Харків
14
Місце
УПЛ

У рамках матчу 23-го туру VBET Ліги київське «Динамо» вирушить у гості до харківського «Металіста».

Матч відбудеться у п’ятницю, 28-го квітня, пройде в Ужгороді на місцевому стадіоні «Авангард» та розпочнеться о 13.00. Представляємо нашого найближчого суперника.

Домашні матчі проводить на стадіоні «Авангард» (Ужгород), вміщує 10383 глядача

Результат виступу в минулому сезоні у Першій лізі: 1-е місце (53 очки у 20-ти матчах, 17 перемог, 2 нічиї, 1 поразка, різниця м’ячів – 52:9).

Поточне місце в сезоні 2022/23: 14-е місце (19 очок в 22-ти матчах, 4 перемоги, 7 нічиїх, 11 поразок, різниця м’ячів 24:36).

Історія

«Металіст» - український футбольний клуб з міста Харків, що був заснований 2019 року під назвою «Метал» на заміну команді «Металіст», яка існувала з 1925 по 2016 роки. «Метал» не є правонаступником харківського «Металіста», який було розформовано через те, що його останній власник Сергій Курченко перестав фінансувати клуб та відмовився продати його іншим потенційним інвесторам.

Клуб створено колишнім спортивним директором «Металіста», віце-президентом «Динамо» (Київ) Євгеном Красніковим, який вніс 100% установчого капіталу (250 тис. гривень) і став одноосібним власником нового клубу. Новостворений клуб відразу отримав професійний статус та був заявлений у другу лігу на сезон 2020/21. Команді знадобилося усього два сезони, щоб потрапити до Прем’єр-ліги.

Першим головним тренером команди став колишній захисник «Шахтаря» та «Металіста» Олександр Кучер, який напередодні отримав тренерську ліцензію. До тренерського штабу увійшли Юрій Ушмаєв, Олександр Призетко та Андрій Дикань.

У першому ж своєму сезоні у Другій лізі «Метал» посів перше місце серед 12-ти команд та отримав підвищення у класі, і наступного сезону виступав вже у Першій лізі.

Після завершення сезону 2020/21 ФК «Метал» змінив назву на ФК «Металіст», а емблему – на емблему «старого» «Металіста», що існував у 1925-2016 роках, але з незначними змінами кольорової гами. У сезоні 2021/22 став переможцем Першої ліги, президентом клубу офіційно став Олександр Ярославський, а Євген Красніков перейшов на посаду віцепрезидента.

Стан справ у поточному сезоні

Перша половина нинішнього сезону виявився для «Металіста» не зовсім вдалою, хоча початок чемпіонату був багатообіцяючим. У перших сімох матчах команда здобула чотири перемоги (над «Рухом» - 2:1, «Олександрією» - 3:1, «Вересом» - 2:1 та «Ворсклою» - 3:2) та одного разу зіграла унічию (із «Інгульцем» - 1:1). Але надалі виступ суперника динамівців відзначився помітним спадом: у наступних восьми поєдинках підопічні Олега Ратія не змогли здобути жодної звитяги, чергуючи нічиї із поразками.

Продовжилася тенденція і навесні нинішнього року з початком другої частити сезону. Незважаючи на зміну головного тренера в січні, результати команди не покращилися. Олега Ратія, який виконував обов’язки головного тренера, змінив колишній югославський та сербський футболіст, легенда клубу «Црвєна Звєзда» та переможець Ліги чемпіонів у складі мадридського «Реала» Періца Огнєнович (теж з приставкою в.о.). Під керівництвом нового наставника у семи проведених матчах «Металіст» не здобув жодної перемоги, а лише тричі зіграв унічию – з «Олександрією» (0:0), «Колосом» (0:0) та «Вересом» (5:5). Тож до поєдинку із динамівцями клуб із Харкова підходить не у найкращому моральному стані.

Слід зазначити, що у більшості матчів «Металіст» поступався з рахунком 0:1 (з таким результатом завершилися п’ять поразок з 11-ти). Ще по два рази харків’яни поступилися з рахунком 2:3 та 1:2. Також звертає на себе увагу той факт, що в усіх виграних поєдинках суперник динамівців обов’язково пропускав щонайменше один м’яч, а одного разу і два. Що стосується нічиїх, то чотири з них завершилися з рахунком 0:0, дві - 1:1, а ще одна – 5:5.

Забивають підопічні Періци Огнєновича порівняно небагато – трохи більше одного м’яча за гру, але серед команд, які перебувають у турнірній таблиці вище, одразу у шести забитих м’ячів ще менше. Зокрема, у «Колоса», який іде на 6-му місці, їх всього 19, стільки ж у «Кривбаса», який посідає 8-у сходинку. А ось пропускають харків’яни багато, більше за них це робить єдина команда – ФК «Львів», який іде останнім – у нього 39 пропущених м’ячів, порівняно із 36 у «Металіста».

