"Динамо" ім. В.В. Лобановського

Металіст

Харків
УПЛ

У рамках перенесеного матчу 8-го туру VBET Ліги київське «Динамо» вдома прийматиме харківський «Металіст». Це буде заключний поєдинок киян у першій половині сезону.

Матч відбудеться у середу, 30-го листопада, пройде на столичному стадіоні «Динамо» ім. В. Лобановського та розпочнеться о 14.00. Представляємо нашого найближчого суперника.

Домашні матчі проводить на стадіоні «Авангард» (Ужгород), вміщує 10383 глядача

Результат виступу в минулому сезоні у Першій лізі: 1-е місце (53 очки у 20-ти матчах, 17 перемог, 2 нічиї, 1 поразка, різниця м’ячів – 52:9).

Поточне місце в сезоні 2022/23: 10-е місце (16 очок в 14-ти матчах, 4 перемоги, 4 нічиї, 6 поразок, різниця м’ячів 15:20).

Історія

«Металіст» - український футбольний клуб з міста Харків, що був заснований 2019 року під назвою «Метал» на заміну команді «Металіст», яка існувала з 1925 по 2016 роки. «Метал» не є правонаступником харківського «Металіста», який було розформовано через те, що його останній власник Сергій Курченко перестав фінансувати клуб та відмовився продати його іншим потенційним інвесторам.

Клуб створено колишнім спортивним директором «Металіста», віце-президентом «Динамо» (Київ) Євгеном Красніковим, який вніс 100% установчого капіталу (250 тис. гривень) і став одноосібним власником нового клубу. Новостворений клуб відразу отримав професійний статус та був заявлений у другу лігу на сезон 2020/21. Команді знадобилося усього два сезони, щоб потрапити до Прем’єр-ліги.

Першим головним тренером команди став колишній захисник «Шахтаря» та «Металіста» Олександр Кучер, який напередодні отримав тренерську ліцензію. До тренерського штабу увійшли Юрій Ушмаєв, Олександр Призетко та Андрій Дикань.

У першому ж своєму сезоні у Другій лізі «Метал» посів перше місце серед 12-ти команд та отримав підвищення у класі, і наступного сезону виступав вже у Першій лізі.

Після завершення сезону 2020/21 ФК «Метал» змінив назву на ФК «Металіст», а емблему – на емблему «старого» «Металіста», що існував у 1925-2016 роках, але з незначними змінами кольорової гами. У сезоні 2021/22 став переможцем Першої ліги, президентом клубу офіційно став Олександр Ярославський, а Євген Красніков перейшов на посаду віцепрезидента.

Стан справ у поточному сезоні

Перша половина нинішнього сезону виявився для «Металіста» не зовсім вдалою, хоча початок чемпіонату був багатообіцяючим. У перших сімох матчах команда здобула чотири перемоги (над «Рухом» - 2:1, «Олександрією» - 3:1, «Вересом» - 2:1 та «Ворсклою» - 3:2) та одного разу зіграла унічию (із «Інгульцем» - 1:1). Але надалі виступ суперника динамівців відзначився помітним спадом: у наступних семи поєдинках підопічні Олега Ратія не змогли здобути жодної звитяги, чергуючи нічиї із поразками. Тож до поєдинку із динамівцями клуб із Харкова підходить не у найкращому моральному стані.

Слід зазначити, що у більшості матчів «Металіст» поступався з рахунком 0:1 (з таким результатом завершилися чотири поразки з шести). Ще по одному разу харків’яни поступилися з рахунком 2:3 та 1:6. Цікаво, що більше поразок мають у своєму пасиві «Верес» та «Ворскла» (8 і 7), але у турнірній таблиці вони розташувалися вище за «Металіст» (9-й та 8-й рядок відповідно).

Також звертає на себе увагу той факт, що в усіх виграних поєдинках суперник динамівців обов’язково пропускав щонайменше один м’яч, а одного разу і два. Що стосується нічиїх, то дві з них завершилися з рахунком 1:1, а ще у двох забитих м’ячів не було.

