дубль записав на свій рахунок Георгій Пеєв, по одному голу записали на свій рахунок Тіберіу Гіоане та Родольфо) та пройшли далі.

Кубок України. 1/32 фіналу

6 серпня 2004. Мелітополь, стадіон «Спартак». 7 000 глядачів.

ОЛКОМ (Мелітополь) - «Динамо» - 0:4 (0:0)

«Динамо»: Рева, Саблич, Дмитрулін, Родольфо, Гіоане (Чеснаускіс, 66), Пеєв, Бідненко, Яценко, Алессандро, Верпаковскіс (Нанні, 46), Клебер (Мілевський, 60).

Голи: Гіоане (53), Пеєв (55, 73), Родольфо (66).

Якщо на матч першої стадії кубкового турніру динамівців виводив Олексій Михайличенко, то за два тижні, що минули до наступного поєдинку на тренерському містку відбулася зміна й команду очолив Йожеф Сабо. У поєдинку, що відбувся в обласному центрі Сумської області на красені-стадіоні, «Динамо» швидко відкрило рахунок після точного удару Тіберіу Гіоане і легко розвинуло свій успіх. Хет-трик ще в першому таймі оформив Діого Рінкон, причому для цього йому знадобилося лише 15 хвилин. Після перерви голи на свій рахунок записали Роберто Нанні та Періца Огненович, які загалом не затрималися в нашому клубі надовго.

Кубок України. 1/16 фіналу

20 серпня 2004. Суми, стадіон «Ювілейний». 8 500 глядачів

«Явір» (Краснопілля) - «Динамо» - 0:6 (0:4)

«Динамо»: Рева, Дмитрулін, Саблич, Родольфо, Гіоане (Огненович, 46), Пеєв, Гусін, Нінкович, Діого Рінкон, Шацьких (Нанні, 46), Клебер.

Голи: Гіоане (5), Діого Рінкон (12, 21, пен., 27), Нанні (49), Огненович (90).

Динамівці здобули непросту перемогу у Львові, де поєдинки з місцевими «Карпатами» традиційно складаються для «біло-синіх» непросто, завдяки єдиному голу, який забив у другому таймі Діого Рінкон.

Кубок України. 1/8 фіналу

11 вересня 2002. Львів, стадіон «Україна». 9 000 глядачів

«Карпати» (Львів) - «Динамо» - 0:1 (0:0)

«Динамо»: Рева, Гавранчич, Саблич, Гіоане, Ель Каддурі, Лєко (Гусін, 72), Пеєв (Гусєв, 46), Юссуф, Діого Рінкон, Верпаковскіс (Нанні, 46), Клебер.

Гол: Діого Рінкон (59).

Як і минулому року, чвертьфінальна стадія кубкового розіграшу складалася з двох матчів. Відповідно до жеребу, динамівці другий рік поспіль грали у Кубку України з луцькою «Волинню», і знову особливих проблем не відчули.

У першому поєдинку, що відбувся в Луцьку, господарі тримали оборону до останніх хвилин першого тайму, але ще до перерви Маріс Верпаковскіс встигнув оформити дубль. Кінцівку зустрічі лучани провели в меншості після вилучення Джудовіча, але все ж змогли забити гол престижу.

У матчі-відповіді в Києві динамівці швидко зняли питання про переможця дуелі після голів Діого Рінкона та Клебера в першому таймі. Після перерви дубль на свій рахунок записав Руслан Бідненко, який з’явився на полі з лави запасних.

Кубок України. 1/4 фіналу, перший матч

16 жовтня 2005. Луцьк, стадіон «Авангард», 11 250 глядачів

«Волинь» (Луцьк) - «Динамо» - 1:2 (0:2)

«Динамо»: Рева, Яценко, Дмитрулін, Федоров, Несмачний, Бідненко, Пеєв (Чернат, 46), Гусін, Белькевич, Корніленко (Лєко, 46), Верпаковскіс.

