Історія та факти: «Динамо» Київ - «Партизан»

Попередні зустрічі

• У другому турі «Динамо» здобуло вольову перемогу в Белграді - 3:2. До перерви господарі вели 2:0 стараннями Огнєна Ожеговича та Леандре Тавамба, проте у другому таймі все перевернулося з ніг на голову. Завдяки дублю бразильця Жуніора Мораеса та голу Віталія Буяльського динамівці повезли з Белграда три очки.

• До цього сезону шляхи команд у єврокубках перетиналися лише раз. У першому колі Кубка європейських чемпіонів-1976/77 «Динамо» Валерія Лобановського розгромило «Партизан» Томіслава Калоперовича із загальним рахунком 5:0 (3:0 вдома, 2:0 у Белграді).

• У кваліфікації Ліги чемпіонів УЄФА-2000/01 динамівці вибили белградський клуб «Црвена Звезда» за правилом виїзного гола (0:0, 1:1). Загалом у п'яти матчах із представниками Сербії кияни жодного разу не поступилися: В3 Н2.

• Статистика «Партизана» у дев'яти матчах із українськими клубами: В2 Н1 П6.

Факти про команди

• «Динамо» не програє вдома у єврокубках уже п'ять матчів (В4 Н1), у яких кияни забили 17 м'ячів. Біло-сині виграли дев'ять із 12 останніх зустрічей на груповому етапі Ліги Європи (В9 Н1 П2), щоправда, у п'ятому турі вони зазнали виїзної поразки від «Шкендербеу» - 2:3.

• «Партизан» не програє на виїзді у єврокубках уже сім матчів (В2 Н5) і пропустив у них усього чотири голи. У п'яти гостьових зустрічах групового етапу Ліги Європи белградці зазнали лише однієї поразки. У нинішній кампанії обидва поєдинки на виїзді «Партизан» завершив унічию.

• «Динамо» посіло друге місце в першості України 2016/17. В активі киян виходи до чвертьфіналів Ліги Європи в сезонах 2010/11 та 2014/15, коли вони востаннє виступали на груповому етапі.

• «Динамо» вийшло у плей-оф Ліги Європи в четвертий раз із п'яти і в третій раз поспіль.

• «Партизан» минулого сезону оформив «золотий дубль» на внутрішній арені. Белградці вийшли до 1/16 фіналу з п'ятої спроби і зіграють у плей-оф єврокубків уперше за 13 років.

Зв'язки між командами та інше

• Відстань від Белграда до Києва складає приблизно тисячу кілометрів.

• Сербський захисник «Динамо» Александар Пантич пройшов через академію «Партизана», але за першу команду так і не зіграв. До переїзду за кордон він захищав кольори столичних «Рада» (2011-12) та «Црвена Звезда» (2012-13). У «Раді» його одноклубником був нинішній захисник «Партизана» Лазар Чіркович.

• Форварду «Динамо» Дьємерсі Мбокані залишився один м'яч до позначки у 20 єврокубкових голів.

• Буяльський («Динамо») та Зоран Тошич («Партизан») відбули дискваліфікацію.

• «Висять» на картках: Артем Кравець («Динамо»), Ожегович, Тавамба, Евертон Більєр, Неманья Мілетич II (№26) («Партизан»).

Тренери

• Екс-півзахисник Олександр Хацкевич захищав кольори «Динамо» з 1996 по 2004 рік, завоювавши за цей період сім чемпіонських титулів. Згодом працював із молодіжною командою киян, а з 2014 по 2016 рік очолював збірну Білорусі, за яку провів 38 матчів. Пропозицію від київського «Динамо» білоруський фахівець прийняв улітку 2017 року.

• Мирослав Джукич тренує «Партизан» із червня нинішнього року, а раніше він уже очолював команду у 2007-му. Колишній ліберо провів 48 матчів у складі збірної Югославії, а також встиг пограти за «Депортиво» та «Валенсію». Значна частина його тренерської кар'єри теж пройшла в Іспанії.