Суперкубок-2009. «Динамо» - «Ворскла» 0:0 (4:2 по пенальті)

У матчі-відкритті сезону, в поєдинку за Суперкубок України з полтавською «Ворсклою», динамівці в основний час зіграли внічию 0:0, перемігши суперника в серії післяматчевих пенальті. Традиційно на висоті опинився голкіпер киян Олександр Шовковський. Його блискуча гра в воротах, а також точні удари польових гравців принесли «Динамо» четвертий в історії трофей Суперкубка України. Це найкращий показник – у найближчого і єдиного конкурента, донецького «Шахтаря», в активі два престижних кубки.

Стартовий склад «Динамо» був вельми очікуваний, враховуючи невеликий вибір виконавців. Місце у воротах зайняв Шовковський, у центрі захисту розташувалися Бетао і Хачеріді. На правому фланзі оборони вийшов універсальний Єременко, на лівому Ель Каддурі. Господарі центру поля – Вукоєвич і Гіоане. Творчі функції покладалися на Алієва, а атакувальну міць склали Мілевський, Ярмоленко і Гусєв, причому двоє останніх вели гру з лівого і правого флангів відповідно. В середині першого тайму довелося вносити корективи – через травму поле залишив Алієв.

З креативних півзахисників, а на лаві запасних з таких знаходилися Кравченко, Корреа і Нінкович, наставник «Динамо» зупинив вибір на першому. І, в цілому, не помилився. Сергій не відразу увійшов до гри, але в другому таймі завжди знаходився в епіцентрі подій, кілька разів загрожував воротам полтавчан, забив у серії післяматчевих пенальті.

Гра «Динамо» в звітному поєдинку була далека від бажаної. Це і зрозуміло - команда проводить перший матч в сезоні, після важкого двотижневого підготовчого збору, використовуючи нову тактичну схему. Не варто забувати про переповнений лазарет, що істотно звужує діапазон дій наставника. Логічно, що побачити щось надприроднє в поєдинку з «Ворсклою» було маловірогідно. Проте вже зараз помітно, що гравці добре попрацювали на передсезонному зборі і перебувають у непоганому функціональному стані.

Весь матч велася жорстка боротьба на високих швидкостях, з великою кількістю єдиноборств. В жодному з компонентів кияни не поступилися супернику. Єдине, не змогли результативно завершити одну з багатьох небезпечних атак. У першому таймі в стійку поцілив Мілевський, із метра не встигнув переправити м'яча у ворота Гусєв. Після перерви двічі мав забивати Нінкович, небезпечних ударів завдавали Ель Каддурі і все той же Мілевський. Варто віддати належне і відмінно підготовленому колективу Миколи Павлова.

Якщо в цілому на полі домінували динамівці, то початок другого тайму був за полтавчанами. В одному з епізодів лише стійка врятувала ворота Шовковського від вірного гола. Незважаючи на відсутність забитих м'ячів, поєдинок приніс задоволення шанувальникам футболу.

«Динамо» в першому ж матчі сезону вибороло престижний трофей, а позолочений Кубок над головою підняв новоспечений капітан – Артем Мілевський. Так тримати, динамівці! Успішного продовження в тривалому і непростому сезоні.

ДИНАМО – ВОРСКЛА – 0:0

«Динамо»: Шовковський, Єременко, Бетао, Хачеріді, Ель Каддурі, Вукоєвич, Гіоане (Нінкович, 59), Алієв (14.Кравченко, 19), Гусєв (Зозуля, 71), Мілевський, Ярмоленко

«Ворскла»: Долганський, Ярмаш, Даллку, Чеснаков, Цуррі, Краснопьоров, Деспотовські, Кулаков (Безус, 89), Маркоські, Єсин, Сачко (Янузі, 76)