4-1

Широкі Брієг

Mardan Stadium

ТМ

У четвер, 10 лютого, київське «Динамо» проведе шостий контрольний матч на другому тренувальному зборі в Туреччині. Суперником у заключному спарингу, який пройде на арені Mardan Stadium і розпочнеться о 10:00 за київським часом, стане представник Боснії і Герцеговини – футбольний клуб «Широкі Брієг».

Історія

ФК «Широкі Брієг» бере свій початок із команди «Борак», створеної після Другої світової війни, та протягом свого існування змінив кілька назв: «Боксіт», «Ліштіца», «Младост», «Младост-Дубінт». З моменту свого заснування команда виступала у регіональних змаганнях, а справжні успіхи прийшли до неї після розпаду Югославії та поновлення футбольного життя в балканських країнах. У 1994-1998 роках команда була найсильнішою у місцевій Першій лізі, завоювавши п’ять чемпіонств поспіль. У сезоні 1995/96 клуб отримав сучасну назву – «Широкі Брієг» (однойменне місто розташоване в 20-ти кілометрах від туристичної принади Боснії і Герцеговини – Мостара).

Перший сезон Прем’єр-ліги Боснії і Герцеговини проводився у 2000 році, і «Широкі Брієг» завершив його на 7-й позиції. Однак у наступному сезоні фінішував уже другим, забезпечивши собі участь у єврокубках. «Широкі Брієг» є майже постійним учасником єврокубків із сезону 2002/03, але ще ніколи не долав кваліфікаційний раунд Кубку УЄФА/Ліги Європи та Ліги чемпіонів.

Вперше чемпіоном Боснії і Герцеговини «Широкі Брієг» став у сезоні 2003/04, повторивши свій успіх через два роки. У сезоні 2006/07 команда вперше стала володарем національного Кубку.

Поточний сезон

Фінішувавши четвертим у домашній першості минулого сезону, «Широкі Брієг» отримав право зіграти у першому раунді кваліфікації Ліги конференцій, який також виявився неподоланним – боснійці поступилися албанській «Влазнії» (Шкодер) із загальним рахунком 3:4 (3:1 вдома та 0:3 на виїзді).

Після 19-ти турів у чемпіонаті Боснії і Герцеговини сезону 2021/22 «Широкі Брієг» йде на 5-й позиції, відстаючи на три очки від єврокубкової зони та аж на 21 бал – від «Зринські» (Мостар), який із великим відривом є одноосібним лідером першості. На рахунку наших суперників – 6 перемог, 9 нічих і 4 поразки, різниця м’ячів – 18:17.

У Кубку Боснії і Герцеговини команда продовжить виступ у чвертьфіналі, здобувши дві мінімальні перемоги з рахунком 1:0 на попередніх етапах.

Склад

«Широкі Брієг» – досить молода команда, середній вік її гравців складає 23,2 роки. Істотну частку складу (понад 50%) становлять вихідці з Хорватії. Діючий футболіст національної команди у «Широкі Брієг» лише один – це 24-річний центральний півзахисник Мар’ян Чавар, але поки на його рахунку лише три виходи за збірну Боснії і Герцеговини в товариських зустрічах.

Найкращий бомбардир боснійської команди у поточному сезоні – 20-річний форвард Даніель Лукич, який забив 6 м’ячів у 21-му матчі. По 4 голи в активі вінгерів Івана Ікича та Тончі Мужана, по 2 – у захисника Філіпа Брекало та хавбеків Бозе Вукоджа та Мато Станича.

Взимку «Широкі Брієг» не надто активний на трансферному ринку, проводячи точкові зміни. Команду покинули захисник Юре Обшивач, півзахисники Тоні Колега та Іван Гргич, нападник Валентіно Вуйінович. Натомість були запрошені молоді гравці – захисник Моріс Валінчич і вінгер Вінко Розич (орендований у загребського «Динамо»), а також 25-річний центрбек із «Маріуполя» Петар Босанчич, який у цьому сезоні провів 5 матчів в УПЛ.

Підготовка

У ході зборів у Туреччині «Широкі Брієг» провів уже шість спарингів, в яких здобув чотири перемоги – над представниками нижчих ліг Хорватії «Метковичем» (5:0) і «Неретванацем» (1:0) та командами другої австрійської ліги «Капфенбергом» (3:2) і «Аустрією Люстенау» (3:1), а також двічі поступився – сплітському «Хайдуку» (1:2) та мостарському «Вележу» (0:3). Планувався також контрольний матч із «Маріуполем», однак він був відмінений через сильну зливу в Анталії.

