Емблема

Історія емблеми «Динамо»

8 жовтня 1924 року була створена Центральна Рада пролетарських спортивних товариств «Динамо», були визначені і кольори товариства. На відміну від червоного кольору (колір пролитої крові) армійських спортсменів, чекісти вирішили символізувати слова свого наставника Ф. Дзержинського про світлі та чисті думки працівників цієї організації, для чого обрали біло-блакитні кольори. Тоді ж була затверджена і перша емблема товариства із зображенням атрибутів 11 видів спорту, зокрема, звичайно, і футбольного м'яча.

Громіздка і перенасичена емблема не довго проіснувала і згодом була замінена на нову, із зображенням великої прописної букви «Д» в ромбі. Уже на першій відомій фотографії київського «Динамо» можна бачити на футболках гравців саме цю емблему. Хто б міг подумати, що наскрізь пролетарське товариство «Динамо» проявить в питанні емблеми чисто англійський аристократичний консерватизм.

Аж до наших днів, тобто більше 90 років, в динамівських клубах по всьому колишньому СРСР збереглися і назва, і кольори, і обриси літери «Д» в офіційних емблемах. Це не може не радувати, бо ніщо так не виховує патріотизм, як відданість традиціям. У 1936 році після реформи спортивної роботи в СРСР було створено 99 добровільних спортивних товариств (ДСТ) за відомчими і виробничими ознаками. Більшість з них мали всесоюзний статус. Особливе місце в силу відомих причин займало Всесоюзне фізкультурно-спортивне товариство «Динамо». У 1939 році до 15-річчя товариства «Динамо» було нагороджено орденом Леніна.

У цей період відбулися незначні зміни в емблемі товариства - у верхньому куті ромба з'явилася червона зірочка. Це не стосувалося ігрової форми - на футболках динамівців була лише або літера «Д», або вона ж у ромбі, але без зірочки. Як відомо, до появи Призу чемпіонів СРСР з футболу для команди і «золотих» медалей для гравців, чемпіони СРСР нагороджувались перехідним червоним прапором.

Звісно, що і у кожного суспільства був свій стяг. У ВФСТ «Динамо» він був традиційного біло-блакитного кольору із зображенням емблеми товариства. У 1957 році після чергової реорганізації спортивного руху в країні кількість всесоюзних ДСТ скоротилась до мінімуму. У кожній республіці з'явились свої єдині спортивні товариства. Реорганізація торкнулася в 1960 році і ВФСТ «Динамо». Хоча за статусом воно залишалось всесоюзним, Республіканські Ради цього товариства отримали більше самостійності. З офіційною емблемою Українська Рада «Динамо» не поспішала. Вона з'явилася тільки на початку 70-х років. Збережено традиційну літеру «Д», але вже на тлі прапору радянської України та з написом «УРСР».

Питання про зміну емблеми київського «Динамо» постало в 1989 році, після створення футбольного клубу. Керівництву клубу хотілося винайти щось своє. Було навіть оголошено конкурс на найкращу емблему клубу. Було чимало цікавих пропозицій, багато з них знайшли своє втілення в сувенірній продукції. Особливо актуальним питання про зміну емблеми стало після здобуття Україною незалежності. У ті роки «Динамо» змінило кольори форми на жовто-блакитні.

Пізніше, коли традиції взяли своє і команда знову стала біло-блакитною, і аж до 2002 року жовтий колір був одним із елементів ігрової форми команди. Повернувшись до біло-блакитної форми, ФК «Динамо» зберіг жовтий колір у сучасній емблемі клубу. Основою теперішньої емблеми ФК «Динамо» (Київ) залишилась та ж стара добра літера «Д», тільки під нею з'явилось слово «Київ». Приблизно з того часу ФК «Динамо» (Київ) та Всеукраїнське спорттовариство «Динамо» мають різні емблеми. Спорттовариство дещо змінило обриси літери «Д» і встановило над нею «корону», у вигляді малого герба України.

У 1996 році нове керівництво ФК «Динамо» вдосконалило емблему клубу, вказавши на ній 1927 рік - рік заснування товариства «Динамо» в Києві, і зробивши емблему круглою.

Нинішня офіційна емблема «Динамо» (Київ) представлена ​​в липні 2011 року має вигляд білої переробленої літери «Д» в ромбі синього кольору з білою облямівкою і з написом «Київ» внизу. На вершині ромба розташовані дві зірки золотистого кольору.

Таким чином футбольна команда «Динамо» Київ за більш ніж 90 років існування мала сім офіційних емблем. Всі решта, що зустрічаються в друкованих виданнях та на сувенірах, - неофіційні.

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер