14
Місце
УПЛ

У рамках 29-го туру VBET Ліги київське «Динамо» зіграє «Вересом» із Рівного.

Матч відбудеться у понеділок, 29-го травня, і, незважаючи на домашній статус для нашої команди, пройде на стадіоні «Авангард» у Рівному та розпочнеться о 15:00. Представляємо нашого найближчого суперника.

«Верес» (Рівне)

Повна назва: Народний клуб «Верес»

Рік заснування: 1957

Президент: Іван Надєїн

Головний тренер: Юрій Вірт

Клубні кольори: червоно-чорні

Домашні матчі проводить на стадіоні «Авангард» (Рівне)

Результат виступу у минулому сезоні УПЛ (не був дограний): 9-те місце (23 очки у 18-ти матчах, 6 перемог, 5 нічиїх, 7 поразок, різниця м’ячів – 15:20).

Поточне місце у сезоні 2022/23: 14-те (28 очок у 28-ти матчах, 7 перемог, 7 нічиїх, 14 поразок, різниця м’ячів 34:42).

Історія

Історія футбольного клубу «Верес» бере початок із 1957 року, коли у Рівному було створено команду майстрів під назвою «Колгоспник». Того ж року клуб дійшов до фіналу Кубка УРСР, а наступного – розпочав виступ у класі «Б» чемпіонату СРСР, найкращим досягненням в якому було 7-ме місце в сезонах 1968 та 1969 років (вже під назвою «Горинь»). Після реорганізації чемпіонату СРСР рівняни (у 1972 році змінивши назву на «Авангард) виступали в другій лізі союзного чемпіонату. Прогрес колективу почався наприкінці 70-х років, коли «Авангард» двічі поспіль фінішував у топ-4 своєї зони в другій лізі. У 1981 році рівняни, яких тоді очолювали відомі динамівці Віктор Матвієнко і Володимир Трошкін, здобули бронзу другої ліги. Це досягнення команді вдалося повторити майже через 10 років – у 1990-му.

Після здобуття Україною незалежності вже «Верес» у 1991 році дійшов до фіналу національного Кубка, а наступного сезону, ставши найкращим у групі «А» першої ліги, піднявся в класі до вищого дивізіону. Сезон 1993/94 став знаковим для рівненського клубу, адже команда зуміла дати бій грандам українського футболу, зокрема вибивши «Динамо» з розіграшу Кубка України та дійшовши до півфіналу.

Через рік «Верес» повернувся до першої ліги, а з 1997-го довгі 14 років команда змагалася у другій лізі. У 2011 році клуб втратив професійний статус, зіткнувшись із фінансовими труднощами.

Відродження «Вереса» відбулося у 2015 році – за два сезони клуб пройшов нижчі дивізіони та в сезоні 2017/18 вийшов до УПЛ. Однак, посівши шосту позицію в еліті, «Верес» був змушений повернутися до другої ліги через відхід інвестора. У 2019 році рівненський клуб очолив Іван Надєїн, а головним тренером став Юрій Вірт. Отримавши стабільну фінансову підтримку, «Верес» впевнено виграв першу лігу, випередивши «Чорноморець» і «Металіст 1925», які фінішували у першій трійці, на 7 і 12 очок відповідно.

У 2020 році «Верес» зареєстрував статус публічного акціонерного товариства, офіційно ставши Народним клубом. Минулого сезону «Верес» посідав 9-ту сходинку турнірної таблиці на момент припинення чемпіонату через початок повномасштабного російського вторгнення.

Стан справ у поточному сезоні

Старт нинішнього сезону виявився вдалим для «Вереса» вдалим. Втім, у 20-х числах жовтня минулого року у колективу із Рівного почалася невтішна серія, під час якої команда Юрія Вірта здобула лише одну перемогу за 14 матчів. На той період прийшлася і очна зустріч команд у першому колі, в якій кияни святкували перемогу з рахунком 1:0.

Наразі рівняни посідають 14-ту сходинку у таблиці та перебувають у зоні перехідних матчів за право залишитися в еліті. Від 15-го «Металіста», який знаходиться у зоні вильоту, їх відділяють цілих 6 пунктів, проте харків'яни мають перевагу в очних зустрічах. А ось із 12-м «Інгульцем», який перебуває вище за зону перехідних матчів, у команди Юрія Вірта рівна кількість залікових балів (така ж у «Руха», який знаходиться поміж ними).

Топ-гравці стартового складу

Найбільше ігрового часу на полі у складі червоно-чорних цього сезону провели захисник Семен Вовченко (27 матчів, 2430 хвилин) і воротар Богдан Когут (26 матчів, 2320 хвилин).

Трохи менше зіграли захисник Роман Гагун (25 матчів, 2196 хвилин) і півзахисники Валерій Кучеров (25 матчів, 2155 хвилин) і Дмитро Кльоц (25 матчів, 2151 хвилина). В активі ще одного хавбека Геннадія Пасіча 22 матчі та 1905 хвилин, а нападник Микола Гайдучик зіграв 1657 хвилин у 27 поєдинках.

Головний тренер

Юрій Вірт народився у Львові та протягом ігрової кар’єри виступав на позиції воротаря за стрийську «Скалу», ФК «Львів», донецькі «Металург» і «Шахтар», бориспільський «Борисфен». На рахунку голкіпера два матчі за національну збірну України.

