НСК «Олімпійський»

Ворскла

Полтава
УПЛ

У 14-му турі української Прем’єр-ліги київське «Динамо» прийматиме на НСК «Олімпійський» полтавську «Ворсклу». Представляємо нашого найближчого суперника.

«ВОРСКЛА» (Полтава)

Дата заснування: 1955 рік

Почесний президент: Костянтин Жеваго; президент: Роман Черняк

Головний тренер: Юрій Максимов

Домашні матчі проводить на стадіоні «Ворскла» ім. Олексія Бутовського (25 000 місць)

Результат виступу в минулому сезоні УПЛ: 5-те місце (41 очко у 26-ти матчах, 11 перемог, 8 нічиїх, 7 поразок, різниця м’ячів 37:30)

Поточне місце в сезоні 2021/22: 4-те місце (25 очок у 13-ти матчах, 7 перемог, 4 нічиї, 2 поразки, різниця м’ячів 21:10)

Історія

Літопис «Ворскли» бере свій початок із 1955 року, коли в Полтаві була створена футбольна команда «Колгоспник». Завоювавши наступного ж року Кубок УРСР, сезон-1957 полтавський колектив розпочав у класі «Б» всесоюзних змагань, де фінішував на 7-му місці.

У 1970-72 рр. полтавців тренував легендарний динамівець Юрій Войнов, а знаковим для полтавського футболу став 1974 рік, коли команду очолив її колишній гравець Віктор Носов, а свої перші м’ячі забив 16-річний Іван Шарій – майбутній найкращий голеадор в історії «Ворскли» (138 голів).

У 1982 році команда майстрів у Полтаві припинила своє існування, посівши останнє місце у 6-й зоні другої ліги. Однак взимку 1984-го була відроджена вже під сучасною назвою «Ворскла».

ФК «Ворскла» протягом свого існування змінила наступні назви: «Колгоспник» (1955-1964), «Колос» (1965-67, 73-82), «Сільбуд» (1968), «Будівельник» (1969-1972), «Ворскла» (1984-2003) , «Ворскла-Нафтогаз» (2003-2005), «Ворскла» (із 2005 року).

Вперше участь у чемпіонатах незалежної України ворскляни взяли в 1992 році, виступаючи в групі «Б» серед команд першої ліги. Найкращим для футболістів «Ворскли» став сезон 1995/1996, коли вони завоювали золото та путівку до вищої ліги. Відразу в дебютному сезоні у вищій лізі (1996/97) полтавці здобули бронзові нагороди та можливість стартувати в єврокубках. Цей результат, найкращий в історії клубу, був повторений у сезоні 2017/18.

Свій перший трофей «Ворскла» виборола в 2009 році під керівництвом Миколи Павлова, обігравши в фіналі Кубка України донецький «Шахтар» (єдиний гол забив Василь Сачко). У матчі за Суперкубок України того ж року полтавці поступилися трофеєм у серії пенальті київському «Динамо» (0:0, 4:2 пен.). У сезоні 2019/20 ворскляни знову зустрілися з «Динамо» – вже в фіналі національного Кубку, проте й цього разу кияни були сильнішими в післяматчевій серії 11-метрових (1:1, 8:7 пен.).

Стан справ у поточному сезоні

Старт сезону склався для «Ворскли» не найкращим чином: полтавці зіграли внічию з «Дніпром-1» та «Вересом» і залишили кваліфікацію Ліги конференцій, поступившись фінському КуПСу (2:2 на виїзді, 2:3 вдома). Однак ранній виліт із єврокубків мав і позитивні наслідки для «Ворскли», дозволивши сфокусуватися на внутрішніх змаганнях. Полтавці набрали хороший хід, тримаючись на третій позиції турнірної таблиці, але після нічиєї з «Чорноморцем» у попередньому турі опустилися на один рядок. Втім, програвала «Ворскла» лише двічі та своїм головним конкурентам – «Зорі» та «Шахтарю».

