Одеса
11
Місце
УПЛ

У 26-му турі Української Прем’єр-ліги київське «Динамо» зустрінеться з одеським «Чорноморцем». Матч пройде у столиці України на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського. Представляємо нашого найближчого суперника.

«Чорноморець» (Одеса)

Дата заснування: 1936 рік

Головний тренер: Роман Григорчук

Домашні матчі проводить на стадіоні «Чорноморець» (34 164 місць)

Результат виступу в минулому сезоні УПЛ: 13-е місце (14 очок у 18-ти матчах, 3 перемоги, 5 нічиїх, 10 поразок, різниця м’ячів 20:40)

Поточне місце у сезоні 2022/23: 11-те місце (26 очок у 25-ти матчах, 6 перемог, 8 нічиїх, 11 поразок, різниця м’ячів 27:34).

Історія

Офіційною датою заснування «Чорноморця» вважається 1936 рік, що робить його найстарішим професіональним футбольним клубом міста. Протягом своєї історії клуб мав також інші назви: «Динамо» (1936–1939), «Харчовик» (1940, 1944–1950, 1955–1957), «Спартак» (1941) та «Металург» (1955–1957). Від 1958 року футбольний клуб має назву «Чорноморець» з якою виступає дотепер.

У розіграші кубку СРСР найбільше досягнення клубу це вихід до півфіналу турніру у 1966 році. Також клуб здобув у 1990 році Кубок Федерації футболу СРСР, ставши його останнім володарем.

Після розпаду Радянського Союзу у 1991 році «Чорноморець» опинився у вищому дивізіоні українського чемпіонату. В українській першості одеський клуб узяв участь 29 разів, 24 з яких у вищому дивізіоні, а п'ять у першій лізі. Найбільшим досягненням команди за історію стало двічі здобуття титулу срібного призера української вищої ліги у 1995 та 1996 роках під керівництвом Леоніда Буряка. Також команда неодноразово здобувала кубок України, зокрема стала першим його володарем у 1992 році та вдруге його виграла у 1994 році.

У 1990-ті команда здобула своє найбільше досягнення у міжнародних турнірах — двічі дійшла до 1/16 фіналу Кубку УЄФА та один раз дійшла до 1/16 фіналу Кубку володарів кубків УЄФА.

За підсумками сезону 2017/18 ФК «Чорноморець» під керівництвом головного тренера Константіна Фролова, зайняв 11-е місце у вищому дивізіоні, і в матчах плей-офф за право грати в УПЛ поступився ФК «Полтава». В результаті одесити знизився в класі і команду залишили більшість гравців основного складу на чолі з головним тренером. Але у липні «Полтава» відмовилася від участі у чемпіонаті, і її місце в УПЛ зайняв «Чорноморець».

У наступному сезоні одесити знову зайняли 11-е місце, і брали участь в стикових матчах з «Колосом», якому «моряки» поступилися та вилетіли в Першу лігу. За підсумками сезону 2020/21 ФК «Чорноморець» повернувся до Прем'єр-ліги. Минулий сезон, який не було дограно через російських агресорів, одесити завершили на 13-му місці.

Стан справ у поточному сезоні

Нинішній сезон «Чорноморець» розпочав під керівництвом нового головного тренера. Юрія Мороза у грудні 2021 року на цій посаді змінив Роман Григорчук, який вже працював з одеситами достатньо успішно з 2010 по 2014 роки. Втім, вивести команду на бодай один матч минулого сезону він не встиг через початок повномасштабної війни росії проти України.

Старт сезону з новим старим наставником склався для «Чорноморця» не найкращим чином: першу перемогу моряки здобули тільки у матчі 12-го туру проти «Минаю» (1:0). Втім, згодом команда набрала оберти і зараз знаходиться поза зоною вильоту і перехідних матчів. Від останньої її відділяють лише 2 очки.

