Перемога в Кубку України. 2015 рік

«Динамо» почало захист титулу незвично рано – ще в серпні, зі стадії 1/16 фіналу, де суперником нашої команди була «Зірка».

На перших стадіях переможець визначався в одноматчевих протистояннях. Динамівці швидко домоглися потрібного результату: на другій хвилині після навісу зі штрафного спритнішим за всіх був Кравець, а за десять хвилин прорив Артема до штрафного майданчика завершив влучним ударом Калитвинцев. Суперники обмінялися нереалізованими пенальті – воротарі були на висоті, а в середині другого тайму Драгович довів рахунок до розгромного. Господарі поля забили гол престижу вже у компенсований час.

1/16 фіналу

«Зірка» - «Динамо» - 1:3

Голи: Бацула (90+1) - Кравець (2), Калитвинцев (12), Драгович (66)

Склад «Динамо»: Рибка, Гусєв (к), Бурда, Драгович, Макаренко, Рибалка, Безус, Беланда (Буяльський, 80), Калитвинцев (Цуріков, 46), Ленс (Сидорчук, 69), Кравець.

Починаючи з 1/8 фіналу суперники грали по два матчі – вдома та на виїзді. На цій стадії «Динамо» зустрілося з львівськими «Карпатами». Перший матч відбувся у Львові, на стадіоні «Україна». Єдиний гол у матчі був забитий вже на п'ятій хвилині. Динамівці провели зразкову триходівку Гусєв – Ленс – Теодорчик, яку майстерним ударом завершив поляк. Протягом усіх 90 хвилин кияни контролювали хід зустрічі.

1/8 фіналу. 1-й матч

«Карпати» - «Динамо» - 0:1

Гол: Теодорчик (5)

Склад «Динамо»: Рибка, Хачеріді, Сілва, Віда, Макаренко, Гусєв (к) (Калитвинцев, 62), Мігел (Рибалка, 80), Сидорчук, Беланда (Буяльський, 62), Ленс, Теодорчик.

У матчі-відповіді, навпаки, єдиний гол був забитий у кінцівці гри. Гості, яким у будь-якому випадку потрібно було забивати гол, за перший тайм не створили жодного навіть напівмомента і не завдали жодного удару в бік воріт «Динамо». Лише в кінцівці зустрічі вони змушені були йти вперед великими силами, а кияни впіймали їх на контратаці, яку реалізував Гусєв.

1/8 фіналу. Матч-відповідь

«Динамо» - «Карпати» - 1:0

Гол: Гусєв (90)

Склад «Динамо»: Шовковський (к) - Бурда, Хачеріді, Драгович, Віда - Мігел, Буяльський (Безус, 81), Сидорчук, Ярмоленко, Калитвинцев (Гусєв, 46) - Теодорчик (Кравець, 77)

Непростий суперник дістався киянам і в чвертьфіналі - «Зоря». Матчі цієї стадії відбулися вже навесні, перший – у Запоріжжі на початку березня. У день матчу йшов рясний мокрий сніг, який тривав і під час гри. Динамівці швидко вийшли вперед: Буяльський заробив пенальті, а Гусєв його реалізував. В середині тайму Буяльський знову опинився перед воротами «Зорі», але не став завершувати атаку сам, а відкотив на Кравця, який розстріляв ворота. «Зоря» не здалася, Юрій Вернидуб провів ряд замін, і вже на початку другого тайму луганчани скоротили відставання в рахунку. Однак «Динамо» втримало гостьову перемогу.

Чвертьфінал. 1-й матч

«Зоря» - «Динамо» - 1:2

Голи: Каменюка (50) - Гусєв (13, з пенальті), Кравець (32).

Склад «Динамо»: Рибка, Віда, Драгович, Бурда, Бетао (Теодорчик, 71), Рибалка, Ярмоленко, Беланда (Чумак, 66), Буяльський (Гармаш, 81), Гусєв, Кравець.

У матчі-відповіді «Динамо» не залишило «Зорі» жодного шансу, здобувши впевнену перемогу. Голи забивали легіонери – Юнес Беланда у своєму стилі красивим обвідним ударом у дев'ятку, Теодорчик – у своєму, замкнувши навіс Бетао ударом головою з кута воротарського.

Чвертьфінал. Матч-відповідь

«Динамо» - «Зоря» - 2:0

Голи: Беланда (32), Теодорчик (42).

Склад «Динамо»: Рибка, Віда, Драгович (к), Хачеріді (Кравець, 77), Бетао, Рибалка, Сидорчук (Чумак, 66), Михайличенко, Ленс, Беланда (Гармаш, 74), Теодорчик.

