90

Расінг Уніон

Pinatar Arena

ТМ

У другому контрольному матчі на зборі в Іспанії динамівці зустрінуться з командою «Расінг Уніон», що представляє Люксембург. Гра відбудеться у суботу, 22 січня, та розпочнеться о 18:00 за київським часом.

Візитка

Повна назва: Racing Fussball Club Union Lëtzebuerg

Заснований: 2005 рік

Стадіон: «Стад Ахіль Гаммерель» (5814 місць)

Президент: Карін Ройтер

Головний тренер: Жефф Сайбене

Позиція у Національному дивізіоні Люксембургу 2020/21: 4-та

Досягнення:

Чемпіонат Люксембургу: віце-чемпіон (2007/08)

Кубок Люксембургу: володар (2017/18)

Історія та цікаві факти

Футбольний клуб «Расінг Уніон» був заснований 12 травня 2005 року внаслідок об’єднання трьох найбільших місцевих клубів: «Спора», «Уніон» і «Альянс 01». Історія команди бере початок від ФК «Расінг Люксембург», який був заснований у 1907 році та став переможцем першого чемпіонату Люксембургу (1909/10) та першим володарем національного Кубка, що проводився у 1921/22 рр.

«Расінг Уніон» успадкував від трьох клубів-засновників, які ведуть свою історію з 20-х років минулого століття і також утворювалися в процесі кількох етапів злиття, 28 чемпіонських титулів і 21 титул володаря Кубка Люксембурга.

Сучасний «Расінг Уніон» пережив як період невдач, коли в 2014 році команда була понижена в класі, так і піднесення, пов’язане з приходом у 2016 році нинішнього президента клубу Карін Ройтер, яка розпочала реформування команди. У сезоні 2017/2018 «Расінг» у драматичному поєдинку виграв національний Кубок, провівши понад 45 хвилин вдев’ятьох і здобувши перемогу в серії післяматчевих пенальті.

Цікаво, що київське «Динамо» має зв'язок із «Расінг Уніон» через Жерсона Родрігеса, який зараз виступає на правах оренди у французькому «Труа». Атакувальний хавбек збірної Люксембургу грав за «Расінг» у 2016-2017 рр., провівши 23 матчі та відзначившись трьома голами.

Поточний сезон

Минулий сезон чемпіонату Люксембургу «Расінг» завершив на четвертій позиції, що дозволило команді отримати путівку до першого раунду кваліфікації Ліги конференцій УЄФА. Однак далі люксембуржці не просунулися, двічі поступившись ісландському «Брейдабліку» (2:3 вдома та 0:2 на виїзді).

Після 15-ти турів нинішнього сезону команда йде на 5-й позиції з 27-ма очками, поступаючись лідеру «Дюделанжу» всього шість балів. «Расінг Уніон» ще жодного разу не зіграв внічию, здобувши 9 перемог і зазнавши 6 поразок (різниця м’ячів 29:23). У розіграші Кубку Люксембургу команда вийшла до 1/8 фіналу, обігравши «Спортинг Бертраж» (3:1) та «Маріска Мерш» (6:0) на попередніх стадіях турніру.

Підготовка

Під час паузи в національному чемпіонаті «Расінг Уніон» проводить збір в іспанській Мурсії. Перша контрольна зустріч із німецьким «Ельфсбергом» завершилася поразкою – 1:3.

Після матчу з «Динамо» наші суперники запланували проведення ще одного спарингу – з люксембурзьким «Женесом», а 6 лютого відновлюють виступ у національній першості.

Склад

Середній вік футболістів «Расінг Уніон» складає 25,6 років, дві третини складу становлять легіонери. Капітаном команди є один із найдосвідченіших гравців – 32-річний французький голкіпер Ромен Руф’є. Лідер атаки люксембуржців – конголезький центрфорвард Янн Мабелья, на рахунку якого 12 голів у всіх турнірах поточного сезону. 6 забитих м’ячів записав до свого активу швейцарець Карім Россі, по 5 – у француза Еммануеля Франсуа та малійця Мана Дембеле.

Вже згаданий Мабелья – один із двох збірників у складі «Расінга», другий – це опорник Двейн Холтер, який виступає за національну команду Люксембурга.

Цієї зими клуб не є активним гравцем трансферного ринку, підписавши лише одного футболіста – 26-річного лівого вінгера Каблана Н’Гома з третього дивізіону Чехії, а також віддавши в оренду до Данії 21-річного опорного півзахисника Фаріда Ікене.

Тренер

53-річний Жефф Сайбене очолив «Расінг Уніон» перед початком сезону, у червні 2021 року. Більшу частину ігрової кар’єри Сайбене провів у швейцарських клубах, також виступав за бельгійський «Стандард», а розпочинав і закінчував кар’єру на батьківщині – у «Уніоні Люксембург» та «Свіфті Есперанж» відповідно. Чемпіон Швейцарії сезону 1992/93 у складі «Арау» та володар Кубка Люксембурга 1985/86 у складі «Уніон Люксембург». У послужному списку нинішнього наставника «Расінга» – 64 матчі у складі національної збірної Люксембурга.

Ще не розпрощавшись із кар’єрою гравця, Жефф Сайбене став асистентом тренера Аллана Сімонсена у збірній Люксембургу. У подальшому працював помічником тренера в «Арау» та «Туні» та недовго очолював ці клуби. У 2020-2011 рр. працював із молодіжною збірною Люксембурга.

