Перемога в Кубку України. 2003 рік

25 травня 2003 року, обігравши 2:1 донецький «Шахтар», «Динамо» здобуло шостий у своїй історії Кубок України.

На шляху до трофею підопічні Олексія Михайличенка провели вісім матчів, у яких пропустили лише два м’ячі і при цьому здобувши три перемоги з розгромним рахунком.

У боротьбу кияни вступили на стадії 1/32 фіналу. Першим суперником нашої команди став бурштинський «Енергетик» із нижчої ліги. Несподівано господарі дали гідний бій «біло-синім», і вирішальний м’яч гостям вдалося забити лише наприкінці зустрічі після влучного удару Флоріна Черната.

Кубок України. 1/32 фіналу

10 серпня 2002. Бурштин, стадіон «Енергетик». 6 000 глядачів.

«Енергетик» (Бурштин) - «Динамо» - 0:1 (0:0)

«Динамо»: Шовковський, Радченко, Боднар, Скоба, Несмачний (Чернат, 66), Ель Каддурі, Хацкевич, Алієв (Пеєв, 65), Леандро, Діого Рінкон, Ідахор (Мілевський, 84).

Гол: Чернат (90).

Уже за два тижні на наступній стадії динамівці куди впевненіше здолали житомирське «Полісся». На заповненому центральному стадіоні в Житомирі гості зусиллями бразильця Леандро Машаду відкрили рахунок, а ще до перерви влучними ударами відзначилися Олександр Мелащенко та Максим Шацьких. Після перерви, особливо не напружуючись, кияни одного разу збільшили свою перевагу завдяки голу Лакі Ідахора й довели гру до впевнено перемоги.

Кубок України. 1/16 фіналу

24 серпня 2002. Житомир, Центральний стадіон. 12 500 глядачів

«Полісся» (Житомир) - «Динамо» - 0:4 (0:3)

«Динамо»: Шовковський, Саблич, Скоба, Ель Каддурі, Радченко, Гіоане (Хацкевич, 55), Алієв, Леандро, Діого Рінкон, Шацьких (Мілевський, 46), Мелащенко (Ідахор, 46).

Голи: Леандро (10), Мелащенко (25), Шацьких (29), Ідахор (83).

Уперше у цьогорічному розіграші Кубка України «Динамо» приймало суперника на власному стадіоні. Алчевська «Сталь», що виступала в першій лізі, не змогла чинити гідний опір «біло-синім» та поступилася, пропустивши по голу в кожному з таймів – відзначилися Максим Шацьких та Діого Рінкон.

Кубок України. 1/8 фіналу

19 жовтня 2002. Київ, стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського. 1 000 глядачів

«Динамо» - «Сталь» (Алчевськ) - 2:0 (1:0)

«Динамо»: Шовковський, Саблич, Гавранчич, Ель Каддурі, Дмитрулін, Гіоане, Лєко (Боднар, 46), Леандро (Чернат, 58), Белькевич, Діого Рінкон, Шацьких (Мелащенко, 67).

Голи: Шацьких (33), Діого Рінкон (62).

У цьогорічному розіграші чвертьфінали складалася з двох матчів, які команди проводили вдома та на виїзді. На цій стадії динамівці зустрічалися з полтавською «Ворсклою». Перший поєдинок, який «біло-сині» проводили на домашньому стадіоні, склався для підопічних Олексія Михайличенка непросто. Єдиний м’яч, який приніс «Динамо» перемогу, забив Максим Шацьких.

Куди впевненішою виявилася перемога киян у виїзному поєдинку, що відбувся за тиждень. Відкривши рахунок у першому таймі після того, як відзначився Юрій Дмитрулін, який підключився до атаки, після перерви «біло-сині» впродовж семи хвилин забили ще тричі завдяки зусиллям атакуючого тріо Шацьких-Мелащенко-Рінкон і впевнено покрокували далі.

