Київ
Pinatar Arena

Реал Мурсія

ТМ

Суперником київського «Динамо» у третьому контрольному матчі на зборі в Іспанії стане представник місцевої Сегунди В – «Реал Мурсія». Гра відбудеться у вівторок, 25 січня, та розпочнеться о 18:00 за київським часом.

Візитка

Повна назва: Real Murcia Club de Fútbol, S. A. D.

Заснований: 1919 рік

Стадіон: «Нуева Кондоміна» (31 079 місць)

Президент: Агустін Рамос

Головний тренер: Маріо Сімон

Позиція у Сегунді В сезону 2021/22: 6-та (із 10-ти)

Досягнення:

Переможець Сегунди (8): 1939/40, 1954/55, 1962/63, 1972/73, 1979/80, 1982/83, 1985/86, 2002/03.

Переможець Сегунди В (2): 1992/93, 2010/11.

Кубок Федерації: 2019/20.

Історія

Офіційною датою заснування «Реалу Мурсії» вважається 1919 рік, хоча існують свідчення, згідно з якими клуб виник раніше: в 1903-му як Футбольний Клуб Мурсії та в 1906-му як ФК «Мурсія».

Свою теперішню назву та статус королівського клубу «Реал Мурсія» отримав у сезоні 1923/24 від короля Іспанії Альфонса XIII. Наступного року був відкритий стадіон «Кондоміна», який став домашньою ареною клубу на наступні 82 роки. Нинішня домівка «Реалу Мурсії» – стадіон «Нуева Кондоміна» – був відкритий у 2006 році та вміщує вдвічі більше глядачів, ніж стара арена.

У 1929 році «Реал Мурсія» став переможцем третього дивізіону Іспанії, а в сезоні 1939/40 вперше здобув право грати в Ла Лізі. Однак надовго у елітному дивізіоні не затримався, понизившись до Сегунди вже за підсумками прем’єрного сезону. До Прімери «Реал Мурсія» повертався у 1944-1947, 1950-1951, 1955-1956, 1963-1965, 1973-1975, 1980-81, 1983-1985, 1986-1989 рр. У 90-х клуб переважно виступав у другому та третьому іспанських дивізіонах, здобувши підвищення лише у сезонах 2003/04 та 2007/08.

«Реал Мурсія» зберігає за собою рекорд найтитулованішого клубу Сегунди з 8-ма чемпіонствами, останнє з яких було завойоване в сезоні 2002/03 під керівництвом Давіда Відаля. Того ж сезону команда досягла найкращого результату в Кубку Іспанії, дійшовши до чвертьфіналу.

Поточний сезон

У нинішньому сезоні «Реал Мурсія» виступає у четвертому дивізіоні Іспанії – Сегунді В, де йде на 5-й позиції після 18-ти турів у Групі 5. Підопічні Маріо Сімона проводять без поразок уже шість матчів поспіль, тримаючись у п’ятірці команд, які боротимуться у плей-оф за підвищення в класі.

На рахунку «Мурсії» – 8 перемог, 7 нічиїх і три поразки, різниця м’ячів – 21:15. Від першого місця у своїй групі команда відстає на 4 очки.

Сезон у іспанській першості в розпалі – минулої неділі «Мурсія» розписала нічию з останньою командою чемпіонату «Марчамало» (1:1), провівши майже весь другий тайм у меншості, а після матчу з «Динамо» зустрінеться з «Гранадою B».

У Кубку Федерації «Реал Мурсія» завершив виступ на стадії 1/16 фіналу, мінімально поступившись «Хересу» – 0:1.

Склад

Середній вік гравців «Мурсії» складає 26,1 років. За команду виступають п’ятеро легіонерів, серед яких – двоє збірників: центральний захисник Ісмаель Атуман (Кенія) та центральний півзахисник Пабло Гане (Екваторіальна Гвінея). Останній наразі грає у складі своєї національної команди на Кубку африканських націй, де гвінейці 26 січня встретятся у 1/8 фіналу проти збірної Малі. В останньому матчі групового етапу КАН Гане відзначився вирішальним забитим м’ячем у ворота Сьєрра-Леоне.

