Колос

Ковалівка
УПЛ

У рамках 13-го туру VBET Ліги київське «Динамо» вдома прийматиме «Колос» з Ковалівки.

Матч відбудеться 13-го листопада на столичному стадіоні «Динамо» ім. В. Лобановського та розпочнеться о 15.00. Представляємо нашого найближчого суперника

«Колос» (Ковалівка)

Дата заснування: 2012 рік

Президент: Андрій Засуха

Головний тренер: Ярослав Вишняк

Домашні матчі проводить на стадіоні «Колос» у Ковалівці (вміщує 5050 глядачів)

Результат виступу в минулому сезоні УПЛ: 8-е (24 очки у 18-ти матчах, 7 перемоги, 3 нічиїх, 8 поразок, різниця м’ячів – 14:23).

Поточне місце в сезоні 2022/23: 7-е місце (15 очок в 11-ти матчах, 4 перемоги, 3 нічиї, 4 поразки, різниця м’ячів 10:14).

Історія

«Колос» було засновано у 2012-му році, він представляє село Ковалівку Білоцерківського району Київської області. Він вписав своє ім’я в історію українського футболу як клуб із найменшого населеного пункту, який коли-небудь виступав у вищому дивізіоні України. Протягом перших трьох років свого існування «Колос» виступав у першості Київської області і тричі ставав її чемпіоном, ще тричі — володарем Суперкубку Київщини (у 2012, 2013 та 2014 роках) й один раз виграв Кубок області (у 2014 році). При цьому «ковалівці» показали дуже солідний результат: 82 календарні матчі (69 перемог, 4 нічиї, 9 поразок), співвідношення забитих і пропущених м’ячів — 264:49. Згодом, після тріумфу на Меморіалі Олега Макарова, головний тренер команди Руслан Костишин заявив громаді про те, що клуб має намір йти у професіональний футбол.

У червні 2015 року ФК «Колос» отримав статус «професійного» і атестат учасника Чемпіонату України серед команд другої ліги сезону 2015/16. Одразу ж команда стала переможцем, причому достроково, та здобула право виступати у Першій лізі України. У дебютному для себе сезоні 2016/17 у Першій лізі «Колос» посів 5 місце з 18 команд і наступного року повторив це досягнення. А у сезоні 2018/19 «ковалівці» здійснили мрію свого керівництва та усіх уболівальників, ставши за підсумками сезону срібним призером та потрапивши до Української Прем’єр-Ліги. У стикових матчах за право грати в елітному дивізіоні суперник динамівців обіграв одеський «Чорноморець».

За підсумком свого першого футбольного року у Прем’єр-лізі «Колос» посів шосте місце у турнірній таблиці. Наступного року амбітний новачок піднявся ще вище, ставши четвертим, а минулого сезону за підсумками першої частини чемпіонату розташувався на 8-й сходинці.

У сезоні 2020/21 команда з Ковалівки представляла Україну в Лізі Європи УЄФА. У сезоні 2021/22 – в Лізі конференцій УЄФА.

Стан справ у поточному сезоні

Свій четвертий сезон в еліті українського футболу підопічні Ярослава Вишняка розпочали достатньо вдало: у чотирьох матчах команда здобула три перемоги та одного разу зіграла унічию. Але після цього відбувся спад, і у наступних чотирьох поєдинках ковалівці не змогли здобути жодної перемоги, чергуючи поразки з нічиїми. Після цього команда змогла перемогти вдома «Верес», а далі на суперника динамівців очікував складний календар. Напередодні зустрічі із киянами «Колос» зазнав ще двох поразок – від «Олександрії» (1:4) та «Дніпра-1» (1:3).

Зазначимо, що усі перемоги підопічні Ярослава Вишняка здобували з рахунком 1:0 чи 2:0, не пропустивши у жодному переможному поєдинку, а от у всіх програних матчах команда пропускала щонайменше два м’ячі. Цікаво, що поразок у ковалівців менше, ніж у «Вереса», який розмістився двома сходинками вище.

