«Динамо» - «Бенфіка»: числа та факти

У середу, 17 серпня, київське «Динамо» поступилося лісабонській «Бенфіці» в першому матчі раунду плей-оф кваліфікації Ліги чемпіонів (0:2). Пропонуємо добірку цікавих чисел і фактів за підсумками поєдинка в Лодзі.

⦁ Перервалася переможна серія «Динамо» у Лізі чемпіонів, яка тривала 3 гри, м’ячі 5-2.

⦁ Рекордний серед українських клубів, 405-й, матч «Динамо» у єврокубках: +173=101-131, м’ячі 590-470.

⦁ 25-й єврокубковий матч «Динамо» з португальськими клубами: +7=6-12, м’ячі 23-33, в т.ч. 7-й із «Бенфікою»: +1=1-5, м’ячі 1-12.

⦁ Безгольова єврокубкова серія «Динамо» з «Бенфікою» з 27 листопада 1991 року триває 599 (!) хвилин.

⦁ 60-та поразка українських клубів у єврокубках у Лізі/Кубку чемпіонів на своєму полі, в т.ч. 37-а «Динамо».

⦁ Віктор Циганков 53-й раз провів матч у статусі капітана «Динамо» у всіх турнірах, в т.ч. 8-й раз у єврокубках, випередивши на один пункт Олега Гусєва і увійшовши до 10-ки гвардійців-капітанів за часів незалежності України у міжнародних турнірах.

Циганков Віктор 8

⦁ 185-й матч у складі «Динамо» провів Томаш Кендзьора: 55-й – у єврокубках, 116 - в Чемпіонатах, 10 – в Кубку та 4 – в Суперкубку.

⦁ 105-й матч у складі «Динамо» провів Олександр Караваєв: 26-й – у єврокубках, 69 - в Чемпіонатах, 7 – в Кубку та 3 – в Суперкубку.

⦁ 45-й матч у єврокубках у складі «Динамо» провів Володимир Шепелєв, 30-й - Георгій Бущан, 15-й – Денис Попов.

Ювілейні матчі Георгія Бущана у єврокубках

Матч Дата Турнір Етап Суперник Рахунок (поле)

1-й 02.11.2017 ЛЄ ГТ Янг Бойз Швейцарія 1:0 (г)

10-й 15.09.2020 ЛЧ КР3 АЗ Нідерланди 2:0 (д)

20-й 18.03.2021 ЛЄ 1/8 Вільярреал Іспанія 0:2 (г)

30-й 17.08.2022 ЛЧ ПО Бенфіка Португалія 0:2 (д)

⦁ 40-й матч у складі «Динамо» провів Олександр Сирота: 11-й – у єврокубках, 24 - в Чемпіонатах, 3 – в Кубку та 2 – в Суперкубку.

⦁ Дебютував в основному складі «Динамо» 18-річний Антон Царенко, який став 289-м гравцем київського клубу в єврокубках, починаючи з 1965 року.

⦁ 23-й раз «Динамо» програло в єврокубковому матчі з рахунком 0:2, в т.ч. 9-й раз на своєму полі.

⦁ 15-та поразка «Динамо» у всіх турнірах за Мірчі Луческу – у 74-й грі.

⦁ 2-й раз арбітр Фелікс Цвайєр (Німеччина) провів єврокубкову гру за участю «Динамо»: нічия та поразка.