Ліга Європи, 6-й тур. «Динамо» – «Фенербахче». Прев’ю

У четвер, 3 листопада, на стадіоні «Краковії» імені Юзефа Пілсудського у Кракові відбудеться матч 6-го туру групового етапу Ліги Європи, в якому київське «Динамо» зіграє з турецьким «Фенербахче» (початок – о 22:00).

Нагадаємо, у стартовому турі групового турніру «біло-сині» у Стамбулі поступилися «канаркам» із мінімальною різницею – 1:2, а раніше вибили суперника із кваліфікації Ліги чемпіонів (0:0 у Лодзі та 2:1 в додатковий час у Стамбулі).

«ДИНАМО» (КИЇВ, УКРАЇНА)

Не зіграють: Бойко, Дубінчак, Шапаренко, Супряга (травми), Кулач, Лонвейк (не заявлені)

Позиція в чемпіонаті: 8-ма (8 матчів, 4 перемоги, 1 нічия, 3 поразки, м'ячі 12:11)

Поточний сезон:

Команда Мірчі Луческу розпочала новий сезон Прем’єр-ліги з двох поразок, пропустивши при цьому по три м’ячі від «Дніпра-1» та «Зорі». Потім результати стабілізувались – кияни здобули три поспіль «сухі» перемоги (над «Львовом», «Минаєм» та «Рухом»). Далі слідували чергові втрати очок – поразка від «Шахтаря» та нічия з «Ворсклою», які вдалося перервати успіхом у поєдинку з «Кривбасом». Наразі динамівці обіймають восьму позицію в турнірній таблиці, відстаючи на 12 очок від «Дніпра-1» (та маючи при цьому гру в запасі), який захопив поточне лідерство.

Із початку сезону «біло-сині» провели вже 11 ігор у єврокубках, здобувши у них 3 перемоги (2 з яких – у екстратаймі), двічі зігравши внічию та 6 разів програвши.

У Лізі Європи динамівці набрали одне очко та займають четверту позицію в групі, відстаючи на 3 бали від АЕКа та на 10 – від «Ренна» та «Фенербахче», втративши всі шанси на продовження виступів у весняній стадії єврокубків.

Останні 5 матчів: 1 перемога (В), 2 нічиї (Н), 2 поразки (П)

30 жовтня. УПЛ. Динамо – Кривбас – 3:1 (В)

27 жовтня. ЛЄ. АЕК – Динамо – 3:3 (Н)

23 жовтня. УПЛ. Динамо – Ворскла – 1:1 (Н)

16 жовтня. УПЛ. Шахтар – Динамо – 3:1 (П)

13 жовтня. ЛЕ. Динамо – Ренн – 0:1 (П)

Статистика гравців у сезоні 2022/23 (усі турніри):

Найбільше матчів: Буяльський (19), Сидорчук (18), Ванат, Забарний, Шепелєв (по 17), Гармаш, Караваєв (по 16)

Лідери за ігровим часом: Буяльський (1524 хвилини), Сидорчук (1433), Забарний (1389), Циганков (1191), Дубінчак (1034)

Бомбардири: Буяльський (8 голів), Циганков, Ванат (по 4), Караваєв, Гармаш (по 2), Тимчик, Вівчаренко (по 1)

«ФЕНЕРБАХЧЕ» (СТАМБУЛ, ТУРЕЧЧИНА)

Не зіграють: Перес, Енріке, Сангаре, Яндаш, Россі (травми)

Позиція в чемпіонаті: 1-ша (11 матчів, 8 перемог, 2 нічиї, 1 поразка, м'ячі 34:12)

У чемпіонаті Туреччини «Фенербахче» лідирує, в останньому турі розгромивши одного з аутсайдерів – «Істанбулспор». Тепер стамбульці випереджають на три очки «Башакшехір» та «Аданадемірспор» (у останніх на один зіграний матч більше).

У квартеті В Ліги Європи підопічні Жорже Жезуша також лідирують, випереджаючи французький «Ренн» за рахунок кращої різниці м’ячів. Додамо, що до поєдинку з «Динамо» стамбульці підходять із безпрограшною серію у 12 матчів (9 перемог, 3 нічиї).

