Суперкубок-2020. «Шахтар» - «Динамо» 1:3

У вівторок, 25 серпня, у Києві пройшов матч за Суперкубок України між донецьким «Шахтарем» та київським «Динамо».

Уперше в історії трофейний поєдинок приймав столичний НСК «Олімпійський». Традиційно для останніх місяців пройшов він за порожніх трибун у зв'язку з карантинними заходами, прийнятими через пандемію коронавірусу.

Додаткової інтриги протистоянню додавав той факт, що нинішній наставник «Динамо» Мірча Луческу вперше зустрічався з «Шахтарем», який очолював протягом 12 років, з 2004-го по 2016-й.

Румунський наставник порівняно з переможним матчем проти «Олімпіка» (4:1) зробив лише одну зміну у стартовому складі, випустивши з перших хвилин замість Цитаїшвілі на правий фланг півзахисту Родрігеса. Як показали подальші події на полі, цей хід виправдав себе. Але про все по порядку.

Старт матчу виявився за «гірниками», які заволоділи ініціативою. Особливою активністю виділявся Додо, який зі свого правого флангу створював найбільшу небезпеку поблизу та безпосередньо у володіннях «біло-синіх». Кілька разів бразилець небезпечно прострілював, а одного разу й сам сильно пробив по воротах, але Бущан, хоч і з труднощами, але все ж впорався.

У «Динамо» до пори до часу єдиним небезпечним моментом був вихід Супряги до воріт, коли нападник у перспективній ситуації занадто далеко відпустив від себе м'яча. Але в підсумку рахунок удалося відкрити саме киянам. Родрігес притримав м'яча на правому фланзі, віддав на правий кут штрафного Сидорчуку, який підключився до атаки, капітан оцінив ситуацію та виконав м'який навіс на дальній кут воротарського майданчика, де вдало головою пробив де Пена – 1:0.

А за десять хвилин номінальним гостям удалося подвоїти свою перевагу. Родрігес отримав м'яча на правому фланзі, пройшов до штрафного майданчика і, не зустрівши опору, перекинув м'яча через Пятова, який вийшов із воріт, – 2:0. Ось так – гол і участь у гольовий атаці легіонера з Люксембургу!

Забивши два м'ячі, динамівці ще глибше сіли до своїх воріт і доволі швидко пропустили. Знову «гірникам» удалося виконати навіс із правого флангу, цього разу Тете, і залишений без нагляду на лінії воротарського майданчика Мораес головою точно пробив у кут воріт – 2:1. А перед самою перервою «гірники» й узагалі могли зрівнювати рахунок, але за динамівців зіграла поперечина воріт на НСК «Олімпійський», прийнявши на себе потужний удар Тете метрів із 20-ти.

Після поновлення поєдинку малюнок гри особливо не змінився. Футболісти «Шахтаря» володіли територіальною перевагою, подовгу вили свої мережива в атаці, але створили лише кілька по-справжньому небезпечних моментів – до таких можна віднести удар Тете вище воріт із вигідної позиції, а також Матвієнка, який підрізав м'яча головою в дальній кут.

А підопічні Мірчі Луческу терпіли, й у підсумку дочекалися свого шансу. На 83-й хвилині після подачі з правого флангу ніхто з динамівців не зміг дотягнутися до м'яча. У підсумку його підхопив на лівому фланзі Андрієвський, виконав м'який навіс, і Соль із меж воротарського майданчика пробив точно головою по порожніх воротах – перший гол нападника з 3 березня й загалом четвертий за час виступу в «Динамо».

Наставник «Шахтаря» пішов ва-банк, змінивши центральних захисників на атакувальних гравців, але це дивідендів «гірникам» не принесло. У підсумку перемога «Динамо» – 3:1. «Біло-сині» завойовують дев'ятий в історії Суперкубок України та 64-й трофей за всю історію клубу.

«Шахтар»– «Динамо» 1:3

«Шахтар»: Пятов, Додо, Кривцов (Фернандо, 87), Бондар (Коноплянка, 70), Матвієнко, Степаненко, Алан Патрик, Маркос Антоніо (Марлос, 46), Тайсон, Тете (Соломон, 61), Мораес

«Динамо»: Бущан, Тимчик, Кендзьора, Сирота, Караваєв, Сидорчук, Буяльський (Лєднєв, 82), Шапаренко, де Пена (Андрієвський, 74), Родрігес, Супряга (Соль, 61)

Голи: Мораес (37) – де Пена (20), Родрігес (31), Соль (83).

Попереджені: Шапаренко (49), Караваєв (59).