УПЛ, 5-й тур. Представляємо суперника: «Минай»

У неділю, 2-го жовтня, київське «Динамо» проведе зустріч 5-го туру української Прем’єр-ліги з «Минаєм». Матч відбудеться на стадіоні «Минай» в однойменному населеному пункті поблизу Ужгорода та розпочнеться о 13:00. Представляємо нашого найближчого суперника.

ФК «МИНАЙ»

Дата заснування: 2015 рік

Президент: Валерій Пересоляк

Головний тренер: Володимир Шаран

Домашні матчі проводить на стадіоні «Минай-Арена» у Минаї (1312 місць)

Результат виступу в минулому сезоні: 15-те місце (10 очок у 18-ти матчах; 1 перемога, 7 нічиїх, 10 поразок, різниця м’ячів 12:30)

Поточне місце в сезоні 2022/23: 10-те (4 очки у 4-ти матчах; 1 перемога, 1 нічия, 2 поразки, різниця м’ячів 4:5)

Історія

Датою заснування ФК «Минай» вважається 2015 рік, коли була створена команда працівників митниці для участі в чемпіонаті Ужгорода. Із часом до неї приєдналися професійні футболісти: екс-гравці ужгородської «Говерли» Микола Гібалюк, Владислав Микуляк, Дмитро Бабенко, а інвестори команди, які зацікавилися проектом, вирішили будувати професійний футбольний клуб.

На першому ж році свого існування «Минай» посів друге місце в головному міському турнірі Ужгорода та пробився до вищого ешелону клубів Закарпаття. За три роки команда з чемпіонату Ужгорода вийшла до другої ліги чемпіонату України. 2018 року, коли «Минай» отримав професійний статус, закарпатці дійшли до 1/8 фіналу Кубка України, в якому поступилися київському «Динамо» (1:3). А у другій футбольній лізі команда виграла групу А, програвши у Суперфіналі другої ліги «Кременю» (0:1), та здобула право підвищитися у класі. При цьому «Минай» успішно виступав у Кубку України, дійшовши до півфіналу турніру.

У сезоні 2019/2020 колектив під керівництвом Василя Кобіна здобув золото першої ліги, отримавши підвищення до елітного дивізіону України.

Дебют в УПЛ «Минай» відзначив перемогою над «Олександрією» (1:0), однак за підсумками чемпіонату посів останнє місце в турнірній таблиці та мав понизитися до першої ліги, проте відмова «Олімпіка» від виступу у Прем’єр-лізі дозволила «Минаю» зберегти прописку в еліті на сезон 2021/22.

Після 18-ти турів першої половини минулого сезону «Минай» посів 15-ту сходинку у турнірній таблиці із 16-ти команд.

Досягнення

Виступи в аматорах: чемпіон Закарпатської області (2017), володар Кубка Закарпатської області (2017, 2018), Володар Суперкубка Закарпатської області (2017);

Професійні виступи: чемпіон групи «А» другої ліги чемпіонату України (2019); чемпіон першої ліги України (2020).

Стан справ у поточному сезоні

«Минай» розпочав виступ у Прем’єр-лізі  різноманітно, маючи у своєму активі у перших чотирьох турах і перемогу, і нічию, і поразки. Зараз закарпатці з чотирма очками перебувають на 10-й сходинці у турнірній таблиці.

Уже третій рік поспіль «Минай» розпочинає сезон матчем із «Олександрією», але, якщо два попередні роки майбутній суперник динамівців мінімально перемагав свого опонента, то цього разу поступився з рахунком 1:2. Потім була нічия із «Колосом» 1:1 та виїзна перемога над «Інгульцем» 2:1. У минулому турі закарпатці вдома мінімально поступилися ФК «Львів» 0:1. Звертає на себе увагу той факт, що у трьох з чотирьох матчів «Минай» забивав щонайменше один м’яч у ворота своїх опонентів. Але один яскраво виражений бомбардир у команді поки що не визначився – усі чотири м’ячі забили різні футболісти.

Нагадаємо, що у січні нинішнього року у команди змінився головний тренер – ним став Володимир Шаран, який відомий своєю роботою на посаді головного тренера Олександрії (з 2010 по 2011 та з 2013 по 2021 роки).

У першій половині минулого сезону, незважаючи на низьке турнірне становище, протягом дистанції «Минай» не раз відбирав очки у лідерів, зігравши внічию з однаковим рахунком 1:1 із «Зорею» та «Шахтарем». Тож динамівцям варто постаратися, щоб уникнути сюрпризів.

Топ-гравці стартового складу

Протягом перших турів наставник команди Володимир Шаран не надто варіює склад. Майже всі футболісти основного складу взяли участь у всіх 4-х матчах поточного сезону. Це півзахисник Вадим Вітенчук, захисники Олег Горін та Дмитро Нємчанінов (відіграли без замін 360 хвилин), захисник Ігор Гончар (353 хвилини), півзахисник Ельдар Кулієв (335 хвилин), захисник Іван Трубочкін (330 хвилин), півзахисники Олексій Хахльов (323 хвилини) та Єгор Твердохліб (319 хвилин), нападник Олег Вишневський (297 хвилин), півзахисник Назарій Воробчак (245 хвилин).

3 гри в активі воротаря Олександра Бандури (268 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

Данило Голуб, Олексій Хахльов, Ельдар Кулієв, Єгор Твердохліб – по 1 голу

Статистика зустрічей із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Минай» провели між собою шість офіційних зустрічей – 4 в рамках УПЛ і ще 2 в Кубку України. Усі матчі завершилися на користь «Динамо», до того ж, закарпатці відзначилися в воротах «біло-синіх» лише раз, тоді як динамівці забили 16 м’ячів.

11.08.2021. УПЛ. «Динамо» - «Минай» - 2:0

7.03.2021. УПЛ. «Динамо» - «Минай» - 3:0

26.09.2020. УПЛ. «Минай» - «Динамо» - 0:4

27.11.2021. УПЛ. «Минай» - «Динамо» - 0:2

17.06.2020. КУ. «Минай» - «Динамо» - 0:2

31.10.2018. КУ. «Минай» - «Динамо» - 1:3