Забивають підопічні Олега Ратія порівняно небагато – трохи більше одного м’яча за гру, але серед команд, які перебувають у турнірній таблиці вище, одразу у двох забитих м’ячів ще менше – у «Металіста 1925» - 13, а у «Колоса» взагалі 12, хоча ці команди йдуть на сьомому та шостому місцях відповідно. А ось пропускають харків’яни багато, більше за них це робить єдина команда – ФК «Львів», який іде останнім – у нього 21 пропущений м’яч, порівняно із 20 у «Металіста». Стільки ж мають ще одразу чотири команди, причому одна з них – «Зоря», яка розташувалася на третій сходинці.

Зараз сусідами «Металіста» у турнірній таблиці є «Верес», який має на одне очко більше, але він і провів на одну гру більше. А з іншого боку «Металіст» переслідує «Минай», який має на два очка менше – 14. На три залікові пункти відстає «Інгулець».

Команда з Харкова достатньо досвідчена, середній вік її гравців складає 26,5 років. Є серед футболістів і ті, хто пройшов через «Динамо». Зокрема, за «Металіст» виступають воротар Олександр Рибка, який захищав кольори нашого клубу з 2005 по 2010 роки та з 2014 по 2016 та захисник Віталій Федорів (2004-2008). А також ціла низка вихованців нашого клубу: атакуючі півзахисники Дмитро Коркішко, Данило Книш та Євген Рязанцев, які свого часу виступали за молодіжні команди «Динамо» та «Динамо-2».

Топ-гравці стартового складу

Протягом першої половини сезону лише один футболіст зіграв без замін в усіх 14-и матчах. Це захисник Олександр Мізюк (14 матчів, 1260 хвилин). Також найбільше ігрових хвилин у півзахисників Євгена Підлепенця (14 матчів, 1178 хвилин), В’ячеслава Танковського (13 матчів, 1098 хвилин), захисників Олександра Каплієнка (13 матчів, 1027 хвилин), Юрія Романюка (11 матчів, 951 хвилина), нападника Максима Прядуна (13 матчів, 909 хвилин), півзахисників Єгора Картушова (11 матчів, 907 хвилин) та Андрія Ралюченка (12 матчів, 903 хвилини). Трохи менше ігрового часу отримали воротар Орест Костик (9 матчів, 782 хвилини) та півзахисник Сергій Панасенко (13 матчів, 777 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

6 голів – Максим Прядун

2 голи – Олександр Каплієнко, Сергій Панасенко, Євген Підлепенець

1 гол – Олександр Мізюк, Дмитро Коркішко, Алекс Чідомере

Крім того, по 2 гольові передачі на рахунку Євгена Підлепенця, Єгора Демченка та Максима Прядуна, по 1 – Ігоря Чайковського, Дмитра Коркішка, Сергія Панасенка та Данила Книша.

Останній матч з «Динамо»

«Металіст» проводить лише свій перший сезон у найвищому українському дивізіоні, тому наші команди ще жодного разу не зустрічалися. Майбутня зустріч буде першою в історії протистояння цих команд.

12:50' —

Слава Україні! Доброго дня вболівальникам Динамо. Сьогодні наша команда проведе заключний матч 2022 року - проти харківського Металіста в рамках перенесеного 8-го туру УПЛ.

12:53' —

Ця зустріч є домашньою для біло-синіх і відбудеться на стадіоні Динамо імені Валерія Лобановського.

13:20' —

Востаннє клуби зустрічалися наприкінці сезону 2015/16 - ще до відродження Металіста. Тоді кияни розгромно перемогли в Харкові (4:1) - Лукаш Теодорчик відзначився хет-триком.

14:00' —

На стадіоні Динамо - Гімн України та хвилина мовчання в пам‘ять про героїв, які загинули, захищаючи нашу державу.

1' —
Матч розпочався!
5' —

Після удару Буяльського м'яч влучив у динамівця та вийшов за межі поля.

7' —

Небезпечно! Костик перехопив простріл Вівчаренка з лівого флангу.

10' —

Вівчаренко вирішив завдати удару здалеку, проте влучив у ногу Циганкова.

12' —

Циганков пробив після скидки Кендзьори, проте у поляка був зафіксований офсайд.

14' —

Мизюк збив Лонвейка перед входом до штрафного - Динамо виконає стандарт.