Наразі полтавці перебувають серед основних претендентів на місце в зоні Ліги Європи, відстаючи від «Зорі», яка йде третьою, лише на одне очко. При цьому в спину «Ворсклі» дихає «Дніпро-1», який має рівну кількість балів і поступається лише за додатковими показниками.

У Кубку України підопічні Юрія Максимова стартували з 1/8 фіналу, де пройшли «Верес», обігравши суперників, які діяли останні 20 хвилин матчу вдесятьох, із рахунком 3:1.

Топ-гравці стартового складу

Усі 13 матчів у нинішньому сезоні УПЛ без замін провели воротар Дмитро Різник і захисник Ігор Пердута, трохи менше ігрового часу отримали форвард Руслан Степанюк і хавбек Артем Челядін.

По 12 ігор у стартовому складі – в активі оборонців Йонаса Тамма та Ібрахіма Кане, а також півзахисника Олександра Скляра.

Останні 5 матчів із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Ворскла» провели між собою 56 офіційних матчів, 42 з яких завершилася на користь киян, 10 разів команди зіграли внічию та 4 рази перемогу святкували полтавці. Різниця м’ячів складає 120:35 на користь динамівців.

Ворскляни не можуть відібрати очки у «Динамо» в чемпіонаті з серпня 2017 року – тоді в Полтаві була зафіксована нічия 0:0. А востаннє перемагали полтавці в гостях у столиці у серпні 2016-го (2:0).

1.05.2021. УПЛ. «Ворскла» - «Динамо» - 1:5

28.11.2020. УПЛ. «Динамо» - «Ворскла» - 2:0

8.07.2020. КУ, фінал. «Динамо» - «Ворскла» - 1:1 (8:7 пен.)

17:00' —

Доброго вечора, шановні вболівальники Динамо! Вітаємо вас у онлайн-трансляції зустрічі 14-го туру української Прем'єр-ліги з полтавською Ворсклою.

1' —
Поїхали!

Матч розпочався!

1' —

У першій же атаці Циганков здійснив рейд до штрафного гостей, але де Пена не знайшов продовження.

3' —
Небезпечно!

Різник помилився з виносом м'яча та створив момент для Буяльського, удар якого заблокував Яворський.

8' —

Рамірес виводив де Пену на ударну позиції, але уругвайця вчасно накрив Різник.

10' —

Перший удар в площину - зі спробою Раміреса впорався воротар Ворскли.

yellow
19' —

Йонас Тамм небезпечно зіграв проти Раміреса, влучивши ногою в обличчя венесуельцю. Гравець Динамо отримує допомогу від медиків.

22' —
Штанга!

Після розіграшу кутового де Пена пробив з відскоку з лінії штрафного - м'яч зачепив захисника та влучив у стійку!

26' —
Шанс!

Циганков виконав ще один корнер, який ударом головою на дальній штанзі замикав Забарний - вище воріт!

29' —

Динамівці заробили стандарт на правому фланзі, однак якісна подача у Циганкова не вийшла.

yellow
31' —

Пуцлін попереджений за фол проти Буяльського.

32' —

Циганков завдав прямого удару по воротах зі штрафного - трохи зависоко.

yellow
32' —

Забарний заробив попердження, із порушенням зупинивши Рангела.

34' —
Ворскла виходить уперед

Тілль виконав подачу зі штрафного на ближню стійку, де Рангел виграв боротьбу у Забарного та влучно пробив головою в дальній кут.

37' —
Момент!

Після підключення Тимчика до атаки правим флангом розстрілювати ворота Ворскли з центру штрафного мав Рамірес, однак забарився з м'ячем і дозволи захисникам зорієнтуватися та заблокувати удар.

40' —

Дальній удар Раміреса - вище воріт.

43' —

Різник взяв м'яч у руки після передачі від Пердути назад, однак арбітр Іванов дозволив грати далі.

yellow
45' —

Тимчик попереджений за фол проти Челядіна.

yellow
45' —

Жовта картка для Сергія Сидорчука за емоції.

45' —

До ігрового часу першого тайму додано дві хвилини.