Загалом, «Колос» забиває небагато – у середньому менше одного м’яча за гру. Одразу три команди, які перебувають у турнірній таблиці нижче, мають у своєму активі більше забитих м’ячів – це «Металіст», «Ворскла» та «Рух» (15, 13, 13 м’ячів відповідно). Така ж ситуація і з пропущеними м’ячами. «Верес», який розмістився на дві сходинки вище, пропустив на один м’яч більше, а «Зоря», яка наразі посідає третє місце – на два (16 проти 14-ти).

Зараз сусідами ковалівців у турнірній таблиці є «Верес» (Рівне), який розмістився на шостій сходинці та має на одне очко більше, щоправда, команда провела на одну гру більше. А з іншого боку у спину «Колосу» дихає харківський «Металіст», який має таку саму кількість очок – 15 – і поступається лише за додатковими показниками. На один заліковий пункт відстає полтавська «Ворскла».

Середній вік гравців команди з Ковалівки складає 27 років. Є серед футболістів і ті, хто пройшов через «Динамо». Зокрема, за «Колос» виступають півзахисники Андрій Богданов, Сергій Мякушко, Вадим Мілько та нападник Володимир Лисенко. А також ціла низка вихованців нашого клубу: воротарі Євген Волинець та Володимир Маханьков, захисники Сергій Чоботенко, Євген Новак, Олександр Чорноморець та Денис Кузик, півзахисники Євген Смирний, Павло Оріховський, Владислав Велетень, нападники Євген Ісаєнко та Кирило Попов, які свого часу виступали за молодіжні команди «Динамо» та «Динамо-2». Частина з них виступають за ковалівську команду на правах оренди.

Топ-гравці стартового складу

Протягом перших турів у наставника команди Ярослава Вишняка достатньо активно змінюється стартовий склад. Лише один футболіст зіграв без замін в усіх 11-и матчах поточного сезону. Це голкіпер Євген Волинець (11 матчів, 990 хвилин).

Також найбільше ігрових хвилин у півзахисників Вадима Мілька (10 матчів, 802 хвилини), Павла Оріховського (11 матчів, 798 хвилин), захисника Євгена Новака (9 матчів, 763 хвилини), півзахисників Сергія Болбата (10 матчів, 753 хвилини) та Олега Ільїна (11 матчів, 735 хвилин). Трохи менше ігрового часу отримали півзахисник Сергій Мякушко (9 матчів, 725 хвилини), захисники Сергій Чоботенко (8 матчів, 720 хвилин), Олександр Чорноморець (7 матчів, 586 хвилин) та Ніколай Золотов (7 матчів, 586 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

3 голи – Павло Оріховський

2 голи – Вадим Мілько

1 гол – Роман Гончаренко, Сергій Чоботенко, Сергій Мякушко, Олег Ільїн, Денис Безбородько

Крім того, 2 гольові передачі на рахунку Сергія Болбата, по 1 – Олега Ільїна, Андрія Богданова та Кирила Попова.

Останні 5 матчів із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Колос» провели між собою 8 офіційних матчів (у чемпіонаті та Кубку України), 6 з яких завершилися на користь киян (у тому числі одна перемога у Кубку України), 1 раз команди зіграли внічию та ще одного разу перемогу святкували ковалівці. Різниця м’ячів складає 20:5 на користь динамівців.

28.08.2021. УПЛ. «Динамо» - «Колос» - 7:1

9.05.2021. УПЛ. «Колос» - «Динамо» - 0:3

12.12.2020. УПЛ. «Динамо» - «Колос» - 2:2

19.07.2020. УПЛ. «Колос» - «Динамо» - 2:0

22.06.2020. УПЛ. «Динамо» - «Колос» - 2:1.

Тренер
0' —

Шановні вболівальники, вітаємо вас на текстовій онлайн-трансляції матчу 13-го туру між київським "Динамо" та "Колосом" із Ковалівки.

0' —

Динамівці перед звітним туром розташовуються на п'ятому місці, "Колос" - на сьомому.

0' —

Матч відбудеться на стадіоні "Динамо" імені Валерія Лобановського.

0' —

Лунає Гімн України.

1' —
МАТЧ РОЗПОЧАВСЯ!
0' —

Багато боротьби на полі з перших секунд.