У 2011-2015 рр. Сайбене очолював «Санкт-Галлен», який у першому ж сезоні вивів із другого дивізіону Швейцарії до Суперліги, а в сезоні 2013/14 – вперше в історії клубу до групового етапу Ліги Європи. Після «Санкт-Галлену» два роки тренував «Тун», а в 2017–2021 рр. працював у Німеччині з командами «Армінія» (Білефельд), «Інгольштадт 04» і «Кайзерслаутерн».

Тренер
0' —

Доброго вечора, шановні прихильники «Динамо»! Вітаємо вас на текстовій онлайн-трансляції  другого контрольного матчу на навчально-тренувальному зборі в Іспанії між київським «Динамо» та командою «Расінг Уніон» із Люксембургу.

0' —

Гра відбудеться на полі футбольного центру Pinatar Arena та розпочнеться о 18:00 за київським часом.

0' —
Стартові склади команд

Динамо: Бущан, Кендзьора, Боль, Шабанов, Вівчаренко, Сидорчук, Вербич, Шапаренко, Циганков, Гармаш, Кулач.

0' —

Расінг Уніон: Руфф’єр, Покар, Дембеле, Конте, Мабелла, Мерщ, Накаче, Сімон, Бентеббаль, Амірі, Скендерович.

0' —

Нагадаємо, що вчора динамівці провели свій перший контрольний поєдинок на іспанському зборі, який закінчився перемогою підопічних Мірчі Луческу над іспанською командою "Атлетіко Пульпіленьйо" з рахунком 4:0.

1' —
Матч розпочався!

Суддя дав свисток про початок поєдинку.

0' —

Динамівці грають у виїзній темно-синій формі, а суперник - в екіпіруванні білого кольору.

2' —

Перша атака динамівців завершилася виходом до воріт Кулача, але в останній момент м'яч з-під його ніг вибив захисник на кутовий.

7' —

У перші хвилини команди поперемінно володіють м'ячем, борючись за ініціативу.

9' —

Динамівці провели ще одну атаку, але вона завершилася дуже неточним ударом по воротах.

0' —

Зазначимо, що команди грають за сильної зливи, яка триває майже цілий день, то вщухаючи, то посилюючись.

12' —

Динамівці все наполегливіше діють в атаці, наближаючись до воріт суперника. В одній з них удар у Гармаша не вийшов.

17' —

Гра проходить у невисокому темпі. Гармаш несильно пробив низом з лінії штрафного майданчика - повз ворота.

19' —
Перспективний штрафний!

Вербич заробив право на стандарт недалеко від правого кута штрафного майданчика, Шапаренко з Циганковим розіграли його, але справа до удару по воротах так і не дійшла.

23' —
ГОООЛЛЛ! Кулач

ГОООЛЛ!!!! 1:0! Шапаренко чудовим пасом вивів Кулача до воріт, той скоротив дистанцію та із меж штрафного майданчика пробив повз воротаря.

27' —
Небезпечний момент!

Гармаш відкотив м'яч під удар Сидорчуку, але після удару Сергія м'яч, зачепивши захисника суперника, вилетів на кутовий.

32' —

Поки що без небезпечних моментів біля воріт обох команд.

34' —
ГОООЛЛЛ! Вербич

2:0! Гармаш справа здорово прострілив до штрафного майданчика, де Вербич головою з лінії воротарського майданчика переправив м'яч у сітку, подвоївши рахунок.

35' —

Бущан двічі вдало зіграв на виході, вибивши м'яч кулаками.

36' —
ГОООЛЛЛ! Циганков!

3:0! Кияни провели стрімку контратаку, Шапаренко гострим пасом знайшов Циганкова, який промчався з м'ячем до воріт, втримався на ногах у боротьбі із захисником, увірвався до штрафного майданчика та "розстріляв" голкіпера люксембургської команди.

40' —

В останні хвилини динамівці значно переважають суперника майже у всіх ігрових компонентах, володіють ініціативою та більше контролюють м'яч.

45' —
Перший тайм завершено

Лунає свисток на перерву.

46' —
Розпочався другий тайм

Розпочалася друга половина зустрічі.

46' —

"Динамо" другий тайм проведе у такому складі: Нещерет, Тимчик, Бурда, Сирота, Вівчаренко, Бражко, Шепелєв, Буяльський, де Пена, Супряга, Антюх.

47' —

Де Пена виводив на ударну позицію Супрягу, але Владислав не влучив у дальній кут.

51' —

Дальній удар де Пени виявився неточним.

53' —
Момент у Супряги!

Владислав цілив у ближній кут, але воротар перевів м'яч на кутовий.

58' —

На матчі присутні українські уболівальники, які активно підтримують динамівців протягом усієї гри.

60' —

В одному із зіткнень із суперником пошкодження отримав Буяльський, якому знадобилася допомога лікарів. Віталій кілька хвилин не міг підвестися, але врешті-решт, на щастя, зміг продовжити гру.

64' —
ГОООЛЛЛ! Бражко!

4:0! Бражко за допомогою активного пресинга змусив помилитися суперника, перехопив м'яч та спрямував його у порожні ворота.

69' —

Гра стала більш емоційною, з великою кількістю жорстких зіткнень та порушень правил.

69' —
Заміна
69' —

Заміна відбулася у складі "Динамо": замість Вівчаренко на поле вийшов Волошин.

71' —

Буяльський намагався перекинути воротаря, але м'яч опустився на сітку зверху.

76' —

Нещерет правильно зайняв позицію та виручив свою команду, нейтралізувавши вихід суперника до його володінь.

80' —

Динамівці продовжують володіти ініціативою, але спроби забити ще хоча б один м'яч до успіху не приводять.

85' —

Суперники продовжують грати жорстко. Допомога лікарів знову знадобилася Буяльському.