стадіон "Авангард"

Верес

Рівне
УПЛ

Свій останній виїзний поєдинок Прем’єр-ліги у календарному 2021 році київське «Динамо» проведе у Луцьку, де зустрінеться з рівненським «Вересом» у рамках 17 туру. Представляємо нашого суперника.

Повна назва: Народний клуб «Верес»

Рік заснування: 1957

Президент: Іван Надєїн

Головний тренер: Юрій Вірт

Клубні кольори: червоно-чорні

Домашні матчі проводить на стадіоні «Авангард» (Луцьк)

Результат минулого сезону: переможець 1 ліги (30 матчів, 21 перемога, 5 нічиїх, 4 поразки, м’ячі 56:21)

Результат у поточному сезоні: 8 місце в УПЛ (6 перемог, 4 нічиї, 6 поразок, м'ячі 14:16).

Історія

Історія футбольного клубу «Верес» бере початок із 1957 року, коли у Рівному було створено команду майстрів під назвою «Колгоспник». Того ж року клуб дійшов до фіналу Кубка УРСР, а наступного – розпочав виступ у класі «Б» чемпіонату СРСР, найкращим досягненням в якому було 7-ме місце в сезонах 1968 та 1969 років (вже під назвою «Горинь»). Після реорганізації чемпіонату СРСР рівняни (у 1972 році змінивши назву на «Авангард) виступали в другій лізі союзного чемпіонату. Прогрес колективу почався наприкінці 70-х років, коли «Авангард» двічі поспіль фінішував у топ-4 своєї зони в другій лізі. У 1981 році рівненці, яких тоді очолювали відомі динамівці Віктор Матвієнко і Володимир Трошкін, здобули бронзу другої ліги. Це досягнення команді вдалося повторити майже через 10 років – у 1990-му.

Після здобуття Україною незалежності вже «Верес» у 1991 році дійшов до фіналу національного Кубка, а наступного сезону, ставши найкращим у групі «А» першої ліги, піднявся в класі до вищого дивізіону. Сезон 1993/94 став знаковим для рівненського клубу, адже команда зуміла дати бій грандам українського футболу, зокрема вибивши «Динамо» з розіграшу Кубка України та дійшовши до півфіналу.

Через рік «Верес» повернувся до першої ліги, а з 1997-го довгі 14 років команда змагалася у другій лізі. У 2011 році клуб втратив професійний статус, зіткнувшись із фінансовими труднощами.

Відродження «Вереса» відбулося у 2015 році – за два сезони клуб пройшов нижчі дивізіони та в сезоні 2017/18 вийшов до УПЛ. Однак, посівши шосту позицію в еліті, «Верес» був змушений повернутися до другої ліги через відхід інвестора. У 2019 році рівненський клуб очолив Іван Надєїн, а головним тренером став Юрій Вірт. Отримавши стабільну фінансову підтримку, «Верес» впевнено виграв першу лігу, випередивши «Чорноморець» і «Металіст 1925», які фінішували у першій трійці, на 7 і 12 очок відповідно. У 2020 році «Верес» зареєстрував статус публічного акціонерного товариства, офіційно ставши Народним клубом.

Стан справ у поточному сезоні

За підсумками першого кола «Верес» посів найвище місце серед трьох новачків УПЛ нинішнього сезону і наразі замикає верхню вісімку турнірної таблиці.

Хоча старт сезону в Прем’єр-лізі для рівненського клубу був невдалим – лише 2 здобуті залікові бали у чотирьох стартових матчах. Однак далі була серія із трьох поспіль сухих перемог, найбільш гучна із яких – над чернігівською «Десною» на виїзді з рахунком 4:0.

Загалом в активі команди Юрія Вірта вже шість перемог в УПЛ, і всі вони здобуті з сухим рахунком. Чотири із них «Верес» здобув на домашньому полі, однак не в рідному місті – поки що рівненці приймають суперників у сусідній області, на луцькому стадіоні «Авангард». Наразі команда добряче відстає від єврокубкової п’ятірки, проте і від зони вильоту тримається на солідній відстані, являючись міцним середняком чемпіонату.

Топ-гравці стартового складу

Усі повні 16 матчів у поточному сезоні УПЛ провели три гравці – голкіпер і капітан команди Богдан Когут, а також захисники Ігор Солдат та Дмитро Нємчанінов. Ще один захисник, Роман Гончаренко, не зіграв 90 хвилин тільки в одному матчі – грі проти київського «Динамо» на «Олімпійському», у якій його було замінено на 61-й хвилині.

По 15 матчів провели захисник Роман Мірошник та півзахисник Геннадій Пасіч.

Разом із Михайлом Шестаковим Геннадій Пасіч є найкращими бомбардирами команди, на їх рахунку по три м’ячі. Цікаво, що перед цим сезоном «Верес» підписав братів-близнюків обох бомбардирів – захисника Сергія Шестакова та півзахисника Євгенія Пасіча.

Найкращим асистентом у команді наразі є Дмитро Нємчанінов, на рахунку якого дві гольові передачі.

Головний тренер

Юрій Вірт народився у Львові та протягом ігрової кар’єри виступав на позиції воротаря за стрийську «Скалу», ФК «Львів», донецькі «Металург» і «Шахтар», бориспільський «Борисфен». На рахунку голкіпера два матчі за національну збірну України.

Тренерську роботу розпочав у юнацькій і молодіжній командах донецького «Металурга», звідки у 2015 році перейшов на посаду тренера до першої команди «Сталі». Також очолював винниківський «Рух» у 2018 році. 47-річний фахівець вперше прийняв «Верес» у 2017-му, однак наприкінці року припинив співпрацю з клубом. Повернення Вірта до «Вереса» відбулося перед початком сезону 2019/20, за підсумками якого команда пробилася до 1 ліги, а наступного – впевнено здобула золото чемпіонату 1 ліги та кваліфікувалася до найсильнішого дивізіону України.

