ДЮФШ «Динамо» ім. Валерiя Лобановського

Щороку на новій «старій» базі на Нивках повний курс футбольних наук проходять біля 400-х юних динамівців. Тут вони мають усі умови для того, аби їхні мрії про великий футбол здійснились. І нехай не всі хлопці потраплять до «основи» київського «Динамо». Головне, що вони виростуть здоровими, любитимуть свій клуб і країну, чиї кольори вони захищають на міжнародній арені.

Збудована наприкінці 50-х років минулого сторіччя, тренувальна база київського «Динамо» на Нивках має велику історію та славетні традиції. Саме тут відточували свою майстерність динамівці, котрі в 1961 році першими із немосковських клубів стали чемпіонами СРСР.

З того часу під керівництвом досвідчених тренерів у дитячій спортивній школі на Нивках отримували футбольну освіту цілі покоління гравців видатного клубу. На десятиліття затвердили в радянському футболі «епоху київського «Динамо» Володимир Мунтян, Олег Блохін, Олексій Михайличенко…А коли український футбол почав свою нову історію, естафету підхопили Олександр Шовковський, Сергій Федоров, Андрій Шевченко…

Наприкінці 90-х років, однак, стало очевидно, що динамівська база на Нивках уже не відповідає необхідному рівню матеріально-технічного оснащення та комфорту для забезпечення повноцінного та ефективного навчально-тренувального процесу юних футболістів. Тому керівництво ФК «Динамо» (Київ) приймає рішення збудувати нову дитячу школу, гідну клубу європейського масштабу.

За власні кошти протягом короткого терміну динамівці збудували на Нивках сучасний комплекс, який став невід’ємною частиною загальної клубної інфраструктури. На території повністю оновленої бази було зведено 4-поверховий головний корпус, загальна площа якого складає 3,5 тисячі квадратних метрів. На першому поверсі розташовані чотири просторі роздягальні (180 кв.м) із санвузлами, душовими та масажними кімнатами, а також сауна з басейнами, кімната відпочинку, медпункт.

Поверхом вище розташований харчовий блок (120 кв.м) з великою обідньою залою (98 кв.м), учбовий клас, обладнаний сучасними відео- та аудіо системами, тренажерна зала (70 кв.м). Третій та четвертий поверхи – це 20 комфортабельних кімнат (850 кв.м), де одночасно можуть проживати 54 юні футболісти.

Два стадіони

Улюбленій грі вони тепер навчаються на одному штучному і одному натуральному полі стандартних розмірів із електропідігрівом. Для глядачів збудовано криту трибуну на 300 місць. Також є інформаційне табло. Розминку та тренувальні заняття юні футболісти можуть проводити також на майданчику хокейних розмірів із гаровим покриттям. Усі спортивні споруди обладнані сучасними системами освітлення і цілком відповідають міжнародним стандартам.

Щороку на новій «старій» базі на Нивках повний курс футбольних наук проходять близько 400 юних динамівців. Тут вони мають усі умови для того, аби їхні мрії про великий футбол здійснились. І нехай не всі хлопці потраплять до «основи» київського «Динамо». Головне, що вони виростуть здоровими, любитимуть свій клуб і країну, чиї кольори він захищає на міжнародній арені.

Офіційне відкриття навчально-тренувального комплексу дитячо-юнацької футбольної школи імені Валерія Лобановського відбулось 2 жовтня 2003 року. У ньому приймав участь Президент України Леонід Кучма, який разом із президентом ФК «Динамо» (Київ) Ігорем Суркісом розрізав символічну стрічку на дверях новозбудованої бази. Разом із ними в урочистій події прийняли участь мер Києва Олександр Омельченко, президент Федерації футболу України Григорій Суркіс, головний тренер національної збірної Олег Блохін, футболісти «Динамо» різних років Євген Рудаков, Андрій Баль, Віталій Хмельницький, Михайло Коман, Йожеф Сабо, Андрій Шепель та інші.

Перший запис у «Золотій Книзі» почесних гостей зробив президент України Леонід Кучма:

«Це добра і необхідна справа – піклуватися про підростаюче покоління. За тим, хто дбає про наших дітей, – за тим і майбутнє. Київське «Динамо» подає тут гарний приклад: хлопці, які стануть господарями цієї вражаючої споруди, впевнений, поповнять наше футбольне козацтво новими Блохіними і Шевченками і принесуть нову славу нашій рідній Україні».

ВІРНІСТЬ ТРАДИЦІЯМ

Директор ДЮФШ «Динамо» ім. Валерія Лобановського Олександр Іщенко розповів, як після відкриття нового корпусу використовується стара будівля, яке історичне значення має ця споруда, і скільки хлопчиків проживає в обох приміщеннях:

- Будівля за адресою вул. Салютна, 40 була першою базою київського «Динамо», де жили багато «зірок». На відкритті цього корпусу Володимир Мунтян згадував і показував свою кімнату, а також ту, де жив Валерій Лобановський та інші футболісти. Було дуже цікаво повернутися в славну історію київського «Динамо». Здорово, що керівництво клубу знайшло можливість повністю реконструювати цю базу і зробити там євроремонт.

Поміняли абсолютно все: починаючи від підлоги і закінчуючи вікнами, дверима і дахом. Вийшла база на 25 місць з медичною кімнатою, навчальним класом, кімнатою відпочинку. Хлопці із задоволенням там живуть, для них, дійсно, створені дуже комфортні умови для відновлення та підготовки до тренувальної роботи.

На фасаді будівлі зображені знамениті футболісти київського «Динамо», виглядає дуже здорово. Поруч знаходиться кадетський корпус, діти ходять в бібліотеку, проводяться екскурсії, і я часто помічаю, як групки хлопців зупиняються біля цього корпусу, їм показують і розповідають про нього, а вони уважно його розглядають. Відчуваю гордість за те, що ми працюємо в такому клубі.

Що стосується старого корпусу, він розрахований на 56 місць, але всі вони ніколи не використовуються, оскільки є кімнати-ізолятори на випадок, якщо хтось захворів вірусними захворюваннями. Там внутрішній зміст більш різноманітний, оскільки в ньому знаходиться їдальня, де наші вихованці їдять, їх співробітниці-кухаря дуже смачно і ситно годують, тренажерний зал, методичний клас з відеоапаратурою, де проходять теоретичні заняття, кімнати тренерів академічних груп і адміністрації школи - директора, завуча і менеджера. Все решта - це співробітники, які працюють з командами.

На щастя, до цих пір жодних збоїв в роботі цього корпусу не було. Ми підтримуємо там порядок, всередині нього також представлена історія «Динамо», починаючи з чемпіонства 1961-го року і закінчуючи останніми досягненнями команди - чемпіонством молодих хлопців, які ще вчора ходили по цих же поверхах і тренувалися на цих же полях, що і нинішні діти. На стінах висить багато фотографій, наприклад, Блохіна і Шевченка з їхніми «Золотими м'ячами» та інших гравців, які створювали славу київського «Динамо». А також нинішні вихованці школи можуть надихатися успіхами хлопців, які зовсім нещодавно самі вчилися в школі, а зараз грають в першій команді. Вони бачать, що немає нічого неможливого, що все в їхніх руках.

Ми вже повноцінно використовуємо нове штучне поле останнього покоління, гібридне поле буде готове буквально через пару тижнів, для найменших вихованців є дитячий майданчик, тобто, ми максимально ефективно використовуємо весь наявний простір. Ми вдячні керівництву клубу, яке в такий складний час знайшло кошти, щоб повністю оновити інфраструктуру і зробити таку матеріально-технічну базу, яка відповідає найвищим стандартам.

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер