Кривий Ріг
6
Місце
УПЛ

У 25-му турі української Прем’єр-ліги київське «Динамо» вирушить до Кривого Рогу, де у гостях на стадіоні «Гірник» зустрінеться з місцевим «Кривбасом». Представляємо нашого найближчого суперника.

«КРИВБАС» (Кривий ріг)

Дата заснування: 2020 рік

Президент: Костянтин Караманіц

Головний тренер: Юрій Вернидуб

Домашній стадіон «Гірник» (2500 місць) у Кривому Розі,

Результат виступу в минулому сезоні у Першій лізі: 2-те місце (42 очка у 20-ти матчах, 12 перемог, 6 нічиїх, 2 поразки, різниця м’ячів 38:17).

Поточне місце в сезоні 2022/23: 6-те місце (32 очки у 24-ти матчах, 9 перемог, 5 нічиїх, 10 поразок, різниця м’ячів 21:27)

Історія

Нинішній «Кривбас» немає нічого спільного із однойменною командою, яка вже виступала у вищому українському дивізіоні до сезону 2012/2013 років включно. Майбутній суперник «Динамо» був заснований влітку 2020-го року, коли було оголошено, що клуб буде відновлено на базі криворізького «Гірника», який самостійно існував більше 10-ти років.

Нову команду було утворено злиттям аматорського «Кривбасу», який виступав у чемпіонаті Дніпропетровської області, з «Гірником», вона і посіла місце останнього у Другій лізі. Президентом став екс-президент і власник «Гірника» Костянтин Караманіц, також із «Гірника» до новоствореного клубу перейшли головний тренер Геннадій Приходько зі штабом, і всі гравці. Головний тренер та власник аматорського «Кривбасу» Сергій Мазур (який також був власником бренду «Кривбас») обійняв посаду віце-президента.

Події розгорталися швидко: у сезоні 2020/21 «Кривбас» посів друге місце у групі «Б» Другої ліги, і слідом за «Металістом» підвищився у класі, а в сезоні 2021/22, знову розмістився за харків'янами, і на момент вимушеного призупинення чемпіонату України через війну, був другим із солідним відривом у 9 очок від третього місця, яке посідав «Альянс» (Липова Долина). Тож криворіжців було прийнято до числа учасників Української Прем'єр-Ліги сезону 2022/23.

Стан справ у поточному сезоні

Нинішній сезон «Кривбас» розпочав під керівництвом нового головного тренера. Олександра Бабича влітку цього року на цій посаді змінив Юрій Вернидуб, відомий своєю роботою у луганській «Зорі», з якою став бронзовим призером чемпіонату України (2016/17), фіналістом Кубка України (2015/16) та був багаторазовим учасником Ліги Європи (двічі групового раунду). Вернидуб також двічі ставав тренером року в Україні (2016, 2018). А ще останнім часом успішно очолював молдавський «Шериф», з яким двічі вигравав місцевий чемпіонат та став тренером року в Молдові (2021).

Новому наставнику довелося будувати практично нову команду, адже колектив залишили 18 гравців, на місце яких прийшло сім нових. Тож не дивно, що старт сезону склався для «Кривбасу» не найкращим чином: криворіжці у перших двох матчах з «Колосом» та «Шахтарем» зазнали поразок, а загалом у семи матчах не здобули жодної перемоги, чергуючи невдачі з нічиїми. Першу перемогу «біло-червоні» здобули лише у 9-му турі, вдома перемігши «Інгулець» з рахунком 2:1. Потім криворіжці зазнали ще двох поразок, після чого справи команди почали покращуватися – у наступних шести матчах суперник динамівців здобув п’ять перемог та лише одного разу програв, що дозволило значно покращити турнірну позицію. Поступившись «Шахтарю» (0:3) та зігравши унічию з ФК «Львів» (2:2), підопічні Юрія Вернидуба здобули ще дві звитяги поспіль та продовжили чергувати вдалі матчі з поразками. Напередодні зустрічі з динамівцями «Кривбас» зіграв унічию з «Інгульцем» (0:0).

Слід зазначити, що з десяти програних матчів криворіжці у більшості (шести) поступалися з різницею в один м’яч, у трьох – з різницею у два м’ячі і лише в одному – 3. Що стосується нічиїх, то три з п’ятьох завершилися без забитих м’ячів (0:0), і дві (на виїзді із луганською «Зорею» та ФК «Львів») результативно – 2:2. Тож, у середньому «Кривбас» пропускає трохи більше одного м’яча за гру, а забиває ще менше – у 24-х поєдинках 21 гол.

Зараз сусідами «Кривбаса» у турнірній таблиці є «Олександрія», яка має на п’ять очок більше та провела на одну гру менше, а також «Ворскла» та «Колос», які на два очки відстають від команди Юрія Вернидуба, маючи у своєму активі по 30 залікових пунктів.

Середній вік футболістів команди із Кривого Рогу складає 26 років.

