2020/21: «требл» Луческу, 29-те чемпіонство, найкраща команда України

2020/21: «требл» Луческу, 29-те чемпіонство, найкраща команда України

На fcdynamo.com ‒ хронологія золотих динамівських сезонів.

Мірча Луческу прийняв найбільший виклик у кар’єрі, погодившись очолити «Динамо» після «Шахтаря» ‒ й повернув чемпіонство в столицю п’ять років потому. Молоде покоління динамівців зодягнуло золоті медалі вперше – низка нових чемпіонів. «Динамо» 29-те чемпіонство загалом, 51 медаль і трофеї за часів Незалежності України. Про все це – в розповіді про золотий сезон 2000/01 в історії київського «Динамо».

Новим головним тренером призначений динамівець. Бухарестський.

23 липня 2020 року Мірча Луческу очолив київське «Динамо». Румунський спеціаліст, корінний «динамівець» ‒ легенда бухарестського «Динамо», напередодні свого 75-річчя показав молодість тренерського духу, відважившись на надзвичайно контраверсійний перехід і головний виклик у своїй кар’єрі. На чолі «Шахтаря» він 8 разів став чемпіоном України, 6 разів здобув Кубок України, 7 разів - Суперкубок. У 2009 році здобув останній в історії Кубок УЄФА, на шляху до трофею перегравши «Динамо» Сьоміна. Цей перехід – історія більша за сам факт, і Луческу прекрасно розумів, що тільки успіх може виправдати такий крок у його тренерській роботі.

Свій штаб Луческу сформував із досить різних спеціалістів. Сюди ввійшли заслужені динамівці ‒ Вукоєвич (після роботи в молодіжній збірній Хорватії) та Гусєв («Динамо» U-21), а також молдованин Карас («Гуйчжоу Чжічен» Китай) і Дієго Лонго («Аль-Хіляль» Саудівська Аравія). Коротка літня перерва між сезонами залишала вкрай обмаль часу на серйозну роботу, а за час зборів на рідній клубній базі «Динамо» встигло провести всього лише три спаринги ‒ з новачком Першої ліги «Вересом» (3:0), «Десною» з Чернігова (1:2), а також ще одним недавнім учасником Другої ліги ‒ «Поліссям» (5:1).