«Арена Львів»

Шахтар

Донецьк
УПЛ

У рамках 7-го туру VBET Ліги київське «Динамо» на виїзді зустрінеться із донецьким «Шахтарем». Матч відбудеться у неділю, 16 жовтня, на стадіоні «Арена Львів» та розпочнеться о 17:00.

Перед очним протистоянням «гірники» в турнірній таблиці посідають друге місце, мають 13 очок та відстають від лідера – «Дніпра-1» на два залікові пункти. До вашої уваги візитівка суперника «біло-синіх».

«Шахтар» (Донецьк)

Дата заснування: 1936 рік

Президент: Рінат Ахметов

Головний тренер: Ігор Йовічевіч

Домашні матчі в нинішньому сезоні клуб проводить на стадіоні «Арена Львів» у Львові.

Результат виступу у минулому сезоні 2021/2022: 1-е місце (47 очок у 18-ти матчах; 15 перемог, 2 нічиї, 1 поразка, різниця м’ячів – 49:10).

Поточна позиція в сезоні 2022/23: 2-га (13 очок; 4 перемоги, 1 нічия; різниця м’ячів 10:2).

Стан справ у нинішньому сезоні

Поточний сезон «Шахтар» розпочав під керівництвом нового головного тренера - влітку команду очолив хорватський спеціаліст Ігор Йовічевіч, який до цього працював наставником «Дніпра-1». На тренерському містку він змінив італійця Роберта де Дзербі, який переїхав до Англії, очоливши «Брайтон Альбіон».

З новим головним тренером «гірники» почали виступи у чемпіонаті України та Лізі чемпіонів достатньо вдало. Після нульової нічиї у першому турі з харківським «Металістом 1925», надалі «гірники» здобували лише перемоги. Три з них над «Кривбасом» (1:0), «Рухом» (1:0) та «Чорноморцем» (2:1) були з мінімальним рахунком, а ось минулий матч із ще однією харківською командою - «Металістом» завершився розгромом суперника з рахунком 6:1.

Що стосується поєдинків Ліги чемпіонів, тут «Шахтар» після чотирьох турів із п’ятьма очками посідає третє місце, перемігши «Лейпциг», зігравши унічию із «Селтіком» та «Реалом» та поступившись тому ж «Реалу» на виїзді. Після домашнього поєдинку саме із «вершковими», у якому підопічні Ігоря Йовічевіча втратили перемогу на останніх хвилинах компенсованого часу, донеччани і зустрінуться із «Динамо».

Звертає на себе увагу той факт, що і у внутрішньому чемпіонаті, і у Лізі чемпіонів «Шахтар» забиває небагато – 1, максимум 2 м’ячі за гру. Винятком стала лише вже згадана гра із «Металістом» (6:1) та «Лейпцигом», у якій донеччани перемогли з рахунком 4:1. Пропустили «гірники» у внутрішній першості лише два м’ячі, а ось на євроарені суперникам вдається відзначитися у воротах «Шахтаря» у кожному поєдинку – загалом 5 пропущених м’ячів.

Середній вік футболістів суперника динамівців складає 24,7 років. За «Шахтар» виступає захисник Богдан Михайличенко, який вважається вихованцем «Динамо», він грав за молодіжну команду клубу та провів один матч за основний склад у Кубку України проти луганської «Зорі» у 2015-му році.

Топ-гравці стартового складу

Протягом перших турів чемпіонату України наставник команди Ігор Йовічевіч активно варіює склад. Лише два футболісти взяли участь в усіх п’яти поєдинках та провели їх без замін. Це воротар Анатолій Трубін та захисник Микола Матвієнко (відіграли по 450 хвилин). Також до числа футболістів, на яких тренер розраховує найбільше, увійшли півзахисник Тарас Степаненко (406 хвилин), захисник Богдан Михайличенко (383 хвилини), півзахисники Георгій Судаков (348 хвилин), Артем Бондаренко (344 хвилини) та Михайло Мудрик (305 хвилин).

Усі бомбардири команди в поточному сезоні УПЛ

Данило Сікан – 3 голи

Олександр Зубков, Лассіна Траоре, Мар’ян Швед, Артем Бондаренко, Невен Джурасек, Олег Очеретько, Юхим Конопля – по 1 голу.

Найкращі асистенти команди в поточному сезоні УПЛ

Михайло Мудрик - 4

Мар’ян Швед, Георгій Судаков, Тарас Степаненко, Богдан Михайличенко, Валерій Бондар - 1

Форма команди

Останні матчі в чемпіонаті: П – П – П – П – Н

1 жовтня. «Металіст» - «Шахтар» - 1:6

10 вересня. «Шахтар» - «Чорноморець» - 2:1

2 вересня. «Рух» - «Шахтар» - 0:1

28 серпня. «Шахтар» - «Кривбас» - 1:0

23 серпня. «Шахтар» - «Металіст 1925» - 0:0.

15:45' —

Доброго дня та слава Україні! Трохи більше години лишилося до першого українського класико цього року - зустрічі Динамо з Шахтарем, яка пройде на Арені Львів.

16:15' —

У чемпіонатах України команди зіграли 68 матчів. 18 із них закінчилися внічию, а за кількістю перемог (по 25) і різницею м'ячів (82:82) динамівці та "гірники" тримають абсолютний паритет.

16:20' —

Попереднє "українське класичне", яке пройшло 3 жовтня минулого року, було ювілейним, 100-м, у всіх турнірах за часів незалежності України. На НСК "Олімпійський" суперники розійшлися миром - 0:0.

17:00' —

Матчу передує вшанування звільнених із російського полону героїв-захисників Маріуполя. Гімн України виконала захисниця "Азовсталі" Катерина "Пташка" Поліщук, а символічний перший удар по м'ячу здійснив Михайло Діанов.

