Рух

Львів
УПЛ

У рамках 21-го туру VBET Ліги київське «Динамо» зіграє на виїзді з львівським «Рухом».

Матч відбудеться 14-го квітня у Львові на стадіоні «Арена Львів» та розпочнеться о 15.00. Представляємо нашого найближчого суперника.

«Рух» (Львів)

Дата заснування: 2003 рік.

Президент: Григорій Козловський.

Головний тренер: Віталій Пономарьов.

Домашні матчі проводить на стадіоні: «Арена Львів» (Львів).

Результат виступу у минулому сезоні-2021/2022: 11-те місце (18 очок у 17-ти матчах; 4 перемоги, 6 нічиї, 7 поразок, різниця м’ячів – 16:21).

Поточне місце в сезоні 2022/23: 14-те (18 очок у 19-ти матчах; 4 перемоги, 6 нічиїх, 9 поразок, різниця м’ячів 19:29)

Історія

Футбольний клуб «Рух» був створений у 2003 році з ініціативи відомого тренера Мирона Маркевича, який народився у Винниках. Лише за шість років, у 2009-му, була створена доросла команда, президентом якої став Григорій Козловський, а тренером – Роман Гданський.

У 2010-му «рухівці» дебютували у Прем’єр-лізі Львівської області, і протягом 2012-2015 років незмінно ставали чемпіонами. У 2013-2015 роках львів’яни незмінно виходили до фіналу чемпіонату України серед аматорів, але чемпіонами стали лише одного разу, в 2014-му.

У професійному футболі «Рух» дебютував у сезоні-2016/2017, і, посівши друге місце у другій лізі, відразу підвищився у класі. На вихід до Прем’єр-ліги у львів’ян пішло ще три роки, і позаминулий сезон-2020/2021 став дебютним для них у вищому дивізіоні. Його команда завершила на 10-му місці, зберігши прописку в еліті на наступний сезон.

Після 18-ти турів першої половини минулого сезону «Рух» посів 11-ту сходинку у турнірній таблиці із 16-ти команд, щоправда провів на одну гру менше.

Стан справ у нинішньому сезоні

Протягом нинішнього сезону «Рух» виступає достатньо нестабільно, чергуючи провальні періоди з більш вдалими. Які минулого року, львів’яни розпочали сезон невдало, поступившись у трьох матчах поспіль - «Металісту» вдома 1:2, «Колосу» на виїзді– 0:2 та «Шахтарю» вдома 0:1, але на відміну від минулого сезону, такі результати протягом певного часу не призводили до зміни головного тренера – команду продовжував очолювати білоруський фахівець Леонід Кучук.

Покращилися результати к львів’ян з четвертого туру – вони перемогли «Зорю» 3:1, а у наступному матчі зіграли унічию 2:2 із «Вересом». Потім були дві поразки від «Динамо» та «Дніпра-1», а за наступною серіє із трьох вдалих матчів, у яких здобули дві перемоги та одного разу зіграли унічию, суперник динамівців знову програв. Далі послідували три поспіль нічиї на перемога над «Металістом» вже навесні нинішнього року.

Але після того, як команда знову зазнала двох поразок поспіль, керівництво клубу наважилося на радикальний крок – зміну головного тренера. Тож менше місяця тому, 20 березня, було оголошено про те, що новим наставником «Руха» став Віталій Пономарьов. Раніше він перебував на посаді головного тренера «Руху» U19. Його підопічні за підсумками минулого сезону стали чемпіонами України, цього сезону лідирують у турнірі УПЛ серед юніорських команд і дійшли до 1/8 фіналу Юнацької ліги УЄФА.

Під керівництвом нового наставника «Рух» на виїзді поступився «Зорі» і вдома зіграв унічию з «Вересом» та зараз із 18 очками перебуває на 14-й сходинці у турнірній таблиці. Але, враховуючи, що серед наступних суперників «Руху» «Динамо» та «Дніпро-1», підопічним Пономарьова прийдеться дуже непросто.

Цікаво, що поразок у львів’ян менше, ніж у «Миная» та «Вереса», які розташувалися вище них у турнірній таблиці, та стільки ж, скільки у «Ворскли» та «Інгульця», які взагалі ідуть 8-ю та 9-м відповідно – по 9.

