Олександрія
5
Місце
УПЛ

Матч 27-го туру VBET Ліги київське «Динамо» проведена виїзді. Наша команда вирушить у гості до «Олександрії» з однойменного населеного пункту в Кіровоградській області.

Матч відбудеться 20-го травня на місцевому КСК «Ніка» та розпочнеться о 15.00. Представляємо нашого найближчого суперника.

«Олександрія» (Олександрія)

Дата заснування: 1948 рік.

Президент: Сергій Кузьменко.

Головний тренер: Руслан Ротань (з грудня 2022 року).

Домашні матчі проводить на КСК «Ніка» (Олександрія).

Результат виступу в минулому сезоні УПЛ: 6-е (26 очок у 18-ти матчах, 7 перемоги, 5 нічиїх, 6 поразок, різниця м’ячів – 19:16).

Поточне місце в сезоні 2022/23: 5-е місце (42 очок у 26-ти матчах, 10 перемог, 12 нічиїх, 4 поразки, різниця м’ячів 39:30).

Історія

У 1948 році в Олександрії було створено команду, яка отримала назву «Шахтар». Тривалий час «гірники» виступали серед колективів фізкультури та нижчих дивізіонах чемпіонату СРСР. Протягом дев’яти сезонів олександрійський «Шахтар» виступав у класі «Б», найкращим результатом було четверте місце в зональних змаганнях.

На початку 1990-х, після розформування «Шахтаря», естафету підхопила «Поліграфтехніка», яка була створена на заводі із одноіменною назвою. Вже в 1991 році команда стала переможцем групового турніру серед аматорів, а також бронзовим призером фінального турніру в Маріуполі. Згодом, уже в професійному футболі, «Поліграфтехніка» неодноразово ставала переможцем та призером чемпіонатів України серед команд першої та другої ліг.

1 липня 2014 року сталося об’єднання двох команд, ПФК «Олександрія» та ПФК «УкрАгроКом», і з того часу місто представляє ФК «Олександрія». Найвище досягнення клубу – бронзові нагороди за підсумками сезону-2018/2019.

Тричі олександрійці представляли Україну в єврокубках. У сезоні-2019/2020 команда вийшла до групового етапу Ліги Європи, де посіла останнє місце у квартеті з «Вольфсбургом», «Гентом» та «Сент-Етьєном».

У наступному сезоні «Олександрія» посіла 9-е місце у Прем’єр-лізі, а у сезоні 2021/2022 – шосте.

Стан справ у поточному сезоні

«Олександрія» достатньо вдало розпочала нинішній сезон, підтвердження цьому – порівняно високе за останні сезони поточне п’яте місце. У перших дев’яти матчах команда з кіровоградської області зазнала лише однієї поразки – у домашньому матчі проти харківського «Металіста» (1:3) – та двічі зіграла унічию – з «Ворсклою» у Полтаві (0:0) та із «Шахтарем» у Львові (2:2). З наступних трьох матчів олександрійці два програли («Динамо» 1:3 та «Зорі» 1:4) і один виграли. А далі у команди розпочалася серія із п’яти нічиїх поспіль (одна до зимової перерви та чотири – після).

Зазначимо, що у грудні «Олександрію» очолив новий головний тренер – Юрія Гуру на цій посаді змінив Руслан Ротань. Під керівництвом нового наставника суперник динамівців у весняній частині сезону зазнав лише однієї поразки (від «Кривбаса» 1:2), дев’ять разів зіграв унічию та здобув три перемоги.

У шести з десяти виграних матчів «Олександрія» забивала у ворота суперників по два м’ячі, ще у двох – по три, одну перемогу підопічні Руслана Ротаня здобули з рахунком 4:1 (над «Колосом») та ще одну – з мінімальним результатом 1:0 (над ФК «Львів»). Олександрійці достатньо багато пропускають: лише приблизно у третині матчів майбутній суперник динамівців зберігав свої ворота у недоторканності, а в інших випадках пропускав щонайменше один м’яч. Примітно, що менше м’ячів за «Олександрію» пропустили одразу три команди, які перебувають нижче у турнірній таблиці.

Крім того, команда з кіровоградської області має у своєму активі найбільше нічиїх з усіх команд Прем’єр-ліги – 12. Стільки ж лише у «Металіста 1925», який іде на 12-му місці. У команди менше поразок, ніж у «Динамо» – 4 проти 6, але кияни розташувалися на одну сходинку вище. Зараз сусідами олександрійців у турнірній таблиці є вже згадане «Динамо», яке посідає четверту сходинку та має на вісім очок більше (50). А з іншого боку на сім очок відстає «Кривбас», який набрав 35 залікових пунктів.