Кубок України. 1/4 фіналу, перший матч

17 листопада 2002. Київ, стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського, 1 500 глядачів

«Динамо» - «Ворскла» (Полтава) - 1:0 (0:0)

«Динамо»: Шовковський, Федоров, Лисицький (Белькевич, 46), Ель Каддурі (Гіоане, 46), Дмитрулін, Боднар, Лєко, Гусін, Чернат (Мілевський, 62), Мелащенко, Шацьких.

Гол: Шацьких (72).

Кубок України. 1/4 фіналу, матч-відповідь

24 листопада 2002. Полтава, стадіон «Ворскла», 9 000 глядачів

«Ворскла» (Полтава) - «Динамо» - 0:4 (0:1)

«Динамо»: Рева, Федоров, Дмитрулін (Лєко, 67), Несмачний, Боднар, Пеєв (Лисицький, 59), Гіоане, Белькевич, Гусін (Діого Рінкон, 59), Мелащенко, Шацьких.

Голи: Дмитрулін (20), Шацьких (56), Мелащенко (62), Діого Рінкон (63).

Луцька «Волинь» у півфіналі не склала особливого опору «Динамо». Фактично, підсумок двохматчевої дуелі було вирішено за перші півгодини першого матчу, що відбувся на стадіоні «Авангард» у Луцьку. Динамівці зусиллями Горана Гавранчича, Діого Рінкона та Єрко Лєко забезпечили «біло-синім» солідний гандикап, який після перерви лише збільшив Максим Шацьких.

Матч-відповідь за такого перебігу подій перетворювався на формальність, але і в ньому динамівці перемогли. На голи Артема Мілевського, Олександра Хацкевича та Флоріна Черната гості змогли відповісти лише одним влучним ударом. До того ж, лучани завершували поєдинок у меншості, коли з поля було вилучення Жерша.

Кубок України. 1/2 фіналу, перший матч

5 березня 2003. Луцьк, стадіон «Авангард». 10 000 глядачів

«Волинь» (Луцьк) - «Динамо» - 0:4 (0:3)

«Динамо»: Шовковський, Несмачний, Гавранчич, Саблич, Боднар, Пеєв, Лєко, Белькевич (Гіоане, 67), Гусін, Діого Рінкон (Федоров, 65), Шацьких (Ідахор, 75).

Голи: Гавранчич (22), Діого Рінкон (24), Лєко (31), Шацьких (64).

Кубок України. 1/2 фіналу, матч-відповідь

16 квітня 2003. Київ, стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського. 4 500 глядачів

«Динамо» - «Волинь» (Луцьк) - 3:1 (2:0)

«Динамо»: Рева, Саблич, Головко, Гавранчич (Федоров, 46), Несмачний, Пеєв, Гіоане (Белькевич, 55), Хацкевич, Чернат, Мілевський, Шацьких (Діого Рінкон, 46).

Голи: Мілевський (8), Хацкевич (20), Чернат (81) – Гулієв (67).

Вилучення: Жерш (79).

Фінальний поєдинок зібрав на НСК «Олімпійський» більше 70 тисяч глядачів. У першому таймі «Шахтар» порадував своїх уболівальників, які традиційно у великій кількості приїхали до столиці підтримати своїх улюбленців, відкривши рахунок на 18-й хвилині, коли Андрій Воробей ударом з-за меж штрафного майданчика поцілив у дев’ятку воріт Реви.

Не менш ефектно динамівці відігралися невдовзі після перерви. Хацкевич пробив бездоганно зі штрафного метрів із 28-ми – м’яч пролетів над стінкою та транзитом від поперечини перетнув лінію воріт. Інтрига трималася до останніх хвилин, і коли здавалося, що не уникнути додаткового часу, кияни таки вирвали перемогу. Белькевич блискучим пасом запустив Шацьких до штрафного майданчика, той прибрав захисника та викотив під удар Рінкону. Перший удар Діого заблокував Окоронкво, але бразилець встигнув зіграти на добиванні та все ж відправив м’яча у ворота.