19 липня. День в історії «Динамо» (Київ)

У цей день народився Олександр РАДЧЕНКО (1976-2023), який грав за київське «Динамо» в 1997-2001 роках і в сезоні 2002/03.

Були зіграні наступні матчі в чемпіонатах СРСР:

1956 р. «Локомотив» (Москва) – «Динамо» – 0:0 (18,000 глядачів).

1960 р. ЦСКА (Москва) - «Динамо» -:+ тех. 1:2 (60,000 глядачів, голи за «Динамо» – Базилевич (2), Лобановський (65, з пенальті).

У Москві відбувся один із найскандальніших матчів за участю київського «Динамо» в чемпіонатах СРСР.

ЦСКА у присутності 60 тисяч глядачів приймав «біло-синіх» на Центральному Стадіоні імені Леніна. На другій хвилині перший гол у грі забив Олег Базилевич. За п'ять хвилин до перерви армійцю Крилову вдалося забити у ворота Олега Макарова та зрівняти рахунок.

У другому таймі латвійський арбітр Клавс на 64-й хвилині призначив пенальті у ворота москвичів після того, як Ковальова збили у штрафному майданчику господарів. Пенальті чітко реалізував Валерій Лобановський. За хвилину згадуваний раніше Крилов грубо порушив правила й був вилучений із поля, після чого на стадіоні почалися заворушення. Група п'яних уболівальників навіть прорвалася на поле, матч було призупинено, а потім і зовсім зупинено.

Пізніше президія федерації футболу СРСР на спеціальному засіданні прийняла рішення зарахувати ЦСКА в цій грі поразку, анулювавши при цьому лік забитих та пропущених м'ячів. Армійця Крилова за хуліганський вчинок та брудну гру було дискваліфіковано на два роки.

1961 р. ЦСКА (Москва) – «Динамо» – 1:1 (90,000 глядачів. На фото атакує Олег Базилевич. Гол у динамівців – Трояновський (14).

1965 р. «Динамо» – «Пахтакор» (Ташкент) – 3:2 (43,000 глядачів, голи у динамівців Біба (14), Сабо (56, з пенальті), Хмельницький (81).

1966 р. «Динамо» – «Торпедо» (Кутаїсі) – 3:1 (35,000 глядачів, на фото Андрій Біба, голи у динамівців Мунтян (19, з пенальті), Хмельницький (41), Бишовець (73).

1972 р. «Торпедо» (Москва) – «Динамо» – 1:0 (25,000 глядачів).

1981 р. «Нефтчі» (Баку) – «Динамо» – 1:1 (14,000 глядачів, гол у динамівців Пономарьов (31).

Зіграні матчі чемпіонату України:

2008 р. «Динамо» - «Іллічівець» (Маріуполь) – 2:0 (8,000 глядачів, голи – Михалик (2), Мілевський (66).

2015 р. «Сталь» (Дніпродзержинськ) – «Динамо» – 1:2 (на головному фото, 4,700 глядачів, голи у динамівців – Буяльський (44), Гусєв (53, з пенальті).

2020 р. «Колос» (Ковалівка) - «Динамо» - 2:0 (без глядачів).