Топ-гравці стартового складу

Протягом нинішнього сезону наставник команди Юрій Вернидуб достатньо активно варіює склад. Жоден футболіст основного складу не зіграв у всіх 24-и матчах. Лише один гравець взяв участь у 22-х поєдинках – це півзахисник Микита Татарков (1498 хвилин), ще двоє виходили на поле у 21-му матчі – півзахисники Дмитро Хомченовський (1759 хвилин) та Максим Задерака (1273 хвилини)

Серед тих, хто має найбільше ігрового часу на полі також захисник Володимир Якімець (19 матчів, 1580 хвилин), воротар Богдан Сарнавський (17 матчів, 1530 хвилин), півзахисник Ріфет Капіч (17 матчів, 1476 хвилин) та захисники Нябейе Дібанго (17 матчів, 1350 хвилин) і Тимур Стецьков (20 матчів, 1345 хвилин).

Трохи менше хвилин на полі провели півзахисник Євген Банада (18 матчів, 1193 хвилини), захисник Віталій Вернидуб (11 матчів, 925 хвилин) та нападник Артур Микитишин (19 матчів, 891 хвилина).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

Роман Дебелко – 4 голи

Ріфет Капіч – 3 голи

Тимур Стецьков – 2 голи

Віталій Вернидуб, Клім Приходько, Андрій Понєдєльнік, Максим Задерака, Максим Луньов, Артур Микитишин – по 1 голу.

Крім того, в активі Микити Татаркова 4 гольові передачі, Максима Задераки – 3, Дмитра Хомченовського та Артура Микитишина – по 2, Володимира Якімця, Нябейе Дібанго, Ріфета Капіча та Євгена Банади – по 1.

Матчі із «Динамо»

Оскільки нинішній «Кривбас» проводить лише свій перший сезон в українській Прем’єр-лізі, «Динамо» з цим суперником зустрічалося лише одного разу – у першому колі нинішнього сезону. У 10-му турі, який відбувся 30-го жовтня минулого року, «Динамо» перемогло з рахунком 3:1, завдяки голам Владислава Ваната та Віталія Буяльського (двічі). У складі суперника відзначився Роман Дебелко. Майбутня гра на стадіоні «Гірник» стане другою в історії протистояння цих команд.

13:03' —

Через повітряну тривогу матч розпочнеться о 13:15.

13:14' —

Команди на полі. Звучить державний гімн України.

13:19' —

Команди вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні та у російсько-українській війні, яка триває нині. Слава Україні!

1' —

Матч розпочався!

2' —

Удар Микитишина після прориву Понєдєльніка - киян рятує Нещерет. Втім, форвард господарів знаходився в офсайді.

4' —

Удар Микитишина - повз ворота.

16' —

Дальній удар Капіча у дальній кут - сейв Нещерета.

17' —

Удар Задераки з лету з лівої ноги після стандарту - Нещерет забирає м'яч до рук.

18' —

Дальній удар Сидорчука після передачу Дубінчака - вище воріт.

20' —

Кияни (Андрієвський,Кабаєв, Буяльський) розіграли класну атаку - удар Беніто був заблокований.

28' —

Беніто пробиває головою - м'яч у руках Кліщука.

yellow
28' —

Жовта для Хомченовського.

41' —

VAR перевіряв момент на предмет гри рукою після удару Беніто, проте пенальті нема.

43' —

Удар Кабаєва заблоковано.

45' —

До першого тайму додано 3 хвилини.

yellow
45+2' —

Жовта для Андрієвського.

45+3' —

Удар Луньова з лету - Нещерет переводить м'яч у поперечку.

45+4' —

Перерва - 0:0.

46' —

Другий тайм розпочато.

46' —
Заміна
Voloshin1
  • Динамо
  • Півзахисник #9
  • Динамо
  • Півзахисник #22
48' —

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!! Андрієвський подає - Попов забиває! 0:1!

51' —

Удар Андрієвського у руки Кліщука.

54' —
Заміна
  • Кривбас
  • Нападник #27
  • Кривбас
  • Півзахисник #94
58' —

Дальній удар Сидорчука - прямо у руки Кліщуку.

59' —

Удар Ваната після класної передачі Буяльського було заблоковано.

59' —

Удар Сироти головою після подачі з кутового - повз ворота.

yellow
65' —

Жовта для Тимчика.

66' —

Дальній удар Дубінчака - дуже неточно.

67' —

Хомченовський пробиває заслабко - м'яч у руках Нещерета.

71' —

Неточний удар Дебелка.

72' —
Заміна
  • Кривбас
  • Нападник #9
  • Кривбас
  • Нападник #20
72' —
Заміна
  • Динамо
  • Нападник #15
  • Динамо
  • Нападник #11
72' —
yellow
74' —

Жовта для Перріса.

77' —

Дальній удар Андрієвського - повз ворота.

78' —

Небезпечний простріл Понєдєльніка - неточно.

78' —
Заміна
  • Кривбас
  • Півзахисник #6
  • Кривбас
  • Півзахисник #11
82' —
Заміна
Beg 90781
  • Динамо
  • Півзахисник #37
  • Динамо
  • Півзахисник #29
83' —

Перріс і Волошин розігнали атаку і видали м'яч Раміресу, але удар венесуельця майже впритул відбив Кліщук.