Перемога в Кубку України. 2014 рік

Шлях у Кубку України сезону 2013/2014 розпочався для киян із домашньої перемоги над донецьким «Металургом» в 1/16 фіналу.

Команди подарували глядачам на «Олімпійському» справжнє видовище й інтригуючий поєдинок, забивши п'ять м'ячів. «Металург» мав хороший склад, сильних легіонерів, і навіть за відсутності Чечера, Нельсона і Лазича дав бій «біло-синім». У складі донецького клубу грали Микола Морозюк і Жуніор Мораес, які згодом перейдуть у «Динамо». Саме Морозюк відновив паритет на початку другого тайму після того як Гусєв відкрив рахунок з пенальті в середині першого тайму. У складі «Динамо» виділявся лідер команди Андрій Ярмоленко, який, вийшовши на заміну, за сім хвилин оформив дубль з передач Брауна Ідейє. Однак гол молодого Болбата, який теж відмінно себе проявив у цьому матчі, продовжив інтригу в протистоянні до останніх секунд.

1/16 фіналу

«Динамо» - «Металург» Донецьк 3:2

Голи: Гусєв (25, пен), Ярмоленко (57, 63) - Морозюк (48), Болбат (65).

Склад «Динамо»: Коваль, Данило Сілва, Хачеріді (Віда, 53), Драгович, Макаренко, Мігел, Сидорчук, Гусєв (к) (Ярмоленко, 46, к), Юнес Беланда (Аруна, 74), Ленс, Ідейє.

В 1/8 фіналу киянам попався куди простіший суперник – представник 2 ліги, «Шахтар» зі Свердловська. Складність міг викликати лише дальній виїзд до невеликого містечка Луганської області. Олег Блохін дав відпочити кільком основним гравцям команди, надавши можливість проявити себе найближчому резерву. Один із таких гравців, бразилець Дуду, скористався шансом сповна. Саме він відкрив рахунок на самому початку другої тайму після прострілу з флангу Тремулінаса, а Гусєв, Ідейє й Аруна довели рахунок до розгромного.

1/8 фіналу

«Шахтар» Свердловськ - «Динамо» 0:4

Голи: Дуду (52), Гусєв (73), Ідейє (87), Аруна (90)

Склад «Динамо»: Коваль, Данило Сілва, Віда, Драгович, Тремулінас, Вукоєвич (к), Сидорчук (Гусєв, 46), Аруна, Дуду (Ідейє, 69), Цуріков (Макаренко, 82), Безус.

Наступною перешкодою на шляху «Динамо» до трофею був ослаблений після уходу Мирона Маркевича і деяких лідерів команди харківський «Металіст». Проте, у складі харків'ян ще були зоряні легіонери, і виїзд до Харкова не став для киян легкою прогулянкою.

«Динамо» забило швидкий гол – відзначився Ідейє після навісу Гармаша. Але вже в середині тайму Себастьян Бланко з передачі Марлоса зрівняв рахунок. А перед самою перервою Ідейє після класного пасу Вукоєвича вивів гостей уперед. Напругу в середині другого тайму зняв третій гол: після передачі Брауна забив Ярмоленко. Потім Ідейє не реалізував пенальті, а за п'ять хвилин до кінця зустрічі інтрига ненадовго ожила: другий гол «Металіста» забив орендований динамівець Юссуф.

Чвертьфінал

«Металіст» - «Динамо» 2:3

Голи: Бланко (19), Юссуф (85) - Ідейє (7, 43), Ярмоленко (73)

Склад «Динамо»: Рибка, Макаренко, Віда, Драгович, Данило Сілва, Вукоєвич, Мігел, Ярмоленко, Гусєв (к) (Ленс, 72), Гармаш (Безус, 80), Ідейє (Сидорчук, 90+2).

На півфінальну зустріч з «Чорноморцем» кияни вже вийшли під керівництвом нового наставника – Сергія Реброва, який приступив до роботи з приставкою в.о. Перемога над амбітною командою Романа Григорчука на «Олімпійському» далася команді легко. У першому таймі двічі результативно спрацювала зв'язка Ленс – Гармаш: перший асистував, другий забивав. Відразу після перерви Ярмоленко довів рахунок до розгромного, реалізувавши пенальті, а потім Андрій асистував Мбокані, який добив гостей.

Півфінал

«Динамо» - «Чорноморець» 4:0

Голи: Гармаш (26, 40), Ярмоленко (52, пен), Мбокані (67)

Склад «Динамо»: Шовковський (к), Гусєв (Селін, 66), Данило Сілва, Драгович, Макаренко, Мігел, Гармаш, Юнес Беланда (Вукоєвич, 63), Ярмоленко, Ленс (Калитвинцев, 71), Мбокані.

Фінальний поєдинок проти «Шахтаря» відбувся в Полтаві.

Зі стартових хвилин підопічні Сергія Реброва виглядали активніше і впевненіше, і незабаром втілили свою ігрову перевагу в забиті голи. На 39-й хвилині П'ятов невдало зіграв на виході під час подачі з кутового, чим скористався Віда, який виявився першим на м'ячі. Кучер намагався врятувати «Шахтар» від пропущеного м'яча, але замість цього лише відібрав авторство голу в Домагоя, відправивши м'яч у власні ворота.

А вже за чотири хвилини підопічні Сергія Реброва відзначилися вдруге. На цей раз гол виник у результаті вдалого виконання Мігелем штрафного удару. Португалець навісив у центр точно на Віду, який ударом головою відправив м'яч у сітки – 2:0.

В середині другого тайму «гірники» скоротили відставання в рахунку завдяки голу Дугласа Кости. Емоції досягли свого апогею, на полі було багато зіткнень, менше конструктиву. «Шахтар» багато атакував, проте динамівці зіграли надійно в обороні.

Останні хвилини матчу проходили під вигуки вболівальників: «Ребров! Ребров!» Саме Сергій Ребров став тренером, який приніс довгоочікуваний трофей Києву.

«Кияни сьогодні заслужили цю перемогу. Також окремо хотілося б привітати Сергія Реброва – це молодий тренер, важливо, що він дебютував завоюванням Кубка України» - зазначив після гри Мірча Луческу.

Для «Динамо» перемога в національному Кубку стала першою після довгої перерви – з 2007 року. Цей Кубок України став десятим в історії «біло-синіх», таким чином вони випередили «Шахтар», який також мав дев'ять трофеїв перед матчем.