Суперкубок-2016. «Шахтар» - «Динамо» - 1:1 (3:4 по пенальті)

13-й розіграш Суперкубка України відбувся на стадіоні «Чорноморець» в Одесі. У поєдинку зійшлися чемпіон країни сезону 2015/16 київське «Динамо» та володар національного Кубка донецький «Шахтар».

Зустріч клубів у рамках Суперкубка стала вже 9-ю: перед матчем рекордсменом за кількістю завойованих титулів були «гірники», які здобули 7 Суперкубків, а динамівцям перемога в Одесі принесла 6-й трофей.

Спрогнозувати фаворита у цьому протистоянні було непросто, адже «Шахтар» підходив до матчу з новим тренером – Паулу Фонсекою, а у «Динамо» через дискваліфікацію зустріч пропускав один із лідерів – Андрій Ярмоленко. Особливим був поєдинок і для найкращого бомбардира в історії Суперкубка України – Олександра Гладкого, який того літа змінив помаранчево-чорні кольори на біло-сині. Однак у звітному матчі Сергій Ребров залишив новачка команди на лаві запасних.

Натомість місце у стартовому складі «Динамо» отримав інший новачок – Артем Громов, який замінив Ярмоленка, а в опорній зоні з’явився Микита Корзун, котрий минулого сезону відіграв лише один матч в УПЛ.

Уже на першій хвилині «Шахтар» ледь не вийшов уперед – Драгович послизнувся та дозволив Едуардо ввірватися до штрафного «Динамо», однак, на щастя для киян, прицільний удар бразильцеві не вдався.

У подальшому суперники більше таких помилок не допускали, діючи вкрай обережно та не ризикуючи в атаці. Гострі моменти виникали лічені рази: Мораес пробивав після пасу від Буяльського, однак м’яч не подолав щільну оборону «гірників», а Шовковський врятував ворота «Динамо» після удару Тайсона – Едуардо зіграв на добиванні, але арбітр зафіксував у нього офсайд. Перед перервою з найкращого боку проявили себе обидва досвідчені голкіпери – Пятов перервав вихід Гонсалеса на ворота «Шахтаря», а Шовковський парирував удари Тайсона й Едуардо.

Другий тайм динамівці розпочали активніше та були близькими до того, що повести в рахунку, коли Гонсалес завдав удару низом з кута штрафного – Пятов встиг накрити м’яч. А ось «Шахтар» у своїй атаці гольовий шанс не втратив – на 58-й хвилині Фред прийняв передачу від Марлоса на правому куті штрафного, на замаху обіграв Антунеша та з гострого кута пробив під дальню штангу – 1:0.

Після пропущеного голу кияни поступово нарощували тиск на ворота Пятова, яким загрожували дальні удари Сидорчука та Гонсалеса. І врешті-решт на 80-й хвилині прагнення «біло-синіх» втілилося в гол: після навісу з кутового голкіпер «гірників» не дотягнувся до м’яча, а Домагой Віда виграв «другий поверх» і зрівняв рахунок – 1:1.

На останніх хвилинах «гірники» наважилися на вирішальний штурм і створили моменти, щоб досягти мети. Але Шовковський спершу заблокував простріл Срни, а Селезньов не зумів влучити в ворота з кількох метрів.

За регламентом матчу, після нічийного результату в основний час команди перейшли до серії пенальті, в якій фортуна усміхнулася київському «Динамо». Кияни припустилися лише одного промаху – Пятов виручив після удару Гармаша, а «гірники» не реалізували два 11-метрові – Бернард пробив повз ворота, а після удару Селезньова врятував Олександр Шовковський.

Почесний кубок повернувся до колекції киян після чотирирічної перерви.

«Шахтар» - «Динамо» - 1:1 (3:4 у серії пенальті)

Голи: Фред (58) – Віда (80).

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кривцов, Ордець, Ісмаїлі, Марлос (Нем, 84), Степаненко, Фред, Бернард, Едуардо (Селезньов, 70), Тайсон (Коваленко, 75)

«Динамо»: Шовковський (к), Морозюк, Драгович (Хачеріді, 46), Віда, Антунеш, Гонсалес, Сидорчук, Корзун, Буяльський (Федорчук, 68), Громов (Гармаш, 90+2), Мораес

Попереджені: Кривцов (50), Срна (55), Степаненко (58) – Сидорчук (68), Хачеріді (73), Мораес (89).

Серія пенальті: 1:0 Срна, 1:1 Антунеш, 1:1 Бернард (повз ворота), 1:2 Морозюк, 2:2 Ісмаїлі, 2:2 Гармаш (воротар), 3:2 Фред, 3:3 Хачеріді, 3:3 Селезньов (воротар), 3:4 Мораес