Зараз сусідами «Металіста» у турнірній таблиці є «Верес», який має на два очки більше. А з іншого боку «Металіст» переслідує «Рух», який набрав стільки ж залікових пунктів - 19. На шість очок відстає ФК «Львів».

Команда з Харкова достатньо досвідчена, середній вік її гравців складає 25,2 років. Є серед футболістів і ті, хто пройшов через «Динамо». Зокрема, ціла низка вихованців нашого клубу: атакуючі півзахисники Дмитро Коркішко, Євген Рязанцев та Владислав Наумець, які свого часу виступали за молодіжні команди «Динамо» та «Динамо-2».

Топ-гравці стартового складу

Протягом нинішнього сезону лише один футболіст взяв участь в усіх 22 поєдинках, ще по одному – у 21-му та 20-ти іграх. Це захисник Олександр Мизюк (22 матчі, 1980 хвилин), нападник Максим Прядун (21 матч, 1610 хвилин) та півзахисник Сергій Панасенко (20 матчів, 1083 хвилин).

Також найбільше ігрових хвилин у півзахисників Юрія Романюка (10 матчів, 1602 хвилини), Єгора Картушова (19 матчів, 1545 хвилин) та Андрія Ралюченка (19 матчів, 1486 хвилин). Трохи менше ігрового часу отримали півзахисник Єгор Демченко (17 матчів, 898 хвилин), воротар Орест Костик (10 матчів, 872 хвилини), захисник Богдан Порох (13 матчів, 847 хвилин) та півзахисник Ігор Чайковський (11 матчів, 706 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

7 голів – Максим Прядун

3 голи – Сергій Панасенко

2 голи – Богдан Бойчук

1 гол – Олександр Мізюк, Паті Малумандсоко, Дмитро Коркішко, Владислав Наумець, Єгор Картушов, Юрій Романюк, Алекс Чідомере.

Крім того, 3 гольові передачі на рахунку Максима Прядуна, 2 – Єгора Демченка, по 1 – Ігоря Чайковського, Дмитра Коркішка, Сергія Панасенка, Богдана Бойчука та Юрія Романюка.

Останній матч з «Динамо»

«Металіст» проводить лише свій перший сезон у найвищому українському дивізіоні, тому наші команди зустрічалисялише одного разу – у першому колі нинішнього сезону. У перенесеному матчі 8-го туру, який відбувся 30-го листопада минулого року, «Динамо» перемогло з рахунком 3:0, завдяки голам Віталія Буяльського, Владислава Ваната та Віктора Циганкова. Майбутня зустріч буде другою в історії протистояння цих команд.

12:50' —

Вітаємо на текстовій трансляції матчу 23 туру VBET Ліги між харківським Металістом та київським Динамо, який відбудеться на ужгородському стадіоні Авангард.

12:56' —

Команди з'явилися на полі. Усе готове до початку зустрічі.

12:58' —

Лунає державний Гімн України. Кожень гравець та арбітр під час його виконання традиційно стоять із прапорами України на плечах.

13:00' —

Початку гри передує хвилина мовчання у пам'ять про загиблих під час війни українців...

1' —
Матч розпочався!
4' —

Біло-сині з перших хвилин прибрали ініціативу до своїх рук, гра проходить в основному на половині поля харків'ян.

6' —

Паті перехопив доволі гострий простріл від Вівчаренка з лівого флангу.

10' —

Кияни швидко розіграли штрафний, Ванат пробивав з лінії штрафного майданчика - Чайковський заблокував цей удар, м'яч вийшов на кутовий.

11' —

Ванат у офсайді після вертикального паса із глибини.

16' —
Момент!

Перший момент у грі!

Буяльський після передачі від Вівчаренка викотив м'яч під удар Беніто, який увірвався до штрафного майданчика з правого флангу та був ніким не прикритий. Беніто прийняв та пробив лівою по центру - Єрмолов відьив м'яч у поле.

17' —

На падіння Буяльського у штрафному харків'ян після контакту з Романюком Пасхал не зреагував.

18' —
Момент!

Ще момент у Динамо! Андрієвський навісив зі штрафного з лівого флангу, Буяльський на ближній стійці виборов м'яч та віддавав далі у центр на Сироту, але той до м'яча не дістався - Порох у підкаті його випередив.

23' —

Нещерет вчасно вийшов за межі штрафного майданчика та перехопив вертикальний пас на Прядуна.

25' —
Перший момент у Металіста

Демченко зі штрафного удару закрутив м'яч під поперечину воріт Динамо - Нещерет перевів м'яч на кутовий.

26' —

Після розіграшу кутового жовто-синіми Пасхал зафіксував фол в атаці.

28' —

Ще один кутовий харків'ян завершився небезпекою для воріт. Демченко прорвався до лицевої та прострілив - Ванат надійно зіграв у захисті.

29' —
Момент!

Після пасу Ваната у дотик Буяльський виходив на ворота хаків'ян, Картушов в останній момент вибив м'яч на кутовий!

30' —
Стійка!

