Перемога в Кубку України. 2020 рік

8 липня 2020 року, здолавши у серії пенальті полтавську «Ворсклу», київське «Динамо» здобуло 12-й у своїй історії Кубок України.

Шлях до національного трофею складався непросто – вже на стадії 1/8 фіналу, з якої кияни розпочинали свій виступ, жереб звів нашу команду з минулорічним володарем Кубка – донецьким «Шахтарем».

В українському «класико» на НСК «Олімпійський» командам не вистачило 90 хвилин, щоб визначити переможця. В середині першого тайму неймовірний за красою та потужністю удар капітана Сергія Сидорчука з-за меж штрафного вивів динамівців уперед. Повівши в рахунку, «Динамо» віддало ініціативу «гірникам», але й саме створювало моменти біля воріт Андрія Пятова. Кінцівка основного часу вийшла напруженою для киян – Володимир Шепелєв був вилучений за небезпечну гру проти Тайсона, і невдовзі «Шахтар» скористався чисельною більшістю, зрівнявши рахунок завдяки влучному удару Степаненка (через кілька хвилин Тарас і сам отримав друге попередження та зрівняв склади). Вирішальну роль зіграв кутовий у другому екстра-таймі, коли м’яч після навісу Карлоса де Пени головою вколотив у ворота «гірників» Денис Попов.

Кубок України, 1/8 фіналу

«Динамо» – «Шахтар» – 2:1 (1:0)

30.10.2019. Київ, НСК «Олімпійський», 34 865 глядачів.

«Динамо»: Бущан, Кендзьора, Попов, Шабанов, Миколенко, Шепелєв, Сидорчук, Вербич (де Пена, 101), Караваєв, Циганков, Бєсєдін (Гармаш, 90+3).

«Шахтар»: Пятов, Болбат (Додо, 53), Кривцов (Хочолава, 46), Матвієнко, Ісмаїлі, Степаненко, Коваленко, Тайсон, Марлос (Антоніо, 100), Коноплянка (Дентіньйо, 73), Мораес.

Голи: Сидорчук (22), Попов (109) – Степаненко (90+2).

Попереджені: Миколенко (71), Кендзьора (74), Сидорчук (90), де Пена (118), Шабанов (120) – Степаненко (10), Коваленко (32), Дентіньйо (109), Тайсон (120).

Вилучені: Шепелєв (90) – Степаненко (95, друге попередження).

Не обійшлося без додаткового часу та вилучення і в наступній грі «Динамо» в розіграші Кубку. Долю путівки до чвертьфіналу визначив єдиний гол, який кияни забили, граючи в меншості. Другий тайм підопічні Олексія Михайличенка провели активніше в атаці, ніж перший, однак ускладнили собі завдання, коли другу жовту картку отримав Мохаммед Кадірі. Взяття воріт Назарієм Русиним не було зараховане через офсайд, тож команди продовжили матч ще на 30 хвилин. На старті другого екстра-тайму динамівці забили вже за всіма правилами – Віктор Циганков на швидкості обігрався з Томашем Кендзьорою та відправив м’яч повз Паньківа, вивівши команду до півфіналу.

Кубок України, 1/4 фіналу

«Динамо» – «Олександрія» – 1:0 (0:0)

11.03.2020. Київ, НСК «Олімпійський», 9567 глядачів.

«Динамо»: Бущан, Кендзьора, Шабанов, Попов, Миколенко, Сидорчук (к), Кадірі, Буяльський (Шепелєв, 84), Вербич (Андрієвський, 117), Караваєв (Циганков, 87), Соль (Русин, 46).

«Олександрія»: Паньків (к), Довгий (Грицук, 74), Третьяков (Шендрик, 118), Мірошниченко, Бухал, Лучкевич, Сітало, Гречишкін, Банада (Безбородько, 108), Мишенко (Задерака, 34), Дубра.

Гол: Циганков (106).

Попередження: Кадірі (45), Сидорчук (55), Попов (84) – Бухал (58), Довгий (73), Мірошниченко (105), Гречишкін (120+2), Шендрик (120+3).

Вилучений: Кадірі (55, друге попередження).