У поточному сезоні Сегунди В Пабло Гане записав на свій рахунок два забиті м’ячі, як і іспанський захисник Альберто Гонсалес. Натомість лідерами бомбардирського заліку «Мурсії» є форварди Андрес Карраско (6 голів) та Дані Гарсія (3).

Цієї зими команда попрощалася з двома молодими гравцями – правим вінгером Гіллем Лозано та правим захисником Франом Бертомеу, а також досвідченим центрбеком Антоніо Лопесом, в якого закінчився контракт із клубом.

Натомість «Мурсію» поповнили 21-річний центральний захисник Мануель Педрено, який перейшов із іншої команди Сегунди В – «Антекери», а також лівий захисник Альберто Лопес, котрий був підписаний на правах вільного агента.

Тренер

41-річний Маріо Сімон має диплом викладача фізкультури, а тренерську кар’єру розпочав у 1998 році, працюючи з юнацькою та молодіжною командами «Сан-Вісенте Альбасете». У 2006-му очолив основну команду, досягнувши підвищення в класі у першому ж сезоні.

У 2009 році, після короткого періоду роботи в команді «Вільямалеа», Сімон був призначений головним тренером «Альбасете В», а наприкінці сезону 2010/11 прийняв перший склад, що не врятувало команду від вильоту. У 2011-2019 рр. очолював «Альмансу», з якою боровся за просування до Сегунди В, «Ла Роду», яку йому вдалося врятувати від вильоту до Терсери, «Лорка Депортіва» та «Сокуельямос». У 2019-му знову прийняв «Альбасете В», на чолі якого змагався за просування до Сегунди В.

Був призначений головним тренером «Реалу Мурсії» у червні 2021 року, підписавши однорічний контракт.

Олександр Шовковський
0' —

Доброго дня. Сьогодні "Динамо" проведе третій контрольний матч на зборі в Іспанії. Суперником підопічних Мірі Луческу стане представник четвертого дивізіону Іспанії - "Реал Мурсія".

0' —

"Динамо" розпочне матч у такому складі: Бойко – Тимчик, Сирота, Бурда, Вівчаренко – Бражко, Шепелєв, де Пена, Антюх, Гармаш – Кулач.

0' —

Нагадаємо, що "Динамо" вже провело два спаринги, в яких здобуло розгромні перемоги з однаковим рахунком 4:0 - над іспанським "Атлетико Пульпіленьйо" та "Расінгом Уніоном".

0' —

Наш суперник почне гру в такому складі: Гальєго, А. Гонсалес, Хорхе, Лілу, Хайме, Гамза, Х. Лопес, Ботіа, Мека, Рогнні, Борис.

0' —

Команди вже на полі. Незабаром почнеться гра.

0' —

Капітаном "Динамо" з перших хвилин буде Денис Гармаш.

1' —
МАТЧ РОЗПОЧАВСЯ!

ПРОЛУНАВ СТАРТОВИЙ СВИСТОК.

1' —

"Мурсія" вже на першій хвилині організувала атаку, яку в підкаті у власному штрафному майданчику зупинив Бурда.

0' —

Як і в попередніх матчах, у "Динамо" відчутна підтримка на трибунах.

7' —
ГОЛ

ГОЛ - 1:0. "Динамо" пропускає в дебюті зустрічі. Після вкидання з ауту Мека пробив по воротах із близької відстані, Бойко парирував, наш голкіпер упорався і з добиванням від Рогнні, а от на ще один удар Мека з кількох метрів уже зреагувати не зміг.

0' —

Поки нічого особливого створити попереду динамівці не можуть...

17' —

Гармаш пробив з-за меж штрафного майданчика, м'яч після рикошету потрапив до Кулача у штрафному майданчику, але, опинившись перед воротарем, нападник не зміг переграти його. До того ж Владислав ще й у офсайді опинився...