Голи: Круніч (87) – Верпаковскіс (43, 45).

Вилучений: Джудовіч (80)

Кубок України. 1/4 фіналу, матч-відповідь

19 листопада 2005. Київ, стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського, 5 500 глядачів

«Динамо» - «Волинь» (Луцьк) - 4:0 (2:0)

«Динамо»: Рева, Саблич, Ель Каддурі, Амісулашвілі, Юссуф, Гіоане (Дмитрулін, 53), Пеєв, Лєко, Белькевич, Діого Рінкон (Корніленко, 46), Клебер (Бідненко, 46).

Голи: Діого Рінкон (4), Клебер (39), Бідненко (48, 69).

Протистояння з криворізьким «Кривбасом» за вихід до фіналу вийшло непростим. У першому матчі, який динамівці проводили на виїзді, було зафіксовано бойову нічию – на гол господарів у дебюті зустрічі «біло-сині» відповіли точним ударом Артема Мілевського в середині першого тайму.

У матчі-відповіді вже «Динамо» швидко відкрило рахунок після влучного удару Маріса Верпаковскіса. У середині першого тайму «кривбасівці» мали чудову нагоду зрівняти рахунок, але Адієв не реалізував пенальті. Натомість Родріго наприкінці зустрічі не схибив з 11-метрової позначки та поставив крапку в переможному для нашої команди поєдинку.

Кубок України. 1/2 фіналу, перший матч

21 квітня 2005. Кривий Ріг, стадіон «Металург». 22 500 глядачів

«Кривбас» (Кривий Ріг) - «Динамо» - 1:1 (1:1)

«Динамо»: Шовковський, Саблич, Несмачний, Гавранчич, Родріго, Юссуф (Гіоане, 84), Белькевич, Діого Рінкон, Гусєв, Шацьких (Верпаковскіс, 65), Мілевський (Клебер, 65).

Голи: Кабанов (8) – Мілевський (22).

Кубок України. 1/2 фіналу, матч-відповідь

4 травня 2005. Київ, стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського. 4 700 глядачів

«Динамо» - «Кривбас» (Кривий Ріг) - 3:1 (2:0)

«Динамо»: Шовковський, Родольфо (Федоров, 88), Несмачний, Гавранчич, Родріго, Лєко, Пеєв, Белькевич (Чернат, 46), Діого Рінкон, Шацьких, Верпаковкіс (Мілевський, 77).

Голи: Верпаковскіс (4), Родріго (86, пен.).

Нереалізований пенальті: Адієв (32).

У сезоні 2004/2005 «Шахтар» випередив динамівців у боротьбі за чемпіонство, але кияни отримали можливість завоювати кубковий трофей, зустрівшись із підопічними Мірчі Луческу у фіналі.

Цікаво, що у стартовому складі обох команд на поле НСК «Олімпійський» вийшли лише четверо українців: Шовковський, Несмачний та Гусєв – у «Динамо» та Тимощук – у «Шахтаря». Крім того, вперше матч в Україні обслуговував іноземний арбітр – для роботи на «класико» був запрошений Тер'є Хауге.

Уже на 11-й хвилині норвежець вказав на «точку» - Анатолій Тимощук у своєму штрафному майданчику порушив правила проти Маріса Верпаковскіса. Пенальті реалізував Діого Рінкон, який став найкращим бомбардиром розіграшу Кубка з показником в 6 голів.

За чверть години Хауге призначив ще один пенальті, але вже біля протилежних воріт. Олександр Шовковський відбив удар від Маріуша Левандовські, а в подальшому неодноразово рятував свою команду в небезпечних ситуаціях, ставши справжнім героєм фінального матчу. До того ж, «Шахтар» із 18-ї хвилини грав удесятьох - за грубу гру з поля був вилучений Чіпріан Маріка.

У підсумку динамівці зберегли мінімальну перевагу в нервовому й жорсткому матчі, ставши володарями Кубка України сезону 2004/2005.