Нічия «Динамо» у домашньому матчі з «Шахтарем» (0:0) принесла персональну відзнаку для головного тренера киян Мірчі Луческу.
Прем’єр-ліга разом із Всеукраїнським об'єднанням тренерів з футболу за підсумками 10-го туру української VBET Ліги сезону 2021/22 визнало лауретатом у номінації «Тренер туру» саме наставника київського «Динамо».
Робота Мірчі Луческу була відзначена середнім балом 4,6 із 5-ти можливих. Всеукраїнське об'єднання тренерів у своїй оцінці зазначає, що через 11 днів після драматичного матчу за Суперкубок України «Динамо» мало можливість реваншуватися за розгромну поразку від «Шахтаря». Виграти не вдалося, проте в цій ситуації виграшем є саме збереження 3-очкової переваги чинного чемпіона над найближчим переслідувачем. Луческу продемонстрував готовність перешикувати команду та тактику, змістити акценти в своїй грі та прагматично зіграти в важливій, але лише одній точці великого маршруту.
Тож сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер київського «Динамо» Мірча Луческу. Його підопічні зіграли унічию із донецьким «Шахтарем» (0:0 на своєму полі), утримавши перевагу у три очки над суперником у турнірній таблиці.
1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Матч №100 в новітній – часів Незалежності України – історії протистоянь «Динамо» та «Шахтаря» був календарним у чемпіонаті. Для «Динамо», як лідера, це була можливість закріпити чи хоча б утримати свою перевагу над конкурентом, для «Шахтаря» ‒ скоротити цю дистанцію та наздогнати киян за очками. Звичайно, цей матч не є вирішальним, дві третини сезону попереду, проте він дає багато висновків – як проміжних, так і глобальних.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Окрім захисника Попова, форвардів Бесєдіна та Раміреса, які вже давно поза грою, «Динамо» втратило перед центральним матчем туру ще кількох гравців основної обойми – через пошкодження не могли зіграти захисник Миколенко, півзахисник Шепелєв і нападник Вербич. Якщо у «Шахтаря» гру пропускали двоє форвардів ‒ найдосвідченіший Мораес і нова зірка Траоре, то в «Динамо» при аналогічних проблемах в атаці були ослаблені ще чотири точки на полі.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Грамотно розподілити сили на п’ять матчів за 15 днів – величезна проблема, а тим більше при наявних кадрових проблемах. Луческу за три останніх поєдинки («Рух», «Баварія», «Шахтар») провів ротацію на восьми позиціях стартового складу. Лише Бущан, Забарний і Циганков розпочинали ці матчі з перших хвилин незмінно. Всі інші були під ротацією. І при цьому Луческу не боявся експериментів – як-то Гармаш, Вітіньйо чи Буяльський номінально в атаці чи правоногий півзахисник Караваєв – ліворуч у захисті.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
При стабільній номінальній схемі 4-5-1 «Динамо» кожного разу додає нові нюанси, то насичуючи середню лінію гравцями, більшою мірою закцентованими на захисній, руйнівній роботі, чи вивільняючи більш технічних, креативних футболістів. Одночасний вихід мобільних Буяльського, Шапаренка та Вітіньйо відіграв свою роль – кияни виглядали цікавіше в атаці, не втративши баланс у захисті. Разюча зміна на фоні поразки в Суперкубку.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
«Динамо» програло Суперкубок, іде без перемог у Лізі чемпіонів, навіть не забивши ще м’ячів у груповому турнірі. Проте на внутрішній арені команда дуже переконлива. Достатньо сказати, що вже майже рік від 8 листопада 2020-го (0:3 від «Шахтаря») кияни не програють в Прем’єр-Лізі. Ця серія досягла 27 матчів (+22=5‒0; 57:10). Вона показує, що «Динамо», при дешевшому, за оцінками спеціалістів, складі, при меншій його глибині та більшій травматичності, залишається кращим на тривалій дистанції та повністю реалізовує свій кадровий потенціал, ще й розвиваючи молодь.