Перемога в Кубку України. 2021 рік

За підсумками сезону 2020/21 київське «Динамо» вдруге в своїй історії за часів незалежності України оформило золотий требл, завоювавши золоті медалі чемпіонату, Кубок і Суперкубок України.

Завоювавши національний Кубок, «Динамо» стало 13-разовим володарем трофею та зрівнялося за цим показником із «Шахтарем».

Шлях до Кубка наша команда розпочала зі чвертьфінальної стадії, в якій зійшлася з ковалівським «Колосом». Перед кубковою зустріччю кияни в двох останніх матчах не могли обіграти ковалівців на НСК «Олімпійський», не вдалося здолати підопічних Руслана Костишина і в ігровий час звітного поєдинку. Перша частина гри пройшла на зустрічних курсах і обидві команди створювали шанси, щоб повести в рахунку. Після перерви «біло-сині» притиснули суперників до воріт, тоді як ковалівці, які залишилися без тренера на лавці після вилучення Руслана Костишина, розраховували на швидкі контратаки. Однак ані в основний, ані в додатковий час рахунок не був відкритий, і команди перейшли до серії післяматчевих пенальті. Нерви виявилися міцнішими саме у динамівців – якщо у «біло-синіх» не реалізували свої удари Лєднєв і Караваєв, то у «Колоса» не змогли забити з 11-метрової позначки Задоя, Гавриш і Ільїн.

Кубок України, 1/4 фіналу

«Динамо» – «Колос» – 0:0 (серія пенальті – 4:3)

03.03.2021. Київ, НСК «Олімпійський», 3 421 глядач

«Динамо»: Бойко, Караваєв, Забарний, Сирота, Миколенко (Тимчик, 115), Сидорчук (к, 18. Андрієвський, 115), Шапаренко, Циганков (Родрігес, 25), Буяльський, де Пена (Лєднєв, 67), Бєсєдін (Супряга, 96).

«Колос»: Волинець, Золотов, Гавриш (к), Петров, Чорноморець, Богданов (Нгамба, 90+3), Задоя, Данфа (Ільїн, 74), Антюх, Д.Костишин (Мілько, 114), Лисенко (Оріховський, 82).

Попереджені: де Пена (64), Родрігес (75) – Золотов (55), Д.Костишин (72), Богданов (90+2), Чорноморець (100).

Вилучений: Р.Костишин (65).

Серія пенальті: Шапаренко (1:0), Оріховський (1:1), Супряга (2:1), Петров (2:2), Родрігес (3:2), Мілько (3:3), Лєднєв (3:3, повз ворота), Задоя (3:3, воротар), Караваєв (3:3, воротар), Гавриш (3:3, воротар), Андрієвський (4:3), Ільїн (4:3, вище воріт)

У півфінальному поєдинку «Динамо» завітало до Тернополя, де зійшлося з сенсаційним представником першої ліги – волочиським «Агробізнесом», який вибив у попередньому етапі донецький «Шахтар». Матч вийшов інтенсивним, і на останній хвилині першого тайму кількість створених біля воріт «Агробізнеса» моментів втілилася у гол від Богдана Лєднєва, який влучно пробив у нижній кут, обігравшись із Жерсоном Родрігесом. Після перерви м’яч побував у воротах команди з Волочиська ще двічі – Артем Бєсєдін реалізував сольний прохід, а Віталій Буяльський поставив крапку в матчі, пробивши в дотик після асисту від Олександра Караваєва.

Кубок України, 1/2 фіналу

«Агробізнес» - «Динамо» - 0:3 (0:1)

21.04.2021. Тернопіль, Міський стадіон

«Агробізнес»: Артим – Романюк, Слотюк, Курило, Юхимович, Бойчук – М.Когут, Косовський (Ярмоленко, 82), Груша (Семенюк, 62), І.Когут (Семенець, 70) – Дудік (Немтінов, 82).

«Динамо»: Бойко – Тимчик (Караваєв, 46), Попов, Сирота, Миколенко – Сидорчук, Шапаренко (Шепелєв, 66), Лєднєв (Буяльський, 66), Циганков, Родрігес (Сідклей, 66) – Бєсєдін (Супряга, 78).

Голи: Лєднєв (45), Бєсєдін (67), Буяльський (81).

Попереджені: Груша (61), Бойчук (73) – Попов (12), Сирота (54).

Почесний трофей Кубку України 2020/21 «Динамо» розіграло з бронзовим призером чемпіонату – луганською «Зорею», а фінальний матч також був проведений на міському стадіоні Тернополя, що спричинило серйозний ажіотаж у місті. Динамівці з перших хвилин взяли гру під свій контроль, але старт поєдинку затьмарила травма руки Віталія Миколенка. Луганці погодилися на гру другим номером, проте свої атаки до ударів по воротах «Зорі» динамівці доводили нечасто. Гострота біля володінь Ніколи Васіля почала виникати у другому таймі – Микола Шапаренко влучив у поперечину, а сам голкіпер рятував після ударів Сергія Сидорчука, Віктора Циганкова й Артема Бєсєдіна.

У підсумку за 90 хвилин глядачі так і не побачили забитих м’ячів, і з’ясування стосунків перейшло в додатковий час. Із поновленням гри кияни затиснули футболістів «Зорі» у штрафному майданчику, і гол не змусив довго чекати на себе. Жерсон Родрігес продерся у штрафному майданчику крізь частокол ніг, виконав простріл від лицьової лінії, і Віктор Циганков із меж воротарського майданчика пробив повз голкіпера, забивши єдиний і вирішальний м’яч у поєдинку. Міг Циганков і зовсім вбити інтригу в матчі, коли на останній хвилині першого екстра-тайму виконував пенальті – проте Васіль залишив партнерів у грі, врятувавши свої ворота після 11-метрового. У підсумку – непроста перемога «Динамо», яка принесла до трофейного заліку «біло-синіх» другий поспіль і 13-й в історії клубу Кубок України!