15' —

Шепелєв виконав подачу зі штрафного - невдало.

16' —

Динамівці заробили перший кутовий і розіграли м'яч. Продовжується позиційна атака другим темпом.

yellow
19' —

Танковський сфолив проти Сидорчука, за що отримав попередження, а Динамо - право на виконання стандарту з напівкола штрафного.

20' —
ГОООООООЛ!

Циганков пробіг повз м'яч, а Буяльський вразив правий кут воріт Металіста прямим ударом зі штрафного!

27' —

Динамівці продовжують контролювати м'яч і події на полі.

29' —

Момент у Лонвейка! Джастин майже розстрілював ворота Костика після передачі Ваната, проте голкіпер перевів м'яч на кутовий.

29' —
ГОООООООЛ!

Після подачі кутового Клименчук намагався вибити м'яч, але влучив у Ваната, від якого ігровий снаряд залетів у ворота! 2:0!

32' —

Динамівці виконали черговий стандарт - Циганков влучив у стінку.

33' —

Костик рятує свої ворота після удару Ваната зблизька!

35' —

Попов вибив м'яч після контратаки Металіста та прострілу Рязанцева.

35' —

Після подачі кутового один із гравців гостей збив Сидорчука та завадив Бущану дістатися м'яча, а ось із другою спробою харків'ян Георгій впорався.

40' —

Удар Буяльського з меж штрафного заблоковано.

yellow
41' —

Попередження для Сидорчука.

43' —

Костик заволодів м'ячем після подачі Циганкова з кутового.

45' —

До ігрового часу першого тайму компенсовано одну хвилину.

45+1' —
Перший тайм завершено
46' —
Розпочався другий тайм
46' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #34
Денис Попов
  • Динамо
  • Захисник #4
46' —
Заміна
  • Металіст
  • Півзахисник #6
  • Металіст
  • Захисник #31
50' —

На початку другого тайму Динамо продовжує контролювати м'яч, Металіст завдав лише одного удару по воротах.

55' —

Шепелєв сфолив у боротьбі за м'яч.

55' —

Сидорчук перехопив м'яч, але в подальшому Буяльський його втратив, не зумівши обробити як слід.

56' —

Рязанцев наважився на удар по воротах Бущана - постріл заблоковано.

58' —

Кендзьора підключився до атаки правим флангом і заробив кутовий для Динамо.

58' —

Кендзьора опинився в офсайді.

61' —

Гості намагалися позиційно атакувати, проте без загрози воротам Бущана.

61' —

Каплієнко зірвав прохід Циганкова.

62' —
Заміна
  • Металіст
  • Півзахисник #17
  • Металіст
  • Півзахисник #88
63' —

Момент! Ванат залишив м'яч під удар Кендзьорі, який вчергове гостро підключився до атаки, але Костик зреагував на удар низом у лівий кут.

66' —
Заміна
  • Динамо
  • Нападник #28
  • Динамо
  • Нападник #11
68' —

Офсайд у Демченка після розіграшу штрафного.

72' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #18
  • Динамо
  • Півзахисник #22
73' —

Георгій Бущан робить сейв після потужного удару Каплієнка у ближній кут з 10-ти метрів!

74' —

Ще один шанс втрачає Металіст - Демченко пробив із льоту повз ворота.

76' —
ГОООООООЛ!

Циганков на вході до штрафного віддав передачу праворуч на Кендзьору, який повернув круглого Віктору - і той у падінні влучно замкнув передачу! 3:0!

78' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #9
  • Динамо
  • Півзахисник #8
78' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #21
  • Динамо
  • Захисник #94
yellow
80' —

Демченко хотів заробити пенальті, але отримав лише попередження за симуляцію.

80' —
Заміна
  • Металіст
  • Нападник #70
  • Металіст
  • Півзахисник #11
80' —
Заміна
  • Металіст
  • Півзахисник #7
  • Металіст
  • Нападник #9
85' —

Багачанський робив скидку під удар Коркішку у штрафному Динамо, проте захисники киян не дозволили супернику пробити.

88' —

Костик впорався з дальнім ударом Перріса.

90' —

Коркішко заробив кутовий для харків'ян, який, втім, не приніс труднощів для Динамо.