До Дня народження Володимира Онищенка

До Дня народження Володимира Онищенка

Сьогодні виповнюється 74 роки знаменитому гравцю "Динамо" Володимиру Онищенку. Футбольний клуб "Динамо" вітає Володимира Івановича з Днем народження! Пропонуємо вболівальникам пригадати футбольну біографію знаменитого динамівця.

Як і інший наш великий форвард Андрій Шевченко, Онищенко по праву вважається вихованцем київського дитячого футболу. Хоча і той, і інший народилися за межами української столиці. Володимир з'явився на світ в селі Стечанка Чорнобильського району, Шева - в Яготині. Перший був перевезений батьками до Києва в тримісячному віці, другий в «більш дорослому» - трирічному.

ОНИЩЕНКО - ФУТБОЛІСТ

Володя ріс на батьківщині київського футболу - Шулявці. Перші кроки він робив у дитячій спортивній школі при заводі «Більшовик». Це колись знамените машинобудівне підприємство тримало і дорослу команду, і дитячі секції.

А з 13 років хлопчина вже «гриз граніт» футбольної науки в ДЮСШ «Динамо». Відносно невисокий (всього 172 см), він починав свою ігрову кар'єру... воротарем. Але дитячі тренери пізніше звернули увагу на його «божевільну» швидкість, дриблінг, націленість на атакуючі дії і визначили його лівим вінгером.

На цій позиції і побачив 16-річного верткого метеора Віктор Олександрович Маслов в 1965 році. Великий Дід стежив ретельно за юними даруваннями. Саме він і запросив Володю в дубль київського «Динамо», де вже визначив йому позицію в нападі.

Здавалося б, при таких здібностях, жадобі грати і піднімати свій рівень, класна кар'єра футболіста Онищенку гарантована, і вихід в основі - не за горами. Але треба згадати зоряний склад Масловського «Динамо»: в нападі - Бишовець, Пузач, Поркуян, Хмельницький! Останній ще легко покривав ліву бровку! У півзахисті і другій хвилі атаки - Біба, Серебряников, Сабо, Мунтян, Медвідь!

Вперше реально в основу Володимир потрапив тільки в 1970 році. Але незважаючи на участь в семи матчах того чемпіонату і чотири забиті м'ячі, Сан Санич Севідов, який очолив «Динамо» перед сезоном-1971, при всій своїй знаменитій доброті, на Онищенка... не розраховував.

І форвард разом з партнером, якому теж не знаходилося постійного місця в складі, одним з найвишуканіших технарів свого часу В'ячеславом Семеновим подався до луганської (тоді - ворошиловградської) «Зорі», на той момент найскромнішої за досягненнями українську команду вищої ліги. Притому що були пропозиції від московських «Спартака», «Торпедо», мінського «Динамо»!