13:45' —

Доброго вечора, шановні вболівальники! Сьогодні в Луцьку Динамо проведе останній виїзний матч року в рамках УПЛ - проти рівненського Вереса.

13:47' —

Рішення про проведення матчу було прийняте бригадою арбітрів на чолі з Катериною Монзуль, незважаючи на поганий стан поля стадіону Авангард, на якому в морозну погоду не вмикався підігрів.

Photo 2021 12 04 13 48 42
13:48' —

Нагадаємо, що в матчі першого кола кияни обіграли Верес із рахунком 4:0 - голами відзначилися Денис Попов, Денис Гармаш, Олександр Тимчик і Віктор Циганков (із пенальті).

13:58' —

Команди з'явилися на полі. Лунає Гімн України.

1' —
Гра розпочалася!

Господарі розвели м'яч із центру поля.

Vas 0154
3' —

Буяльський віддавав передачу на партнерів зі штрафного, однак вона не знайшла адресата.

yellow
4' —

Панасенко жорстко зіграв у підкаті проти Буяльського на правому фланзі з ризиком завдати травму.

5' —

Рівняни відбилися після подачі Циганкова зі штрафного.

8' —

Поза грою опинився Вербич.

11' —

Два кутових поспіль для Динамо - друга спроба була завершена ударом головою від Гармаша, який пройшов вище воріт.

14' —

М'яч став легкою здобиччю для Бущана після удару Мірошника, який замикав передачу зі стандарту.

yellow
15' —

Дахновський попереджений за порушення проти Вербича.

18' —

Гармаш вирішив пробити з дальньої дистанції, намагаючись підловити Когута на виході з воріт - для влучання у площину не вистачило зовсім трохи.

20' —

Сергійчук допоміг собі рукою в штрафному Динамо.

21' —
ГОООООООООООЛ!

Сергій Сидорчук розпочав атаку з глибини поля, а Беньямін Вербич, обігравшись із Віктором Циганковим, відправив м'яч під стійку воріт, відзначившись своїм першим голом у нинішньому сезоні УПЛ!

Vas 0299
yellow
25' —

Шапаренко попереджений за зрив атаки Вереса.

yellow
32' —

Гончаренко попереджений за фол проти Буяльського.

36' —

Дахновський увірвався до штрафного Динамо, де програв боротьбу Миколенку.

37' —

Вербич вийшов на побачення з Когутом, але не зміг пробити воротаря Вереса.

40' —

Гармаш завдав удару після скидки Шапаренка - трохи неточно.

43' —

Сидорчук пробив зльоту після подачі кутового, однак теж був неточним.

44' —

Офсайд у Нємчанінова.

45' —
Перерва

Без компенсованого часу. Йдемо на перерву за мінімальної перемоги в рахунку.

Vas 0286
46' —
Розпочався другий тайм
yellow
50' —

Пасіч попереджений за зрив атаки Динамо. Кияни виконають штрафний із правого флангу.

51' —

Кучеров зачепив ногу Гармаша на лівому фланзі штрафного - пенальті!

53' —

Віктор Циганков ювелірним ударом відправляє м'яч у правий від себе нижній кут воріт - Когут вгадав напрямок удару, проте без безсилим проти нього.

54' —

Пенальті потрібно перебити. Один із гравців вбіг до штрафного до моменту удару.

11
54' —

Рахунок залишається незмінним. Другий удар Віктора Циганкова з 11-метрової позначки вийшов занадто потужним - вище воріт.

55' —

Катерина Монзуль "нагородила" Огнена Вукоєвича червоно карткою, а Юрія Вірта - жовтою.

56' —

Пасіч завдав удару з лівого флангу в ближній кут - Бущан на місці.

61' —
ГОООООООООООООЛ!

Беньямін Вербич робить дубль! Микола Шапаренко вирізав ідеальну передачу до штрафного на словенця, який вразив ворота Вереса з гострого кута!

65' —

Денис Гармаш скористався помилкою Мірошника на лівому фланзі та вивів Циганкова на порожні ворота - цього разу Віктор зіграв бездоганно! 3:0!

69' —
Заміна
  • Верес
  • Півзахисник #77
  • Верес
  • Півзахисник #29
69' —
Заміна
  • Верес
  • Нападник #9
  • Верес
  • Нападник #7
69' —
Заміна
  • Верес
  • Нападник #88
  • Верес
  • Півзахисник #21
70' —

Когут перевів м'яч на кутовий після удару Гармаша з лінії штрафного!

72' —

Ще один шанс у Динамо! Циганков завдав удару в падінні - воротар Вереса відбив м'яч у поперечину, яка врятувала рівнян!

77' —

Гегедош віддав передачу до штрафного Динамо на Дахновського, який під опікою захисників зумів розвернутися та пробити - Бущан врятував.

77' —
Заміна
  • Верес
  • Захисник #71
  • Верес
  • Півзахисник #11
78' —
Заміна
  • Верес
  • Півзахисник #10
  • Верес
  • Півзахисник #17
79' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #24
  • Динамо
  • Захисник #94
79' —
Заміна
  • Динамо
  • Нападник #28
  • Динамо
  • Нападник #19
81' —

Дальній удар Петька пройшов повз ворота Динамо.

86' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #
  • Динамо
  • Півзахисник #7
86' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #20
  • Динамо
  • Півзахисник #15
87' —

Шапаренко вирішив пробити майже з лінії штрафного - неточно.

red
87' —
Вилучення!

Дмитро Нємчанінов збив Караваєва на підступах до штрафного Вереса, зірвавши перспективну атаку - пряма червона картка від Катерини Монзуль.