Тренерську роботу розпочав у юнацькій і молодіжній командах донецького «Металурга», звідки у 2015 році перейшов на посаду тренера до першої команди «Сталі». Також очолював винниківський «Рух» у 2018 році. 48-річний фахівець вперше прийняв «Верес» у 2017-му, однак наприкінці року припинив співпрацю з клубом.

Повернення Вірта до «Вереса» відбулося перед початком сезону 2019/20, за підсумками якого команда пробилася до 1 ліги, а наступного – впевнено здобула золото чемпіонату 1 ліги та кваліфікувалася до найсильнішого дивізіону України.

Останні 5 матчів із «Динамо»

21.11.2022. УПЛ. «Верес» - «Динамо» - 0:1 (Циганков, 27)

4.12.2021. УПЛ. «Верес» - «Динамо» - 0:3 (Вербич, 21, 61, Циганков, 64)

01.08.2021. УПЛ. «Динамо» - «Верес» - 4:0 (Попов, 4, Гармаш, 6, Тимчик, 42, Циганков, 86 (з пен.)

22.04.2018. УПЛ. «Верес» - «Динамо» - 1:4 (Жуліо Сезар, 51 - Гармаш 14, Бєсєдін 47, 53, Дерліс Гонсалес 90+3)

11.03.2018. УПЛ. «Динамо» - «Верес» - 1:0 (Жуніор Мораєс, 14)

Юрій Вірт
90+3' —

Матч завершено - 3:0! Усіх із перемогою!

90+3' —

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!!!!!!!!! Другий асист Караваєва у матчі - тепер з його передачі забиває Назар Волошин!!!!

90+2' —

Удар Шапаренка зі штрафного - м'яч у руках Когута.

90+1' —

Удар Царенка заблокований.

90' —

До матчу додано 3 хвилини.

89' —

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!!!!!!! Денис Гармаш забиває з передачі Назара Волошина.

11
88' —

БУЩАН!!! Георгій відбив удар Шестакова з позначки, а з другої спроби ще й забрав міцно у руки.

87' —

Пенальті у ворота киян. Сирота сфолив проти Балана.

83' —

Тимчик із флангу ледь не закинув м'яч у ворота.

yellow
82' —

Жовта для Шапаренка.

78' —

Шапаренко пробиває здалеку після розіграшу стандарту - повз ворота.

77' —
Заміна
Shaparenko1
  • Динамо
  • Півзахисник #10
  • Динамо
  • Півзахисник #18
77' —
Заміна
Beg 90781
  • Динамо
  • Півзахисник #37
  • Динамо
  • Півзахисник #29
73' —
Заміна
Дмитро Годя
  • Верес
  • Півзахисник #8
  • Верес
73' —
Заміна
  • Верес
  • Півзахисник #11
  • Верес
  • Півзахисник #17
68' —

Назар Волошин після передачі Гармаша мав прекрасний момент, вийшовши майже на порожні ворота. Який момент!

66' —
Заміна
  • Верес
  • Нападник #9
  • Верес
  • Нападник #89
66' —
Заміна
  • Верес
  • Півзахисник #77
  • Верес
  • Півзахисник #7
65' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #19
  • Динамо
  • Нападник #15
65' —
Заміна
Voloshin1
  • Динамо
  • Півзахисник #9
  • Динамо
  • Півзахисник #22
64' —

Кабаєв вирізав дуже класний пас на Караваєва, але тому не вдалося пробити з вдалого положення.

61' —

Кльоц пробиває повз ворота з-за меж штрафного майданчика.

60' —

Вовченко врятував рівнян після невдалого розіграшу м'яча партнерами.

56' —
Заміна
  • Верес
  • Півзахисник #15
  • Верес
  • Півзахисник #25
54' —

М'яч несподівано відскочив до Раміреса після помилки Когута і зрізки Вовченка, проте ворота рівненців після удару Еріка забрав м'яч у руки.

49' —

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!!!!!!!!!!!!!!! Ерік Рамірес прекрасно розбирається з суперниками після передачі Караваєва і шведою відправляє м'яч у порожні ворота! 1:0!

48' —

Рамірес пробиває головою після навісу Дубінчака - поперечина.

46' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #24
 1
Беніто
  • Динамо
46' —

Другий тайм розпочато.

45+2' —

Перерва! Рахунок матчу станом на зараз - 0:0.

45' —

До першого тайму додано 2 хвилини.

44' —

Небезпечно! Андрієвський ударом зі штрафного поцілив у поперечину!

40' —

Блізніченко подає зі стандарту - Бущан забирає м'яч до рук.

yellow
38' —

Жовта для Дячука.

27' —

Станіслав Шарай вибігав майже віч-на-віч із Георгієм Бущаном, та голкіпер киян забрав м'яч до рук.

yellow
25' —

Жовта Сидорчуку на фол проти Кучерова.

16' —

Удар Геннадія Пасіча з лівої - повз ворота.

15' —

Рамірес пробиває головою, проте з офсайду.

10' —

Сирота віддав на Буяльського, але тому пробивати було не дуже зручно.

8' —

Удар Блізніченка після пасу Гайдучика - Бущан забирає м'яч до рук.

1' —

Матч розпочався!

15:00' —

Хвилина мовчання у пам'ять про українських воїнів і мирних мешканців, загиблих від російських загарбників...