У півфінальній стадії на киян очікував вояж до Закарпаття, де нашу команду приймав «Минай». Суперники вже зустрічалися в Кубку у 2018 році – тоді в 1/8 фіналу динамівці поступалися в рахунку після першого тайму, але в підсумку вирвали перемогу – 3:1. Цього разу «біло-сині» досягли впевненої переваги ще до перерви. Швидким голом відзначився Міккель Дуелунд, скориставшись передачею з флангу від Олександра Караваєва, а наприкінці першого тайму данець встановив остаточний рахунок після пасу Олександра Андрієвського. Могли перемагати динамівці з іще більшим рахунком, однак Фран Соль не переграв воротаря Поповича під час виконання пенальті, який заробив все той же Дуелунд.

Кубок України. 1/2 фіналу

17.06.2020. Минай, «Минай-Арена»

«Минай» – «Динамо» – 0:2 (0:2)

«Минай»: Попович, Стасюк, Жичиков (Машталір, 71), Допілка, Маткобожик, Вагін (Ткачук, 40), Нурієв, Книш (Голодюк, 71), Глагола (Шпак, 43), Пиняшко (к), Оринчак.

«Динамо»: Бойко (к), Піварич (Миколенко, 88), Шабанов, Попов, Караваєв, Шепелєв (Буяльський, 46), Андрієвський, Дуелунд (Шапаренко, 72), Вербич, де Пена (Циганков, 60), Соль (Каргбо, 60).

Голи: Дуелунд (9, 39).

Попереджені: Вагін (15), Нурієв (65), Пиняшко (76) - Шепелєв (12), Циганков (77), Андрієвський (90).

Нереалізований пенальті: Соль (27, повз ворота).

Фінал Кубку України сезону 2019/20, в якому кияни зустрілися з «Ворсклою», приймав харківський стадіон «Металіст». Прагнення динамівців привезти додому перший за п’ять років кубковий трофей зіткнулося зі сміливою та відкритою грою ворсклян, які повели в рахунку вже на 11-й хвилині, коли після передачі Кане вдалося відзначитися Руслану Степанюку. Пропущений м’яч змусив підопічних Олексія Михайличенка активізуватися, і на 28-й хвилині Різник не зміг виручити свою команду після удару Беньяміна Вербича з розвороту. У другому таймі обидві команди мали шанси вирвати перемогу, а «Динамо» в особі Володимира Шепелєва навіть забило другий м’яч, який не був зарахований через спірний офсайд. Два екстра-тайми, які «Динамо» грало втретє у цьому розіграші, не принесли вирішального взяття воріт, тому володаря національного Кубку довелося визначати в серії післяматчевих пенальті. Перші 14 ударів, по 7 у виконанні кожної команди, пробивалися без промахів. А ось потім на невдалі спроби Сапая та Баєнка «біло-сині» відповіли лише осічкою Миколенка – у підсумку точний удар Шабанова приніс «біло-синім» 12-й в історії трофей Кубка України!

Кубок України. Фінал

08.07.2020. Харків, ОСК «Металіст», без глядачів

«Динамо» (Київ) — «Ворскла» (Полтава) — 1:1 (пен. – 8:7)

«Динамо»: Бущан, Кендзьора, Шабанов, Сирота, Миколенко, Сидорчук, Шепелєв (Андрієвський, 117), Буяльський (Шапаренко, 99), Цитаїшвілі (Циганков, 60), де Пена, Вербич.

«Ворскла»: Різник, Пердута, Чеснаков, Альюн, Сапай, Скляр (Шехіч, 95), Якубу (Опанасенко, 73), Пуцлін, Кане, Кулач (Луїзао, 76), Степанюк (Баєнко, 115).

Голи: Вербич (28) — Степанюк (11).

Серія пенальті: 0:1 – Пуцлін, 1:1 – Вербич, 1:2 – Кане, 2:2 – Циганков, 2:3 – Луїзао, 3:3 – Кендзьора, 3:4 – Опанасенко, 4:4 – де Пена, 4:5 – Альюн, 5:5 – Андрієвський, 5:6 – Чеснаков, 6:6 – Сидорчук, 6:7 – Пердута, 7:7 – Шапаренко, 7:7 – Сапай (воротар), 7:7 – Миколенко (воротар), 7:7 – Баєнко (вище воріт), 8:7 – Шабанов.

Попереджені: Сирота (9), Шабанов (80), Буяльський (89), Вербич (113) – Скляр (41), Пердута (105).