45+3' —
Перший тайм завершено
46' —
46' —
Заміна
  • Динамо
  • Нападник #19
  • Динамо
  • Нападник #15
51' —

Рангел міг робити дубль, розстрілюючи ворота Динамо з центру штрафного, однак Кендзьора встиг заблокувати удар.

53' —

Допомога лікарів необхідна Гармашу після жорсткого стику з Пуцліним.

55' —

І знову Кендзьора рятує Динамо! Захисник вибив м'яч після прострілу Кане на Рангела, який міг забивати в порожні ворота.

55' —
Заміна
Вітіньйо
  • Динамо
  • Півзахисник #
  • Динамо
58' —

Різник заволодів м'ячем після удару Караваєва.

60' —

Циганков обігрався з Гармашем і завдав удару з лінії штрафного - поруч зі стійкою.

62' —
Гармаш!

Циганков здійснив ювелірне закидання на Гармаша до штрафного, де Денис випередив захисників і завдав удару головою - Різник встиг перевести м'яч на кутовий.

65' —

Огнен Вукоєвич отримав жовту картку за розмови з арбітром.

66' —

Буяльський виходив на ворота Ворскли після пасу від Вітіньйо, але в останній момент Пердута встиг вибити м'яч.

66' —

Циганков перевів м'яч з правого флангу на дальню стійку, де опинився Забарний - удар динамівського захисника заблокував Тамм.

68' —
Заміна
  • Ворскла
  • Нападник #14
  • Ворскла
  • Півзахисник #38
69' —

Сидорчук врізався у Степанюка в ігровому моменті - форвард Ворскли отримує медичну допомогу.

71' —

Юрій Іванов переглядає відеоповтор попереднього моменту.

73' —
Пенальті

Арбітр призначає пенальті у ворота Динамо.

11
74' —

Тілль пробив у лівий нижній кут із позначки - Бущан вгадав напрямок удару, але нашому голкіперу не вистачило зовсім трохи для сейву.

yellow
76' —

Шапаренко попереджений за фол проти Тілля в центрі поля.

78' —

Гармаш обіграв Тамма на вході до штрафного та вирвавшись із-під опіки захисників пробив у дальній кут - зовсім поруч зі штангою!

yellow
78' —

Попередження для Кравчука за порушення проти Караваєва.

yellow
2
80' —
Вилучення у Ворскли!

Данило Кравчук грубо зіграв проти Вітіньйо та заробив друге попередження за дві хвилини, залишивши свою команду у меншості.

yellow
81' —

Жовта картка для Вітіньйо.

yellow
81' —

Жовта картка для Рангела.

84' —

Спроба Шапаренка пробити здалеку - вище воріт.

85' —
Заміна
  • Ворскла
  • Захисник #77
  • Ворскла
  • Півзахисник #5
87' —

Буяльський завдав удару, увійшовши до штрафного - Різник на місці!

88' —

Дальня спроба від Циганкова - знову в руки Різнику.

88' —

Степанюк спробував підловити Бущана, теж завдавши удару з-за меж штрафного - стійка рятує Динамо!

89' —
  • Нападник #73
90' —

До ігрового часу другого тайму компенсовано шість хвилин.

90+2' —

Гармаш пробив по воротах після пасу від Циганкова - набагато вище.

90+3' —

Ще один дальній удар - цього разу від Сидорчука - взяв Різник.

90+4' —

Захисник Ворскли заблокував простріл від Тимчика - кияни виконають кутовий.

90+5' —
Гоооооооооол!

Після подачі кутового Різник парирує удар Забарного головою, однак Вітіньйо опиняється першим на добиванні та відправляє м'яч у ворота!

yellow
90+6' —

Попереджений Амількар.

yellow
90+6' —

Попереджений Кушніренко.

90+7' —

Бущан пішов до штрафного Ворскли, щоб допомогти динамівцям при подачі стандартів.

90+7' —
Фінальний свисток

Динамо мінімально поступається Ворсклі, зазнавши першої поразки сезону в УПЛ і перервавши 30-матчеву безпрограшну серію в чемпіонаті.