7' —

Кабаєв пробив з-за меж штрафного майданчика - м'яч після рикошету летів під поперечину, але голкіпер зіграв надійно.

11' —
МОМЕНТ У КОЛОСА!

Після помилки в центрі поля гравці "Колоса" організували швидку атаку чотири футболісти на одного Попова, але Мякушко віддав неточний пас.

yellow
15' —
ЖОВТА КАРТКА

Попередження отримує Оріховський.

17' —

Циганков пробив зі штрафного, але воротар зіграв надійно та парирував удар на кутовий.

0' —

Грішать футболісти "Динамо" неточними передачами, тому поки моментів обмаль.

23' —

Сидорчук пробив з-за меж штрафного майданчика - повз ворота.

yellow
25' —

Попов з порушенням правил зупиняє прорив Болбата в центрі поля та отримує попередження.

yellow
26' —

Ільїн відібрав м'яч у Вівчаренка, після чого намагався заробити пенальті, впавши на вході у штрафний майданчика - арбітр "нагородив" футболіста "Колоса" попередженням за симуляцію.

0' —

Динамівці багато часу проводять в атаках, але виникають проблеми з останнім пасом - тож і без моментів.

36' —

Шепелєв пробив здалеку - вище воріт.

37' —

"Парад" неточних ударів у виконанні футболістів "Динамо" триває - ще один "трофей" записав на свій рахунок Сидорчук.

45' —

Арбітр компенсував дві хвилини.

45+2' —
ПЕРЕРВА

"Динамо" провело залишок тайму в атаці, але влучними ударами по воротах кияни поки не балують своїх шанувальників. ПЕРЕРВА!

46' —
ЗАМІНА
  • Динамо
  • Півзахисник #19
  • Динамо
  • Нападник #41
46' —
РОЗПОЧАВСЯ ДРУГИЙ ТАЙМ!
48' —

Вивчаренко простреливал с левого фланга, но никто из партнеров не смог замкнуть.

yellow
48' —

Кабаєв зриває атаку "Колоса" в центрі поля та отримує попередження.

61' —

Бущан зіграв надійно після удару Оріховського.

yellow
62' —

Мілько отримує попередження.

65' —
ЗАМІНА
  • Динамо
  • Захисник #44
  • Динамо
  • Захисник #55
65' —
ЗАМІНА
  • Динамо
  • Півзахисник #22
  • Динамо
66' —

Караваєв отримав передачу на правому фланзі, віддав м'яч на лінію штрафного майданчика на Буяльського, Віталій знайшов Лонвейка, який пробив з-під захисника - воротар на місці.

yellow
2
68' —
"ДИНАМО" ЗАЛИШАЄТЬСЯ В МЕНШОСТІ

Попов із порушенням правил зупиняє перед штрафним майданчиком прорив Мякушка та отримує друге попередження, залишаючи команду в меншості.

70' —
ЗАМІНА
  • Колос
  • Півзахисник #90
  • Колос
  • Півзахисник #10
70' —
ЗАМІНА
  • Колос
  • Нападник #23
  • Колос
  • Нападник #22
71' —
ЗАМІНА
  • Динамо
  • Захисник #34
  • Динамо
  • Півзахисник #8
77' —

Буяльський пробив з-за меж штрафного майданчика - вище воріт.

79' —
МОМЕНТ У ЛОНВЕЙКА!

Який момент втратив Лонвейк! Буяльський увірвався до штрафного майданчика, віддав на Гармаша, той головою скинув на Джастіна, але голландець із меж воротарської не зміг поцілити в рамку. Прикро...

81' —
yellow
83' —

Попередження отримує Болбат.

87' —

Сидорчук потужно пробив метрів із 20-ти, але Волинець цього дня просто непробивний, у стрибку перевівши м'яча на кутовий.

90' —

Арбітр компенсував чотири хвилини.

90+2' —

Мякушко пробив з-за меж штрафного майданчика - над поперечиною.

yellow
90+4' —

Сирота за допомогою фолу зупиняє швидку контратаку гостей та отримує попередження.