Також звертає на себе увагу той факт, що у середньому львів’яни забивають один м’яч за гру – 19 голів у 19-ти матчах, і за цей час у команді вже визначився яскраво виражений бомбардир – це бразильський нападник Бренер Таллес, який записав на свій рахунок п’ять м’ячів. Пропустив же «Рух» 29 м’ячів, шо на 5 менше, ніж «Металіст», який йде 10-м.

Середній вік футболістів команди зі Львова складає 22,8 років. За «Рух» виступає вихованець «Динамо» півзахисник Олексій Довгий, який розпочинав свою футбольну кар’єру у складі «Динамо-2».

Топ-гравці стартового складу

Протягом нинішнього сезону наставник команди Віталій Пономарьов не надто варіює склад. Один футболіст взяв участь у всіх 19-х матчах поточного сезону, ще двоє – у 18-ти. Це нігерійський півзахисник з англійським громадянством Вів Соломон-Отабор (19 матчів, 1533 хвилини), півзахисник Ростислав Лях (18 матчів, 1520 хвилин) та бразильський нападник Бренер Таллес (18 матчів, 1289 хвилин).

Також серед лідерів за кількістю ігрового часу нападник Юрій Климчук (17 матчів, 1478 хвилин), воротар Юрій Паньків (16 матчів, 1440 хвилин), захисник Роман Дідик (15 матчів, 1264 хвилин), півзахисник Марко Сапуга (14 матів, 1246 хвилин) та захисник Денис Слюсар (14 матчів, 1226 хвилин). Трохи менше хвилин на полі провели півзахисник Олексій Довгий (15 матчів, 1191 хвилина) та захисник Віталій Роман (14 матчів, 1149 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

Бренер Таллес – 5 голів

Олексій Довгий, Юрій Климчук, Ярослав Карабін – по 3 голи

Роман Дідик, Денис Слюсар, Вів Соломон-Отабор, Марко Сапуга, Василь Руніч – по 1 голу

Статистика зустрічей із «Динамо»

Львів’яни проводять лише свій третій сезон у вищому вітчизняному дивізіоні, тому історія протистояння цієї команди з найтитулованішим клубом України налічує лише чотири поєдинки в чемпіонаті України. Усі матчі завершилися на користь «Динамо», причому, львів’яни жодного разу не змогли відзначитися в воротах «біло-синіх», тоді як динамівці забили 10 м’ячів.

14:10' —

Всіх вітаємо! До початку гри - менше години! Пряма трансляція - на телеканалі 2+2 та YouTube-каналі Football Hub.

14:57' —

Команди на полі! Звучить державний гімн України.

15:00' —

Хвилина мовчання за загиблими Героями України...

1' —

Матч розпочався з удару військовослужбовця Ігоря Хоми, який був поранений на Бахмутському напрямку.

3' —

Джастін Лонвейк втратив м'яч біля власного штрафного майданчику, проте Таллес не зміг нанести акцентований удар - кутовий.

9' —

Удар Беніто заблокований.

10' —
yellow
13' —

Жовта Попову за фол проти Климчука.

16' —

ГООООООООЛ!!! Ванат замикає простріл Беніто!

yellow
19' —

Жовта Дячуку за фол на Климчуку.

26' —

Паньків влучив у Буяльського при вибиванні м'яча, та той не залетів у ворота.

29' —

Простріл Соломона - Нещерет у грі

40' —

Довгий зрівнює рахунок після обрізки Шепелєва і розіграної з Климчуком атаки. Рикошет від Попова після удару Климчука - Довгий забиває.

42' —

Зміщення у центр і удар Шепелєва - повз ворота.

43' —

Довгий пробиває головою після прострілу Соломона - спроба заблокована.

44' —

Беніто пробиває здалеку, проте прямо у руки Паньківу.

45' —

Анастасія Романюк додала 2 хвилин.

yellow
45+1' —

Жовта картка Довгому за фол на Сидорчуку.

45+2' —

Удар Шепелєва зі штрафного з лівого флангу - Паньків переводить м'яч на кутовий.