Сезон для «Широкі Брієг» поновиться наприкінці лютого – на команду очікують зустрічі з представниками першої трійки турнірної таблиці – «Борацом» (Баня Лука) та «Тузла-Сіті».

Тренер

У серпні 2021 року головним тренером «Широкі Брієг» був призначений Юре Іванкович – спочатку він очолив команду в якості в.о., а через місяць клуб підписав із ним постійний контракт.

Колишній півзахисник, Іванкович є вихованцем «Широкі Брієг» та більшу частину ігрової кар’єри провів саме в цьому клубі (2004-2006, 2009-2018 рр.), з яким став дворазовим переможцем Кубку (2013, 2017). У 2010 році був заграний за збірну Боснії і Герцеговини – втім, той товариський матч проти Польщі залишився єдиним для Іванковича у футболці національної команди.

Робота у «Широкі Брієг» є першим самостійним тренерським досвідом 36-річного фахівця, який раніше був асистентом попередніх наставників команди.

Зв’язок між клубами

Хорватський захисник Горан Саблич, який виступав за київське «Динамо» у 2002-2010 роках, пропрацював на посаді головного тренера «Широкі Брієг» півтора року – з січня 2017-го до червня 2018-го. Під його керівництвом команда виграла Кубок Боснії і Герцеговини сезону 2016/17.

9:20' —

Доброго ранку, вболівальники Динамо! Вітаємо у текстовій онлайн-трансляції заключного, шостого контрольного матчу киян на другому зборі в Туреччині, в якому наша команда зустрінеться з боснійським клубом Широкі Брієг.

9:22' —

Стартовий склад ДИНАМО: 1. Бущан - 24. Тимчик, 25. Забарний, 34. Сирота, 44. Дубінчак - 10. Шапаренко (К), 19. Гармаш, 14. де Пена, 7. Вербич, 99. Антюх - 28. Кулач.

9:30' —

Стартовий склад ШИРОКІ БРІЄГ: 12. Міскич - 2. Медич, 5. Чульяк, 9. Мужан, 10. Благаїч, 15. Босанчич, 21. Лукич, 22. Бегич, 26. Муса (К), 29. Ікич, 42. Чавар.

9:50' —

Наш сьогоднішній суперник після 19-ти турів займає 5-ту позиції у турнірній таблиці чемпіонату Боснії і Герцеговини.

9:53' —

У ході зимових зборів в Іспанії та Туреччині Динамо провело вже 9 контрольних матчів. Кияни здобули 7 перемог (над Атлетіко Пульпіленьйо - 4:0, Расінг Уніон - 4:0, Реал Мурсія - 3:1, Лудогорцем - 4:1, Чукаричками - 3:2, Рударом - 1:0 та Динамо Тбілісі - 1:0), а ще два матчі завершили внічию (з Буде-Глімтом і Левські - 1:1).

9:59' —

Одразу після матчу з Широкі Брієг динамівці повернуться до Києва та отримають два вихідні дні. А вже в неділю, 13 лютого, команда знову вирушить до Туреччини на третій збір, який продовжиться до 22 лютого.

10:00' —

Команди на полі, динамівці зіграють у біло-блакитній формі, боснійці - у синій.

1' —
Матч розпочався!
3' —

Вербич, повернувшись до оборони, отримав ззаду по ногах від Ікича на лівому фланзі.

7' —

Динамівці контролюють м'яч, однак боснійці за першої ж можливості намагаються виходити в контратаки.

10' —

Де Пена завдав удару зльоту із напівкола штрафного - голкіпер Широкі Брієга Міскич зреагував.

13' —

Два поспіль офсайди у наших суперників.

14' —

Дубінчак сфолив проти свого візаві в атаці, прориваючись лівим флангом.

15' —
Пенальті для Динамо!

Після прострілу Дубінчака до штрафного Чульяк сфолив проти Антюха. Арбітр вказав на 11-метрову позначку.

11
16' —
ГОООООООЛ!

Сьогоднішній капітан Микола Шапаренко холоднокровно пробив у правий від себе кут, перегравши голкіпера!