19' —
ГОЛ

ГОЛ - 1:1. "Динамо" швидко зрівнює рахунок. Де Пена пробивав зі штрафного від правого кута карного майданчика, м'яч не дістався до воротаря та відлетів на лінію штрафного майданчика, звідки Кулач зльоту пробив точно в кут.

21' —

Шепелєв прострілив із лівого флангу, Гармаш замикав у дотик, але м'яч пролетів повз ворота.

23' —

Антюх закидав м'яча до штрафного майданчика, але де Пена не дотягнувся, аби замкнути.

25' —

Ще один момент після вкидання ауту біля штрафного майданчика "Динамо". Борис пробив зльоту метрів із 8-ми - в руки Бойку.

0' —

І знову "затишшя" у грі. "Мурсія" практично не переходить свою половину поля, але й не дозволяє динамівцям створювати моменти.

35' —

Два поспіль удари по воротах "Мурсії", але в обох випадках постріли Кулача та де Пени з меж штрафного майданчика були заблоковані.

38' —

Бражко та Гамза постраждали після обопільного підкату - обом надають допомогу.

43' —

Після навісу Тимчика з правого флангу де Пена пробивав по воротах із меж штрафного майданчика, але воротар парирував на кутовий.

45' —
КІНЕЦЬ ТАЙМУ

ПЕРЕРВА - ВІДПОЧИНЕМО Й МИ. Поки в нас нічия - 1:1...

46' —
РОЗПОЧАВСЯ ДРУГИЙ ТАЙМ!

ГРУ ПОНОВЛЕНО.

46' —

"Динамо" проводить другий тайм у такому складі: Моргун - Кендзьора, Боль, Шабанов, Вівчаренко - Сидорчук, Буяльський, Антюх, Шапаренко, Циганков - Кулач.

50' —

Ботіа пробив здалеку - дуже неточно.

52' —

Борис прорвався по правому флангу, увійшов до штрафного майданчика та пробив - м'яч влучив у поперечину, а Рогнні на добиванні відправив м'яча у ворота, щоправда, зробив це з офсайду.

53' —

Після помилки захисника "Мурсії", який не зміг вибити м'яча, Буяльський пробивав із центру штрафного майданчика зльоту, але його удар було заблоковано.

55' —

Рогнні пробиває з-за меж штрафного майданчика - вище воріт.

56' —

Після прострілу з лівого флангу Борис ледь не переправив м'яча у ворота з меж воротарського майданчика.

58' —

Три заміни проводить "Мурсія".

58' —

Ще один супермомент у Бориса. Знову пробивав нападник із меж штрафного майданчика, але цього разу Моргун витягнув м'яча з кута.

0' —

І знову тривалий час без моментів біля обох воріт...

70' —

У "Динамо" заміна: Антюх - Вітіньйо.

75' —

Кулач вискочив віч-на-віч із воротарем, але бити не став, а вирішив віддати пас на Вітіньйо - але захисник зіграв на перехопленні та вибив м'яча на кутовий.

77' —

Сидорчук заробив штрафний у 22-х метрах від воріт, але Циганков не зміг перекинути стінку.

79' —

Заміна у "Динамо": Кулач – Волошин.

82' —

Шапаренко видав класний дриблінг перед штрафним майданчиком суперника, але з пасом на Буяльського не склалося.

84' —
ГОЛ

ГОЛ - 1:2. "Динамо" нарешті виходить вперед. Циганков виконав ідеальний навіс із правого флангу, і Шапаренко головою з меж воротарського майданчика пробив транзитом від стійки в кут.

87' —
ГОЛ

ГОЛ - 1:3. "Динамо" збільшує свою перевагу. Шапаренко зліва прострілив на лінію воротарського майданчика, удар Боля в падінні було заблоковано, а Буяльський підібрав та м'яко перекинув воротаря, який кинувся в ноги.

89' —

Після прострілу Вівчаренка із меж штрафного майданчика пробивав Волошин - вище воріт.