Середній вік футболістів команди з Олександрії порівняно низький і складає 24,4 роки. Є серед футболістів і ті, хто пройшов через «Динамо». Зокрема, за «Олександрію» виступають захисники Андрій Цуріков та Сергій Логінов, півзахисники Сергій Рибалка та Владислав Калитвинцев, а також ціла низка вихованців нашого клубу: захисники Данило Скорко та Дем’ян Чубатий, півзахисники Микола Михайленко, Вікентій Волошин, Артем Шулянський та Богдан Білошевський, які раніше виступали за молодіжні команди «Динамо».

Топ-гравці стартового складу

У складі «Олександрії» лише один футболіст взяв участь у всіх 26-ти матчах поточного сезону. Це захисник Денис Мірошниченко (2213 хвилин). Ще четверо виходили на поле у 23-х поєдинках: захисник Владислав Бабогло (2024 хвилини), півзахисники Сергій Рибалка (1774 хвилин), Максим Третьяков (1762 хвилини) та Олег Кожушко (1177 хвилин).

Також найбільше ігрових хвилин у захисника Андрія Цурікова (22 матчі, 1720 хвилин), півзахисників Владислава Калитвинцева (19 матчів, 1354 хвилини) та Кирила Ковальця (21 матч 1163 хвилини) і воротаря Микити Шевченка (12 матчів, 1070 хвилин).

Трохи менше ігрового часу отримали захисник Валерій Бондаренко (14 матчів, 960 хвилин), півзахисники Микола Михайленко (12 матчів, 816 хвлин) та Еміль Мустафаєв (15 матчів, 800 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

7 голів – Максим Третьяков

5 голів – Андрій Цуріков,

4 голи – Денис Мірошниченко, Кирило Ковалець, Сергій Рибалка

2 голи – Сергій Логінов, Владислав Калитвинцев, Еміль Мустафаєв

1 гол – Кирило Сігеєв, Артем Шулянський, Микола Михайленко, Андрій Кулаков, Богдан Кобзар.

Також 5 гольових передач на рахунку Сергія Рибалки, 4 – Еміля Мустафаєва, 3 – Владислава Бабогло, Максима Третьякова, Вікентія Волошина, Олега Кожушка, 2 – Владислава Калитвинцева, по 1 – Дениса Мірошниченка та Андрія Цурікова.

Останні 5 матчів із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Олександрія» провели між собою 30 офіційних матчів (у чемпіонаті та Кубку України), 23 з яких завершилася на користь киян, 5 разів команди зіграли внічию та 2 рази перемогу святкували олександрійці. Різниця м’ячів складає 71:17 на користь динамівців.

10.11.2022. УПЛ. «Динамо» - «Олександрія» - 3:1

18.09.2021. УПЛ. «Динамо» - «Олександрія» - 1:0

4.04.2021. УПЛ. «Олександрія» - «Динамо» - 1:2

24.10.2020. УПЛ. «Динамо» - «Олександрія» - 1:0

12.07.2020. УПЛ. «Олександрія» - «Динамо» - 2:2.

14:45' —

Слава Україні! Розпочинаємо текстову трансляцію матчу 27 туру чемпіонату України, у якому Динамо зустрічається в гостях з Олександрією.

14:46' —

Біло-сині прибули до Олександрії напередодні ввечері на клубному автобусі, вранці у день виїзду провівши тренування на НТБ Динамо.

14:50' —

Стартові склади команд доступні у відповідному розділі матч-центру. Відзначимо відсутність у заявці киян на гру травмованого Дениса Попова, а також перший вихід в основі ямайця Кахіма Перріса.

14:55' —

Команди та арбітри виходять на поле традиційно з прапорами України. Лунає державний Гімн у живому виконанні хлопчика.

14:59' —

Відзначимо, що у цьому матчі не задіяно систему VAR.

15:00' —

Хвилина мовчання у пам'ять про загиблих під час війни українців.

1' —
Матч розпочався!

Першого символічного удару по м'ячу завдав поранений Захисник України Арсен Рябошапко.

4' —

У стартові хвилини команди діють обережно.

4' —

Дячук заблокував простріл Сігеєва - перший кутовий у грі.

5' —

Тим часом в Олександрії розпочався досить рясний дощ.

7' —

Після навісу Вівчаренка м'яч відскочив у бік Перріса, проте в нього виграв боротьбу Бабогло.

8' —

Перріс прорвався правим флангом та віддав у центр на Андрієвського, у якого не вийшов удар з дуже переспективної позиції у центрі штрафного.

8' —

Кияни виконали кутовий з лівого флангу, господарі поля відбилися, проте м'ячем володіють біло-сині.

9' —

Відповідь Олександрії! Мустафаєв бив з гострого кута, м'яч просвистів поруч із стійкою.

12' —
Момент!

Кабаєв перевів м'яч на Перріса, той пасом знайшов у центрі штрафного майданчика Буяльського. Під удар Віталія кинувся Бабогло та заблокував його, врятувавши Олександрію від вірного голу!