У першому колі динамівці здобули в Одесі розгромну перемогу 3:0 - голами відзначилися Віктор Циганков, Віталій Буяльський та Владислав Ванат. А в останньому на сьогодні турі підопічні Григорчука поступилися одному з лідерів чемпіонату «Дніпру-1» з мінімальним рахунком 1:2.

Середній вік футболістів команди з Одеси складає 27,6 років. За «Чорноморець» виступають захисник Євген Селін, який захищав динамівські кольори з 2013 по 2015 роки та нападник Олександр Гладкий, який провів у «Динамо» першу половину сезону 2016/2017. Також у команді грає атакувальний хавбек Орест Кузик, який розпочинав свою футбольну кар’єру у складах юнацької та молодіжної команд «Динамо» і є вихованцем нашого клубу.

Топ-гравці стартового складу

Найбільше ігрових хвилин цього сезону у півзахисника Максима Брагару (2230 хвилин у 25 матчах), який не зіграє з Динамо через дискваліфікацію. Трохи менше ігрового часу отримали півзахисник Ілля Путря (1852 хвилини у 21 матчі), воротар Дмитро Непогодов (1849 хвилин у 21 грі), захисники Віталій Єрмаков (1668 хвилин у 20 матчах), і Володимир Салюк (1606 хвилин у 23 матчах), півзахисник Сергій Політило (1431 хвилина у 22 поєдинках), вінгер Орест Кузик (1338 хвилин у 21 грі) та бельгійський захисник Зігі Бадібанга (1198 хвилин у 19 матчах).

Найрезультативніші гравці команди у поточному сезоні УПЛ

Данило Алефіренко – 8 голів

Максим Брагару, Дмитро Юсов, Зіді Бадібанга, Ілля Путря – по 2 голи

Останні 5 матчів із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Чорноморець» провели між собою 50 офіційних матчів, 37 з яких завершилася на користь киян, 8 разів команди зіграли внічию та 5 рази перемогу святкували одесити. Різниця м’ячів складає 112:38 на користь динамівців.

Через те, що «Чорноморець» лише минулого сезону повернувся до Прем’єр-Ліги, у протистоянні між командами не так давно була перерва у кілька років.

6.11.2022. Одеса, стадіон «Чорноморець»

«Чорноморець»: 12. Непогодов, 77. Кузик, 6. Манджрекар, 33. Селін (79. Салюк, 69), 9. Путря, 14. Кравченко (к) (25. Войтіховський, 81), 89. Політило (27. Плакса, 46), 45. Брагару, 21. Бобко (10. Наумець, 46), 29. Білий, 20. Гладкий (99. Кубемба, 69).

«Динамо»: 35. Нещерет, 20. Караваєв (2. Вівчаренко, 63), 4. Попов (34. Сирота, 46), 25. Забарний, 94. Кендзьора (21. Кравченко, 69), 5. Сидорчук (к) (9. Перріс, 80), 29. Буяльський, 7. Кабаєв (19. Гармаш, 46), 15. Циганков, 22. Лонвейк, 11. Ванат.

Голи: Циганков (25, з пен.), Буяльський (48), Ванат (90+2, з пен.).

Попередження: Джеймс (30), Кравченко (34), Білий (88) – Лонвейк (19), Сидорчук (53).

-' —

Доброго дня, шановні прихильники «Динамо»! Слава Україні! Вітаємо вас на текстовій онлайн-трансляції матчу 26-го туру чемпіонату України між київським «Динамо» та одеським «Чорноморцем», який відбудеться у Києві на стадіоні "Динамо" ім. В. Лобановського.

-' —

Команди вийшли на поле. Лунає гімн України.

-' —

Динамівці проведуть поєдинок у своєму домашньому комплекті форми білого кольору з синьою смугою, динамівський голкіпер зіграє у салатовому екіпіруванні. Гості вийдуть на поле у своїх традиційних чорно-синіх кольорах, воротар «Чорноморця» проведе гру у червоній формі.

