Своєю заміської резиденцією київське «Динамо» обзавелося після того, як у 1961 році першим у футбольному СРСР порушило монополію московських клубів і виграло золоті медалі чемпіонів країни. Небайдуже до футболу тодішнє керівництво республіки віддячила динамівців тим, що виділило їм у мальовничому передмісті Києва Конча-Заспа ділянку під будівництво тренувальної бази.
Через тридцять років добре обжита двоповерхова будівля вже не відповідала сучасним вимогам щодо забезпечення повноцінної футбольної праці та відпочинку. Амбітним планам клубу на національній та європейській арені мала повною мірою відповідати нова клубна навчально-тренувальна база.
Від проекту, підготовленого архітектурною майстернею Віталія Оксюковского, до його втілення минуло трохи більше двох років. 28 березня 1998 новісінький комплекс був урочисто відкритий. Із тих пір він не перестає викликати захоплення в тих, хто його побачив своїми очима, і гордість тих, хто його побудував. Сьогодні в багатьох киян сама назва «Конча-Заспа» твердо асоціюється з ультрасучасною Навчально-Тренувальною Базою ФК «Динамо» (Київ).
Серцем Навчально-Тренувальної Бази київського «Динамо» є шестиповерхова будівля загальною площею близько 10 тис. кв. м, на яких розмістилися готельний та медичний комплекси. У холі гостей зустрічає унікальна конструкція: у масивній основі з граніту зроблено сферичне сідло, на якому встановлено ідеально підігнану 500-кілограмову кам'яну кулю. Коли під неї подається вода, вона, немов гумовий м'ячик, легко плескається в її струменях. Видовище, що зачаровує!