Суперкубок-2004 «Динамо» - «Шахтар» - 1:1 (6:5 по пенальті)

10-го липня 2004-го року відбувся перший в історії розіграш Суперкубка України. Це щорічний футбольний матч, в якому зустрічаються чемпіон країни та володар Кубка України попереднього сезону. Перший поєдинок за трофей відбувся в Одесі на стадіоні «Чорноморець» у присутності понад 34 тисяч глядачів. У матчі зустрілися київське «Динамо» як чемпіон України сезону 2003/2004 і донецький «Шахтар» — володар Кубка.

Основний час зустрічі переможця не визначив та завершився унічию 1:1, а серія пенальті виявилася пам’ятною: команди пробили по 10 (!) одинадцятиметрових ударів. У підсумку, перемогу киянам приніс влучний удар воротаря Олександра Шовковського - 6:5, який хвилиною раніше парирував удар суперника. Також відзначимо, що це був перший матч Мірчі Луческу на чолі «Шахтаря».

Стартовий матч футбольного сезону в Україні порадував глядачів видовищним футболом і непоступливою боротьбою. Спочатку у діях футболістів обох команд був помітним високий відсоток браку, не все виходило в атаці, але з часом небезпечні моменти почали поступово з’являтися.

Непогані шанси для взяття воріт Шовковського упустили Беркеуан і Стойкан, на що кияни відповіли небезпечним моментом Черната і голом Гусєва. Белькевич виконав чудову передачу з лівого флангу на кут воротарського майданчика, і Гусєв головою переправив м'яч у ворота повз Яна Лаштувку, який запізнився із виходом.

Тут же «Шахтар» відповів хорошим ударом Стойкана, а на останніх хвилинах першого тайму рахунок цілком міг ставати 2:0, але Гусєв і Гусін проскочили повз м'яч після прострілу Шацьких.

Другий тайм пройшов в помітно більш спокійному темпі. Результат «гірникам» забезпечили досвідчені гравці. Після кількох поспіль кутових Левандовскі виграв верхову боротьбу і вразив ворота Шовковського. Надалі граючи другим номером, кияни не зуміли змінити хід зустрічі, а «Шахтар» не зміг досягти більшого, ніж один забитий м'яч. Згідно з регламентом після основного часу одразу ж слідувала серія післяматчевих пенальті. Обидві команди не вразили влучністю, і рахунок був відкритий тільки з шостого удару.

Надалі «постріли» з «позначики» почали даватися футболістам краще, точні удари чергувалися з прекрасною грою голкіперів, а насамкінець героєм став динамівський воротар Олександр Шовковський, який спочатку відбив удар Беркеуана і тут же знущально повільно закотив м'яч у ворота Яна Лаштувки.

Таким чином, володарем першого в історії Суперкубку України стало «Динамо», а трофей вирушив до Києва.

«Динамо» - «Шахтар» - 1:1 (6:5 по пен.)

«Динамо»: Шовковський, Федоров, Дмитрулін, Белькевич (к), Чернат (Рінкон, 52), Гусін (Хацкевич, 74), Шацьких, Гусєв, Ель-Каддурі, Гавранчич, Бідненко.

«Шахтар»: Лаштувка, Беркеуан, Тимощук (к), Матузалем, Воробей, Стойкан, Агахова (Маріка, 46), Левандовський, Рац, Флоря (Бахарєв, 58), Срна (Батіста, 66)

Голи: Гусєв (21) – Левандовський (76)

Попередження: Ель-Каддурі (28), Чернат (38) – Маріка (48), Рац (49), Тимощук (70).