«Динамо» (Київ) у рік Півня. 1957 рік

Події

Олег Ошенков був звільнений з посади тренера «Динамо» наприкінці минулого сезону, але все, що було зроблено ним у команді за кілька років, застосовувалося й два наступних роки, коли тренером був помічник Ошенкова, колишній нападник «Динамо» Віктор Шиловський.

Зміни в команді були мінімальними. Почавши з поразки в домашньому матчі, перше коло динамівці провели відмінно, перебуваючи серед лідерів (+6=4-1), а от друге коло було провалено (+2=3-6) – і знову місце в середині турнірної таблиці. У розіграші Кубка СРСР динамівці знову зазнали невдачі.

Зростала кількість міжнародних матчів динамівців – цього року кияни провели таких дев’ять ігор, у яких здобули вісім перемог!

Футболісти

Цього року народилися футболісти, які згодом примножували славу київського «Динамо» на вітчизняній та міжнародній аренах. Серед них Олександр Бережний (півзахисник, грав за «Динамо» в 1976-1979 рр.; 97 матчів, 11 м’ячів; чемпіон СРСР 1977 р., володар Кубка СРСР 1978 р.), Віктор Насташевський (нападник, грав за «Динамо» в 1974-1976 рр.; 1 матч), Олександр Сорокалєт (півзахисник, грав за «Динамо» в 1980-1983 рр.; 50 матчів, 1 м’яч; чемпіон СРСР 1980, 1981 рр., володар Кубка СРСР 1982 р.), Олександр Хапсаліс (півзахисник, грав за «Динамо» в 1976-1982 рр.; 135 матчів, 13 м’ячів; чемпіон СРСР 1977, 1980, 1981 рр., володар Кубка СРСР 1978, 1982 рр.), Іван Шарій (нападник, грав за «Динамо» в 1976-1977, 1980 рр.; 2 матчі), Степан Юрчишин (нападник, грав за «Динамо» в 1981 р.; 1 матч; чемпіон СРСР 1981 р., володар Кубка сезону 1981 р.).

Пам’ятні матчі

Серед великої кількості товариських матчів, проведених у 1957 році, окремо варто відзначити гру проти бразильського «Васку да Гама», який на шляху до Радянського Союзу провів ряд товариських спарингів у США та Європі – зокрема, переграв такі команди, як мадридський «Реал» (4:3) та лісабонську «Бенфіку» (5:2). У Києві на бразильських «чарівників м’яча» чекало розчарування – вони зазнали поразки з рахунком 3:1. Примітно, що рахунок у грі було відкрито лише в другому таймі – на 49-й хвилині дальній удар вдався Юрію Войнову. Цей гол і донині згадують ті, хто бачив той матч на власні очі. А за шість хвилин перевага динамівців була уже у три м’ячі – точними ударами відзначилися Терентьєв та Каневський. Усе, на що спромоглися гості з Бразилії, – це гол престижу Вальтера на 82-й хвилині.