Після розіграшу корнеру та відскоку від захисника Андрієвський класно приклався по м'ячу ударом з лету - м'яч влучив у стійку, від якої відскочив до Ваната. Форвард бив головою - повз ворота!

33' —

Жовто-сині виконали кутовий - динамівці перехопили м'яч.

yellow
34' —

Перше попередження у грі отримав Прядун - за грубий поштовх Сироти ззаду.

36' —

Прядун увірвався до штрафного майданчику Динамо однак програв боротьбу Дячуку.

37' —

Волошин бив з лінії штрафного у дальній кут - повз ворота.

39' —

Від Пороха м'яч потрапив до Буяльського, той намагався з меж штрафного закинути м'яч за комірець голкіперу, проте перекинув поперечину.

40' —

Ще один офсайд у Ваната.

42' —

Пауза у грі. Лікарі надають допомогу Дячуку, який отримав болісний удар у корпус під час зіткнення.

44' —

Харків'яни виконали штрафний з правого флангу - кияни відбилися.

45' —

Компенсований час першого тайму +2 хвилини.

yellow
45+1' —

Коррал отримав попередження за фол проти Тимчика.

46' —
Перерва!
46' —
Заміна у Динамо в перерві
  • Динамо
  • Півзахисник #22
Voloshin1
  • Динамо
  • Півзахисник #9
46' —
Другий тайм!
46' —
У харків'ян теж відбулася заміна у перерві
  • Металіст
  • Півзахисник #23
  • Металіст
  • Півзахисник #4
46' —

Харків'яни з атаки розпочали другий тайм. Удар Картушова - повз ворота

yellow
47' —

Вівчаренко отримав жовту картку

red
48' —
Вилучення!

Романюк залишає хакрів'ян у меншості! Грубий фол проти Кабаєва біля лінії штрафного. Небезпечний стандарт для киян!

49' —

Небезпечний штрафний удар з 17-ти метрів виконав Андрієвський, проте направив м'яч над поперечиною.

54' —

Вівчаренко завдав удару метрів з 20-ти в один дотик - невлучно.

56' —

Ванат відправив м'яч у ворота після розрізного пасу Буяльського, проте арітри зафіксували черговий офсайд у форварда киян.

60' —
Заміна у харків'ян
  • Металіст
  • Півзахисник #21
  • Металіст
  • Півзахисник #8
62' —
Момент!

Після навісу Тимчика з правого флангу Буяльський без перешкод бив головою - повз ворота!

63' —

Андрієвський потужно пробив метрів з 20-ти - м'яч від гравця Металіста зрикошетив на кутовий.

65' —

Подібний дальній удар Вівчаренка - над поперечиною!

66' —

Чергова атака киян завершилася прострілом Тимчика в центр та ударом Ваната коліном в один дотик - повз ворота.

67' —

Невлучний удар Беніто з-за меж штрафного.

68' —

Навіс Вівчаренка перервав Паті - черговий кутовий

70' —
ГОЛ!!!!!!!!

Динамо нарешті відкриває рахунок! Затяжна атака завершилася шедевральним ударом Сироти метрів з 20-22 у лівий від голкіпера верхній кут воріт! Єрмолов до м'яча не дотягнувся.

73' —
Заміна у Металіста. Вихованець Динамо Наумець з'явився на полі.
  • Металіст
  • Півзахисник #10
  • Металіст
75' —
Момент!

Класна комбінація киян завершилася ударом Кабаєва - Коррал вибив м'яч з лінії воріт!

75' —
ГОЛ! 0:2!

Динамо забиває вдруге! Після прострілу Кабаєва з лівого флангу від лицевої Ванат спокійно ударом в один дотик переправив м'яч до сітки!

78' —
Потрійна заміна у складі Динамо
  • Динамо
  • Нападник #15
  • Динамо
  • Нападник #11
78' —
  • Півзахисник #77
78' —
  • Захисник #25
81' —
1:2

Харків'яни забивають гол з нічого. Попов послизнувся, суперники перехопили м'яч, Прядун вразив порожні ворота.

yellow
82' —

Рамірес отримав попередження за удар по воротах після свистка.

83' —

Небезпечний штрафний заробляє Металіст у 20-ти метрах прямо по центру від воріт.

84' —
Нещерет!

Голкіпер Динамо зреагував на прямий удар зі штрафного у нижній кут!

yellow
86' —

Демченко попереджений за грубий підкат проти Сидорчука.

87' —

Класний удар Сидорчука з 19-ти метрів після комбінації - Єрмолов перевів на кутовий.

90' —

Хакрів'яни виконали штрафний з лівого флангу. Наумець навісив до штрафного, кияни відбилися.

90' —

+3 хвилини компенсовано.

90+1' —
ГОЛ!!!

Динамівці розіграли ще одну класну комбінацію, в результаті якої Вівчаренко увірвався до штрафного майданчика з лівого флангу та, отримавши короткий розрізний пас від Буяльського, розстріляв ближній кут воріт!