У півфіналі «Динамо» зустрілося з «Олімпіком», який «приймав» киян у першому матчі на стадіоні «Динамо». Команда Реброва віддала багато сил за кілька днів до того в поєдинку чемпіонату проти «Шахтаря», тому кубкова зустріч з «олімпійцями» особливою ​​видовищністю не відрізнялася. Підсумок – безгольова нічия, і долю путівки у фінал мав вирішити поєдинок, який відбувся в травні.

Півфінал. Перший матч

«Олімпік» - «Динамо» - 0:0

Склад «Динамо»: Рибка, Антунеш, Драгович, Ленс, Сидорчук (Рибалка, 46), Гусєв (к) (Ярмоленко, 64), Буяльський, Бетао, Хачеріді, Мбокані, Беланда (Мігел, 64).

У матчі-відповіді на «Олімпійському» «Динамо» виглядало куди свіжіше і просто декласувало суперника. У цей день виконував соло португальський центрхав динамівців Мігел Велозу. Вже на 4-й хвилині він завершив витончену комбінацію, а на 53-й блискучим дальнім ударом буквально увігнав футбольний снаряд у ворота Махарадзе. Між цими результативними пострілами відзначився і Ярмоленко. Гості зусиллями Дитятьева спробували врятуватися від розгрому, проте в компенсований час четвертий м'яч забив Джермейн Ленс.

Півфінал. Матч-відповідь

«Динамо» - «Олімпік» - 4:1

Голи: Мігел (4, 53), Ярмоленко (37), Ленс (90+3) - Дитятьєв (76).

Склад «Динамо»: Рибка, Сілва, Віда, Хачеріді, Антунеш, Мігел (Андрієвський, 81), Рибалка, Гусєв (к), Беланда (Гармаш, 60), Ярмоленко (Ленс, 60), Теодорчик.

У фінальному поєдинку на «Олімпійському» любителів футболу чекало чергове «класико» - «Динамо» проти «Шахтаря».

Динамівці підійшли до цієї зустрічі в ранзі свіжоспеченого чемпіона України. На полі «Олімпійського» зійшлися дві найтитулованіші команди турніру – десятиразовий володар Кубка, «Динамо», і дев'ятиразовий, «Шахтар». Звітна зустріч стала восьмою дуеллю «біло-синіх» і «помаранчево-чорних» у фіналах національного Кубка, перевага була на боці «Динамо» - 4:3.

Гра була під стать фіналу – суперники тримали трибуни «Олімпійського» в напрузі весь матч, градус зустрічі був високий, однак голів у основний та додатковий час глядачі не дочекалися.

Доля трофею вирішувалася в серії післяматчевих пенальті. Перші удари були не на користь «Динамо». Після того, як схибили Антунеш та Мігель, залишалася лише мінімальна надія… Вирішальним міг стати удар Тайсона, який завершував серію із п’яти ударів кожної з команд. Але своє слово сказав капітан та легенда «Динамо» Олександр Шовковський. А потім удар Ракицького прийняла на себе поперечина. Пішли додаткові удари, Хачеріді та Беланда свої удари реалізували. І знову Шовковський став героєм, відбивши, як виявилося, вирішальний удар Гладкого. 5:4 по пенальті, й динамівці до золотих чемпіонських медалей додали національний Кубок!

Кубок України 2014/2015. Фінал

04.06.2015. м.Київ, НСК «Олімпійський». 53,455 глядачів

«Динамо» –  «Шахтар» – 0:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0), по пенальті – 5:4

«Динамо»: Шовковський (к), Данило Сильва (Антунеш, 46), Хачеріді, Драгович, Віда, Рибалка, Ярмоленко, Сидорчук (Беланда, 101), Мігель, Ленс, Кравець (Гусєв, 76).

«Шахтар»: П'ятов, Срна (к), Кучер (Кривцов, 45+2), Ракицький, Шевчук, Степаненко, Ілсіньйо (Гладкий, 91), Алекс Тейшейра, Бернард (Тайсон, 69), Дуглас Коста, Луїс Адріано.

Попередження: Кравець (56), Ярмоленко (62), Драгович (68), Рибалка (81), Хачеріді (82), Віда (88) –Ілсіньйо (43), Срна (55).

Вилучення: Рибалка (115, повторне попередження).

Серія пенальті: 0:0 – Мігель (-), 0:1 – Срна (+), 1:1 – Драгович (+), 1:2 – Луіс Адріано (+), 1:2 – Антунеш (-), 1:3 – Дуглас Коста (+), 2:3 – Гусєв (+), 2:3 – Тайсон (-), 3:3 – Ярмоленко (+), 3:3 – Ракицький (-), 4:3 – Беланда (+), 4:4 – Алекс Тейшейра (+), 5:4 – Хачеріді (+), 5:4 – Гладкий (-).