19' —

Карлос де Пена пробив лівою ногою з-за меж штрафного - м'яч пролетів у метрі над поперечиною.

20' —

На трибунах Mardan Stadium сьогодні присутній головний тренер збірної України Олександр Петраков.

24' —

Динамівці заробили стандарт на лівому фланзі. Верхову боротьбу у штрафному після навісу де Пени виграли оборонці Широкі Брієга.

yellow
25' —

Сирота з фолом зупинив контратаку суперників.

26' —

Кулач виводив Вербича на ударну позицію - словенець розвернувся у штрафному під опікою двох суперників і відпустив від себе м'яч, що дозволило захисникові його вибити.

33' —

Удар здалеку від Сироти вийшов несильним, Міскич легко з ним впорався.

yellow
34' —

Чавар сфолив проти Тимчика метрах у 40-ка від своїх воріт, що дозволило Динамо заробити штрафний.

35' —
ГОООООООЛ!

Після удару де Пени зі штрафного м'яч влучив у стінку, а в результаті атаки другим темпом уругваєць навісив до штрафного, де Босанчич вибив сферу прямо на Дениса Гармаша, який зльоту вразив ворота!

41' —

Ще одне падіння в штрафному Широкі Брієга - Вербич опинився на газоні внаслідок боротьби з Мусою. Цього разу свисток арбітра мовчить.

43' —

Удар від Мужана з лінії напівкола штрафного по воротах Бущана - неточно.

45' —

Після вкидання ауту де Пена прийняв м'яч біля лицьової лінії та пробив зовнішньою стороною стопи - Міскич перевів удар на кутовий.

45' —
Перший тайм завершено
46' —
Розпочався другий тайм

Склад ДИНАМО у другому таймі: 71. Бойко - 94. Кендзьора, 89. Боль, 9. Бражко, 20. Караваєв - 5. Сидорчук (К), 10. Шапаренко, 29. Буяльський, 22. Вітіньйо, 15. Циганков - 17. Ванат.

47' —
ГОООООООЛ!

Циганков пробив по воротах з-за меж штрафного, голкіпер Широкі Брієг відбив м'яч прямо під удар набігаючого Ванат - і Владислав вколотив сферу в сітку воріт!

57' —

Ванат обікрав голкіпера, після рикошетів м'яч отримав Циганков, який пробив у площину воріт, однак воротар вже встиг повернутися на місце.

61' —

Ванат прострілював з правого боку до центру штрафного, однак там м'яч не зустрів нікого з партнерів.

65' —

Вітіньйо вийшов сам на сам із голкіпером, але попередньо втрапив у офсайд.

67' —

Бойко впевнено забрав м'яч після дальнього удару від Чавара.

yellow
67' —
Широкі Брієг виконає пенальті

Працюючи з м'ячем, Боль наступив на ногу Лукичу, коли той вискочив із-за спини захисника.

11
68' —
ГОЛ

Тончі Мужан переграв Дениса Бойка, пробивши в правий кут із 11-метрової позначки.

78' —

Як і раніше, ігрова ініціатива залишається за динамівцями, але в останні хвилини наша команда не просувається вперед.

80' —

Після прострілу Ваната з правого флангу м'яч вийшов на кутовий. Відзначимо, що в Анталії здійнявся сильний вітер.

80' —

Через пориви вітру Шапаренку довелося притримати м'яч при виконанні корнера Циганковим - Караваєв прийняв м'яч на дальній стійці, однак атака захлинулася.

81' —
ГОООООООЛ!

Буяльський прострілив із правого флангу на Циганкова, який перевів м'яч до центру штрафного, звідки Микола Шапаренко в дотик пробив по воротах, оформивши дубль у сьогоднішньому матчі!

82' —

Заміни у складі Динамо: Моргун замість Бойка та Шкурін замість Шапаренка.

89' —

Циганков виконав стандарт із правого флангу - Шкурін вибігав на м'яч, але програв боротьбу своєму візаві.

90' —

До ігрового часу другого тайму компенсована одна хвилина.

90+1' —

Заключна атака від наших суперників правим флангом - динамівці відбилися та вийшли в контратаку, яка завершилася дальнім ударом Шкуріна - набагато вище воріт.

90+2' —

Кендзьора вирішив пробити від правої лінії штрафного - голкіпер Широкі Брієга на місці.