Суперкубок-2007. «Динамо» - «Шахтар» - 2:2 (4:2 по пенальті)

У четвертому розіграші Суперкубка України київське «Динамо» як чемпіон і володар Кубка сезону 2006/07 зустрічалося з другою командою минулого чемпіонату, донецьким «Шахтарем».

Як і в попередні роки, Суперкубок приймала Одеса, але у звітного протистояння були й свої особливості. Так, для роботи на матчі був запрошений нідерландський рефері Пітер Вінк, а команди виставили експериментальні склади. У більшій мірі цей факт стосувався «Динамо», стартовий склад якого майже повністю сформували резервісти та молоді гравці – Лисенко, Мандзюк, Олійник, Морозюк, Дедечко. І молодь у підсумку виправдала наданий Анатолієм Дем’яненком шанс.

На старті поєдинку динамівці зробили ставку на контратаки, віддавши ігрову ініціативу «гірникам». Вже через чверть години ворота «біло-синіх» вразив майбутній динамівець Олександр Гладкий, який вдало зіграв на добиванні після сейву Рибки, котрий виручив після удару Фернандіньо.

Однак, повівши в рахунку, «Шахтар» не зміг втримати перевагу та почав припускатися помилок в обороні, що призвело до дублю у виконанні Тараса Михалика. Спочатку Разван Рац послизнувся на правому фланзі, дозволивши динамівцям розгорнути швидку атаку, яка завершилася результативним прострілом Мар’яна Марковича. А вже через п’ять хвилин Чигринський програв «другий поверх» Лисенку, а Михалик, залишившись у центрі штрафного без опіки, просто розстріляв ворота Пятова.

Після перерви підопічні Мірчі Луческу кинулися відіграватися, а особливо активним на полі був Фернандіньо. Однак гол, який зрівняв рахунок, належить не бразильцеві, а гравцеві запасу Сергію Ткаченку, який наважився на дальній удар після розіграшу кутового – відскок м’яча від газону дезорієнтував Рибку.

Перемогу динамівцям міг принести фірмовий удар Алієва зі штрафного, однак на нього встиг зреагувати Пятов. При цьому й Рибка у фіналі поєдинку врятував динамівські ворота після потужного удару Брандао з кількох метрів.

Отже, основний час зустрічі переможця не виявив, і команди перейшли до серії пенальті, перемогу в якій із рахунком 4:2 здобули динамівці. Післяматчеву лотерею суперники розпочали з промахів – Алієв не зміг переграти Пятова, а Рибка парирував постріл Брандао. Однак решта динамівців були точними, а у «Шахтаря» свою спробу змарнував Жадсон, влучивши в каркас воріт.

В останніх п’яти матчах «гірники» не змогли здолати динамівців, по черзі даруючи «біло-синім» Кубок України, золоті чемпіонські медалі, а тепер – і Суперкубок країни, який став третім у трофейному заліку киян.

Суперкубок України-2007

10.07.2007. Одеса, стадіон «Чорноморець». 32 000 глядачів

«Динамо» - «Шахтар» - 2:2 (4:2 по пенальті)

Голи: Михалик (26, 30) – Гладкий (14), Ткаченко (55)

«Динамо»: Рыбка, Маркович, Гавранчич, Мандзюк, Федорів, Дедечко, Михалик, Морозюк, Алієв, Олійник (Нінкович, 56), Лисенко (Воронков, 78).

«Шахтар»: Пятов, Ткаченко, Єзерський, Чигринський, Рац, Полянський, Фернандіньо, Вукич (Жадсон, 24), Прийомов (Дуляй, 46; Гай, 63), Гладкий, Брандао.

Попереджені: Дедечко (35) – Полянський (20), Чигринський (23), Єзерський (70).

Серія пенальті: Алієв - 0:0 (воротар), Брандао - 0:0 (воротар), Нінкович - 1:0, Фернандіньо - 1:1, Дедечко - 2:1, Жадсон - 2:1 (штанга), Маркович - 3:1, Рац - 3:2, Морозюк - 4:2.