Сезон 2006/07: «Динамо» виграє усе вдома, дебют Корреа та поява Ярмоленка

Сезон 2006/07: «Динамо» виграє усе вдома, дебют Корреа та поява Ярмоленка

На fcdynamo.com ‒ хронологія золотих динамівських сезонів. На черзі – розповідь про сезон 2006/07.

Семеро чвертьфіналістів на чолі з корінним динамівцем

Сім динамівців - Олександр Шовковський, Андрій Несмачний, Владислав Ващук, Олег Гусєв, Руслан Ротань, Сергій Ребров, Артем Мілевський - під керівництвом легенди нашого клубу Олега Блохіна стали чвертьфіналістами Кубка світу 2006 року, куди вперше в історії кваліфікувалася збірна України. Мав зіграти там Сергій Федоров, але через травму в останній момент був замінений у заявці на динамівського вихованця Олександра Яценка з ФК «Харків». Загалом на Мундіалі в Німеччині «Динамо» представляли дев’ять гравців (додамо серба Горана Гавранчича та хорвата Єрко Леко), більше – тільки в десяти команд світу. Рекордсменом став «Арсенал» ‒ лондонці вболівали на турнірі за 15 своїх повпредів. Загалом же українська Вища ліга розділяла 6-7 місця за кількістю представників на фінальній частині ЧС-2006 із нідерландською Ере – по 25 гравців, більше тільки в топ-5 Європи.

Успіх збірної України на Мундіалі породив «качку», яку довелося спростовувати особисто президенту ФК «Динамо» (Київ) Ігорю Суркісу: «Те, що ми пропонували Олегу Блохіну очолити «Динамо» ‒ абсолютна вигадка журналістів. Наразі головним тренером нашої команди є Анатолій Дем’яненко, який користується абсолютною довірою керівництва клубу. Про що можна говорити, якщо після чемпіонату світу я жодного разу не спілкувався з Блохіним?».

Немилостиві до аматорів

Тим часом перша представницька клубна команда київського «Динамо» відправилася на збори в Швейцарію, де розпочала підготовку перемогою 21:0. Річ у тім, що «Сьон», який спочатку планувався в суперники команді під орудою Дем’яненка, не зміг вийти на спаринг, тож під гарячу руку трапилися скромні місцеві аматори. Інша любительська швейцарська команда отримала від киян 17 м’ячів без відповіді, а ліговий «Ньон» отримав шість. Страшне «Динамо» в гніві, та ще й при посередніх спаринг-партнерах.

Зате вже на австрійський етап підготовки прибули збірники та Тіберіу Гіоане, якому хвороба не дозволяла зіграти майже рік. Повернення румуна, хай і для роботи за індивідуальною програмою, неабияк надихнуло колектив. Середняка місцевого першого дивізіону, «Аустрію» (Л.), розгромили 6:1, а ЧФР «Клуж» (Румунія) ‒ 3:2. Багато та охоче забивали Рінкон, Клебер, Шацьких, Чернат і новачок Карлос Корреа. «Ми давно шукали такого центрального півзахисника – технічного та розумного, при цьому здатного грати в темповий футбол», ‒ відзначив глава селекційної служби «Динамо» Йожеф Сабо після підписання 25-річного півзахисника «Палмейраса». В 36 матчах бразильського чемпіонату Корреа забив п’ять м’ячів, будучи диспетчером своєї команди. Другим новачком перед початком сезону став 21-річний захисник «ВІТ-Джорджія» Давіт Імедашвілі

Також повернувся з успішної оренди в запорізькому «Металурзі» молодий талант Олександр Алієв, а із «Дніпра» ‒ недавній основний правий хав Георгі Пеєв. Опинившись поза складом, болгарин у підсумку перейшов у пермський «Амкар», де провів ледве не десятиліття, завершивши кар’єру. 25-річний хорватський центрхав Єрко Леко в підсумку перейшов у «Монако».

«Ми хочемо придбати Олексія Бєліка, а «Шахтар» хоче його відпустити. Я зробив офіційну пропозицію – 2 мільйони доларів. На даний момент переговори з приводу суми продовжуються. Донецький «Металург», за інформацією «Шахтаря», пропонує три мільйони. Ініціативу обміняти Бєліка на Мілевського, яка поступила недавно, нами навіть не розглядалася. А от щодо Окодуви, то ще взимку з цим футболістом ми підписали контракт. Але коли після цього, напевно, слідуючи своєму душевному пориву, Окодува вирішив перейти в «Шахтар», я навіть не став його вмовляти. Мені в команді потрібні футболісти, які знають, що вишита на їх футболках літера «Д» означає «Динамо» (Київ), а не «долари». 

Ігор Суркіс, інтерв’ю «КОМАНДІ» літа 2006 року.