15' —

Сирота не дав Кулакову завдати прицільного удару після прострілу з лівого флангу - м'яч вилетів на кутовий.

16' —
Стійка!

Після кутового біля своїх воріт кияни вибігли у контратаку, яку завершував Шепелєв. Його обвідний удар прийняла на себе стійка воріт!

17' —
ГОЛ!!!

Кияни відкривають рахунок! Кабаєв на лівому фланзі розхитав фінтами Скорка та віддав у центр на Андрієвського, який ударом в один дотик з 14-ти метрів вразив ворота!

24' —

Стартова активність команд після голу дещо вщухла, гра трохи заспокоїлась.

25' —

Невлучний удар Ковальця після розіграшу стандарту

26' —

Нещерет переводить м'яч на кутовий після удару головою Мустафаєва.

29' —

Швидка вертикальна атака киян від власного штрафного майданчика ледь не завершилася голом. Буяльський віддавав пас урозіз на Ваната проте Владислав не дістав до м'яча.

30' —

Швидка відповідь Олександрії. Кулаков бив з меж штрафного після передачі з флангу - поруч зі стійкою!

32' —
ГОЛ!!!! 0:2!

Ванат, отримавши пас від Перріса, майстерно розібрався у штрафному майданчику Олександрії з двома центрбеками та лівою відправив м'яч у нижній кут!

38' —

Шепелєв навісив з правого флангу - Шевченко перехопив навіс.

40' —
1:2

Після прострілу Ковальця з правого флангу від лицевої Кулаков на ближній стійці п'ятою продовжив пас у центр штрафного, звідки Сігеєв розстріляв ворота, відправивши м'яч у верхній кут.

45' —
Перерва!
46' —
Заміна
  • Олександрія
  • Півзахисник #20
  • Нападник #17
46' —
Другий тайм!
49' —

Тимчик заблокував простріл Шулянського - черговий кутовий для Олександрії.

49' —

Після розіграшу корнера Дячук підставився під удар Рибалки з лету.

51' —

Шулянський віддавав розрізний пас на Кулакова - Сирота не дав форварду дістатися до м'яча.

yellow
54' —
Перше попередження у грі.

Відкладений фол і жовта для Кабаєва.

55' —

Кабаєв вийшов на оперативний простір та намагався поцілити в дев'тку - зовсім поруч із воротами.

57' —

Після навсу Тимчика Скорко вибив м'яч на кутовий.

58' —

Після корнеру м'яч влетів у ворота, проте арбітр зафіксував фол Сироти проти Шевченка.

60' —

Удар Андрієвського заблокував Бабогло - кутовий.

60' —

Після розіграшу корнера ціла група киян опинилася в офсайді.

61' —

Після прострілу Тимчика у центр штрафного Ковалець у підкаті вибив м'яч з-під ніг Кабаєва.

65' —

Небезпечна атака киян завершилася офсайдом у Кабаєва.

66' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #19
  • Динамо
  • Нападник #11
67' —
Момент!

Небезпечний удар Андрієвського після перехоплення м'яча - сейв Шевченка!

69' —
Заміна
  • Півзахисник #9
  • Півзахисник #14
72' —
ГОЛ!!!!!!!!

Дячук віддав вертикальний пас на Буяльського. Той повернувся до воріт та черпаком закинув м'яч до штрафного майданчика лівіше від центру, звідки Вівчаренко ударом з лету в один дотик направив м'яч у дальній нижній кут воріт!

74' —
Повітряна тривога! Матч призупинено.
74' —
Гру поновлено!
78' —
ГОЛ!!!

1:4! Після прострілу Кабаєва з лівого флангу Логінов зрізав м'яч у власні ворота.

82' —
Потрійна заміна у Динамо
  • Динамо
  • Півзахисник #92
  • Динамо
  • Півзахисник #8
82' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #20
  • Динамо
82' —
Заміна
Voloshin1
  • Динамо
  • Динамо
  • Півзахисник #22
83' —
Потрійна заміна й у складі Олександрії
  • Півзахисник #27
  • Півзахисник #6
83' —
Заміна
  • Захисник #3
Юрій Копина
  • Захисник #30
83' —
Заміна
  • Нападник #73
  • Нападник #8
yellow
84' —

Кулаков попереджений за те, що невчасно залишив поле під час заміни.

87' —

Гармаш намагався перекинути Шевченка ударом з дальньої дистанції, проте голкіпер встиг зреагувати на цей удар, який, до того ж, не вийшов у Дениса.

88' —
ГОЛ! 1:5

Назар Волошин відзначається дебютним голом за першу команду Динамо! Буяльський вивів його пасом урозріз на ворота лівіше від центру, і Назар ударом лівою вразив ближній кут воріт!