Останні 5 матчів: 4 перемоги (В), 1 нічия (Н)

30 жовтня. СЛ (Суперліга Туреччини). Істанбулспор – Фенербахче – 2:5 (В)

27 жовтня. ЛЄ. Фенербахче – Ренн – 2:2 (Н)

22 жовтня. СЛ. Фенербахче – Башакшехір – 1:0 (В)

17 жовтня. СЛ. Анкарагюджю – Фенербахче – 0:3 (В)

13 жовтня. ЛЄ. АЕК – Фенербахче – 1:2 (В)

Найбільше матчів: Салай (22), Байїндир, Лінкольн (по 21), Россі (20), Валенсія (19), Осаї-Самюел (18)

Лідери за ігровим часом: Салай (1930 хвилин), Байїндир (1920), Кадіоглу (1453), Густаво Енріке (1352), Лінкольн (1195)

Бомбардири: Валенсія (13 голів), Батшуайї (8), Кахведжі (6), Мор, Россі, Кінг (по 3)

Попередня зустріч

Це вже буде дев’ятий матч у історії протистояння команд. Три перемоги в доробку «біло-синіх», одна – у «канарок», ще чотири рази переможця виявити не вдалося (різниця м’ячів – 10:7 на користь «біло-синіх»).

Свою першу в історії перемогу над «Динамо» «Фенербахче» здобув у першому турі групового турніру нинішньої Ліги Європи. На гол Густаво Енріке в першому таймі динамівці відповіли точним ударом Циганкова в середині другої половини зустрічі. Утім, переможний м’яч «канарки» змогли забити на третій компенсованій хвилині після результативного удару Батшуайї, тим самим завдавши киянам прикрої поразки.

Ліга Європи. Груповий етап, 1-й тур

«Фенербахче» – «Динамо» - 2:1 (1:0)

8.09.2022. Стамбул. Стадіон «Шюкру Сарачоглу».

«Фенербахче»: Байїндир (к) - Луан Перес, Салай, Густаво Енріке – Аліоскі (Лінкольн, 83), Арао, Креспу (Яндаш, 83), Кадіоглу – Кінг (Валенсія, 68), Жоау Педро (Батшуайї, 68), Россі (Кахведжі, 68).

«Динамо»: Бущан – Дубінчак (Вівчаренко, 59), Сирота, Бурда, Кендзьора – Шапаренко (Шепелєв, 67), Сидорчук, Кабаєв, Буяльський, Циганков – Гармаш (Кравченко, 88).

Голи: Густаво Енріке (35), Батшуайї (90+3) – Циганков (64)

Попередження: Кінг (51), Россі (68), Яндаш (72), Аліоскі (82), Байиндир (90+6) – Гармаш (11), Сирота (78), Бущан (87).

Зв'язки між командами

- У сезоні-2016/17 Олександр Караваєв нетривалий час провів в оренді у «Фенербахче», зігравши у шести матчах чемпіонату та Кубку Туреччини. Також у складі «Динамо» виступають ще троє гравців із досвідом виступів у Туреччині – Владислав Кулач («Ескішехірспор», 2015/2016), Денис Бойко («Бешикташ», 2015/2016) та Денис Гармаш («Різеспор», 2020).

- Мірча Луческу очолював принципових суперників «Фенербахче» - «Галатасарай» (2000-2002) та «Бешикташ» (2002-2004), ставши з обома клубами чемпіоном країни, а з «Галатасараєм» завоювавши Суперкубок УЄФА у 2000-му. Також у 2017-2019 роках спеціаліст очолював збірну Туреччини, за яку виступали нинішні гравці «Фенербахче» Емре Мор, Ірфан Кахведжі, Сердар Азіз.

- Жорже Жезуш зустрічався з «Динамо» минулого сезону на чолі «Бенфіки». Зігравши в Києві внічию (0:0) та перемігши у Лісабоні (2:0), «орли» вийшли до плей-оф Ліги чемпіонів.