-' —

Зі складами команд ви можете ознайомитися у відповідній закладинці Матч-центру.

-' —

Зазначимо, що перед початком зустрічі суперник динамівців перебуває на 11-му місці у турнірній таблиці, маючи у своєму активі 26 очок а кияни - на четвертому, набравши 50 залікових пунктів.

1' —
Матч розпочався!

Суддя Віталій Романов дав стартовий свисток.

2' —

Перший небезпечний момент у матчі! З ударом Алефіренка з-за меж штрафного майданчика впорався Нещерет, вибивши м'яч на кутовий.

2' —

Після удару Кузика Нещерет знову вступив у гру, витягнувши м'яч з-під поперечини!. Активно розпочав поєдинок "Чорноморець".

3' —
ГОЛ. 0:1. Єрмаков

З другої спроби гості досягли свого: після подачі від кутової позначки у виконанні Кузика Єрмаков головою спрямував м'яч упритирку зі стійкою по недосяжній для Нещерета траекторії - 0:1.

6' —

Удар Андрієвського виявився потужним, але нашому півзахиснику трохи забракло влучності.

9' —

Гра проходить у середині поля, команди борються за ініціативу та володіння м'ячем.

11' —
ГОЛ. 0:2 Демченко

ГОЛ. 0:2. "Чорноморець" забиває вдруге. Після навісної передачі спарава у виконанні Бадібанги Демченко головою з центра штрафного майданчика спрямував м'яч у сітку, подвоївши рахунок.

14' —

Гра знову трохи заспокоїлася та проходить без небезпечних моментів біля воріт обох команд.

18' —

Динамівці розігрують м'яч на своїй половині поля.

21' —

З передачею Караваєва до штрафного майданчика захисники одеситів впоралися, вибивши м'яч подалі.

yellow
22' —
Жовта картка

Жовту картку отримав Беніто.

23' —

"Чорноморець" розіграв ще один кутовий, але цього разу небезпеки біля воріт динамівців не виникло.

25' —

На навіс Караваєва зліва до штрафного майданчика ніхто з партнерів не зміг відгукнутися.

28' —

Динамівці комбінують на чужій половині поля, але без особливого просування вперед. Незабаром гравці гостей перехопили м'яч.

29' —
Удар Алефіренка!

Алефіренко пробив з півкола перед штрафним майданчиком - трохи неточно.

30' —
Момент біля воріт "Чорноморця"!

У господарів була реальна нагода відзначитися після подачі до штрафного майданчика справа, удару Волошина та сейву воротаря, але захисник одеситів Салюк вибив м'яч з самісінької лінії воріт!

33' —

"Динамо" більше володіє м'ячем, але поки що без особливої вигоди.

36' —

Момент у Буяльського! Віталій обігрався з Ванатом, але узавершальній стадії зовсім трохи промахнувся.

38' —

Ванат мав перспективний момент, обіграв Салюка та та пробив у дальній кут, але м'яч зовсім трохи розминувся зі стійкою.

41' —

Проти Буяльського порушили правила, Віталій перебуває на газоні та потребує допомоги лікарів. Динамівець, хоча і шкутильгає, але, здається, зможе продовжити гру.

44' —

Динамівці в останні хвилини першого тайму намагаються діяти активно, щоб скоротити відставання у рахунку.

45' —
Перший тайм завершено

Арбітр дає свисток про завершення першого тайму.

46' —
Розпочався другий тайм

Розпочався другий тайм.

46' —
Заміна
  • Чорноморець
  • Півзахисник #77
Гай Хадіда
  • Нападник #10
48' —

Динамівці розпочали другий тайм активно, але гостріше діють гості.

49' —

"Чорноморець" виконав вже п'ятий кутовий - Бадібанга головою пробив у площину воріт - Нещерет забрав м'яч.

51' —

Вівчаренко зробив навіс до штрафного майданчика, але справа до удару по воротах не дійшла.