1' —
Матч розпочався!
4' —

Ванат завершив контратаку ударом у ближній кут, проте не зміг переграти Трубіна.

5' —

Нещерет перехопив подачу Коноплі з правого флангу.

yellow
6' —

Перша жовта картка вже в дебюті поєдинку - Катерина Монзуль покарала Вівчаренка за фол проти Зубкова.

7' —

На заваді удару Зубкова зі штрафного стала стінка.

yellow
10' —

Михайліченко отримав "гірчичник" за грубий підкат проти Тимчика.

yellow
14' —

Ще одне попередження - Ванат сфолив проти Мудрика.

16' —

Динамо заробило перший кутовий у матчі, проте ніхто з партнерів не зумів замкнути подачу Циганкова з корнера.

18' —

Після активних стартових хвилин команди взяли паузу. Боротьба здебільшого точиться в центрі поля.

19' —

Владислав Ванат опинився в офсайді.

22' —

Мудрик проштовхував м'яч на Траоре, проте ця передача не пройшла.

27' —

Небезпечно! Буяльського виводили на ворота Шахтаря, однак "гірники" перехопили м'яч і провели контратаку, яку ударом з правого флангу в дальній кут завершував Зубков. На щастя, м'яч пройшов поруч зі стійкою.

29' —

Конопля відгукнувся на закидання Зубкова, але не зміг переграти Забарного.

29' —
ГОЛ

Мудрик навісив до штрафного Динамо з кутового, де Траоре виграв повітря та скинув м'яч під удар Зубкову, який розстріляв ворота Нещерета з дальньої стійки.

33' —

Конопля заблокував простріл Вівчаренка на лівому фланзі.

34' —

Циганков пробив із напівоберту після навісу Шепелєва зліва - Трубін на місці.

36' —

Тимчик не дозволив Мудрику обіграти себе біля лицьової лінії. Шахтар виконає кутовий.

36' —

Зубков сфолив в атаці на подачі кутового.

38' —

Караваєв в офсайді.

40' —

Ванат обіграв двох суперників і віддав м'яч на Циганкова, закидання якого до воротарського майданчика прочитав Трубін.

43' —

Тимчик заблокував простріл Михайліченка з лівого флангу, а наступний розіграш кутового ударом по воротах головою завершив Траоре - Нещерет здійснив сейв. М'яч відскочив ліворуч, де Тимчик сфолив проти Мудрика в межах штрафного. Катерина Монзуль вказала на 11-метрову позначку.

11
45' —
НЕЩЕРЕТ!

Руслан парирував пенальті від Траоре в лівий кут!

45+1' —
Перший тайм завершено
46' —
Розпочався другий тайм
46' —

Конопля сбив Караваєва на лівому фланзі - Динамо виконає штрафний.

46' —
ГОООООООЛ!

Динамо зрівнює рахунок! Владислав Ванат головою замкнув подачу Циганкова зі стандарту!

48' —
ГОЛ

Михайло Мудрик більярдним ударом із-за меж штрафного під праву стійку знову виводить Шахтар уперед.

51' —

Степаненко завершував скидку п'ятою від Зубкова ударом низом з-за меж штрафного - Нещерет рятує!

54' —

Трубін парирував удар Вівчаренка з лівого кута штрафного. Перед цим моментом Бондар влетів у ноги Буяльському, проте Монзуль після консультації з арбітром VAR не призначила пенальті.

yellow
56' —

Конопля грубо сфолив проти Караваєва, за що отримав попередження.

59' —
Заміна
  • Шахтар
  • Нападник #14
  • Шахтар
  • Нападник #2
62' —

Циганков зі штрафного метрів із 30-ти направив м'яч вище воріт.

yellow
63' —

Сікан попереджений за грубий фол проти Сироти.

64' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #44
  • Динамо
  • Захисник #55
64' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #19
  • Динамо
  • Півзахисник #8
64' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #22
  • Динамо
  • Захисник #24
67' —

Після удару Циганкова з меж штрафного та рикошета м'яч пішов на кутовий. Подачу з корнера завершив пострілом Гармаш - невдало.

red
69' —

Динамо завершуватиме матч у меншості. Монзуль продемонструвала Забарному пряму червону картку за фол проти Сікана, який виходив на ворота киян.

yellow
71' —

Степаненко попереджений за порушення проти Гармаша.

74' —
ГОЛ

Після закидання з глибини поля Мудрик віддав передачу на порожні ворота Сікану, який пробив повз Нещерета у сітку.

76' —
Заміна
Денис Попов
  • Динамо
  • Захисник #4
  • Динамо
76' —
Заміна
  • Шахтар
  • Півзахисник #29
  • Шахтар
  • Півзахисник #6
79' —

Удар із відскоком Караваєву не вдався - м'яч у руках Трубіна.

80' —

Буяльський! Бондар перевів удар Віталія на кутовий, але попередньо арбітри зафіксували фол Сироти проти Зубкова.

81' —
Заміна
Іван Петряк
  • Шахтар
  • Півзахисник #34
  • Шахтар
  • Півзахисник #10
82' —
Заміна
  • Шахтар
  • Півзахисник #17
  • Шахтар
  • Півзахисник #21
84' —

Медична допомога після зіткнення необхідна Караваєву та Петряку.

yellow
87' —

Попередження для Петряка.

87' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #94
  • Динамо
  • Півзахисник #20
90' —

До ігрового часу другого тайму компенсовані чотири хвилини.

90+2' —

Жовта картка від Катерини Монзуль для Мірчі Луческу за надмірні емоції.

90+3' —

Сікан обіграв Нещерета та пробивав по порожніх воротах, однак Попов встиг до м'яча.