52' —

Андрієвський пробив здалеку вище воріт.

53' —
ГООООООЛЛЛ! Ванат!

ГОООЛЛЛЛ!!! 1:2! Ванат обігрався із Беніто та метрів з 12-ти здорово пробив у дальній кут воріт, скоротивши відставання у рахунку.

55' —
ГОООООЛЛЛ! Буяльський!

ГОООЛЛЛЛ!!!! 2:2! Впродовж двох хвилин динамівці зрівнюють рахунок! Караваєв зробив передачу до штрафного майданчика, Буяльський обігрався з Ванатом та з центру невідпорно пробив повз Паста.

57' —
Небезпечний момент!

Суперечливий момент біля воріт гостей! Здалося, м'яч влучив у руку Салюку, коли той перебував у власному штрафному майданчику, але суддя Віталій Романов нічого протиправного у цьому моменті не зафіксував, незважаючи на апеляції динамівців.

yellow
58' —

Жовту картку отримав Дячук.

60' —

Команди почергово володіють м'ячем у середині поля, без особливого просування вперед.

63' —

Вівчаренко трохи небезпечно віддавав м'яч назад на Нещерета, і Руслану довелося вибивати м'яч в аут.

64' —
Момент у "Чорноморця"!

Нещерет робить прекрасний сейв після передачі зліва та наступного удару Єрмакова! Добити м'яч у сітку ані Алефіренку, ані Штогріну не вдалося.

67' —

Атака одеситів завершується перехопленням м'яча киянами та контратакою у відповідь. Але переграти захисну лінію гостей нашим гравцям не вдалося.

69' —

Кузик обіграв Андрієвського та намагався зробити простріл до штрафного майданчика - динамівці вибили м'яч на кутовий. Після подачі від кутової позначки Бадібанга головою пробив невлучно.

70' —

Беніто віддав перспективну передачу на Буяльського, але Віталію не вдалося як слід обробити м'яч.

70' —
ГОЛ. 2:3. Демченко

ГОЛ. 2:3. "Чорноморець" знову виходить уперед. Демченко прийняв м'яч, розвернувся та приблизно з лінії штавного майданчика пробив точно у площину воріт.

71' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #44
  • Динамо
  • Захисник #55
71' —
  • Півзахисник #9
71' —
Заміна
  • Динамо
 1
Беніто
  • Динамо
yellow
72' —

Попередження отримав Владислав Дубінчак.

74' —

Ванат влучив у сітку з зовнішнього боку.

75' —

Царенко та Андрієвський розіграли кутовий, але під час удару Сироти Ванат перебував в офсайді.

yellow
76' —

Попередження отримав Салюк.

78' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #22
  • Динамо
  • Півзахисник #18
80' —
Заміна
  • Нападник #11
83' —

Удар Кузика було заблоковано, як і наступні дві спроби гостей завдати удару.

84' —
Заміна
  • Динамо
  • Нападник #15
  • Динамо
86' —

Алефіренку вдалося дотягнутися до м'яча та зіграти головою, але удар вийшов неточним.

86' —

Рамірес опинився в офсайді, не "прочитавши" наміри Буяльського.

88' —
Заміна у "Чорноморця"
Євген Задоя
  • Півзахисник #8
Орест Кузик
  • Півзахисник #7
90' —

Гра проходить у достатньо високому темпі та на хороших швидкостях.

90' —
Момент у Царенка!

Царенко дуже ефектно пробив по воротах злінії штрафного майданчика, але зовсім трохи не влучив у дальню "дев'ятку"!

90' —

Арбітр компенсував 4 хвилини.

90+2' —
Заміна у гостей
  • Півзахисник #31
  • Нападник #19
90+3' —

З навісом Перріса до штрафного майданчика без проблем впорався воротар одеситів Паст.

90+4' —

На останній хвилині компенсованого часу "Чорноморець" виконав кутовий, але щойно гравці його розіграли, прозвучав фінальний свисток.