Mardan Stadium

РФШ

Рига
ТМ

Останнім суперником біло-синіх на зимових зборах стане чемпіон Латвії, ризький клуб РФШ.

Зустріч відбудеться у понеділок, 21 лютого, на центральному полі Mardan Sports Complex. Початок гри – об 11:00 за київським часом.

Візитка

Заснований: 19 травня 2005 року

Стадіон: «Аркадія» (432 глядацькі місця)

Генеральний директор: Маріс Верпаковскіс

Головний тренер: Віктор Мороз (Латвія)

Позиція у чемпіонаті 2021: 1-а

Досягнення: чемпіон Латвії (2021), срібний призер (2019, 2020), бронзовий призер (2018); володар Кубка Латвії (2019, 2021), володар Кубка Вищої ліги (2017, 2018).

Історія

Історія клубу розпочалася у 2003, коли відомий латвійський тренер Володимир Бєляєв та футбольний агент, колишній гравець «Даугави», Андрій Бахарєв вирішили відновити загублені традиції ризької «Даугави». Було створено структурний підрозділ «Футбольний Клуб Даугава». Як самостійна юридична особа клуб був зареєстрований у 2005 році.

Почавши працювати з 12-13-річними хлопчаками у 2003 (футболісти 1990 року народження), команда «Даугава» вже у 2009 році пробилася до Вищого дивізіону Латвійського футболу. У дебютному сезоні команда посіла останнє 8 місце і вилетіла назад в 1 лігу, де грала наступні шість сезонів.

У сезоні 2015 клуб зайняв 3-е місце в Першій лізі. Взимку 2016 року, коли стало відомо про проблеми «Сконто» з отриманням ліцензії ЛФФ-А, необхідної для участі у Вищій лізі, та про відмову клубу, що посів минулого сезону 2-е місце у Першій лізі — «Валмієри Гласс», від можливості претендувати на отримання відповідної ліцензії Ризька футбольна школа стала претендентом на участь у Вищій лізі.

Згідно з рішенням комісії ЛФФ з ліцензування клубів від 29 січня 2016 року, Ризька футбольна школа могла отримати ліцензію ЛФФ-А у разі, якщо «Сконто» не подасть апеляцію на рішення про не видачу ліцензії, або у разі, якщо апеляція буде подана, але відхилена.

11 лютого 2016 року комісія ЛФФ з апеляцій відхилила апеляційну скаргу «Сконто». У той же день Ризькій футбольній школі було присвоєно ліцензію ЛФФ-А. Таким чином, клуб отримав право виступати у Вищій лізі.

У сезоні 2016 року, дебютному для РФШ у вищій лізі, клуб посів 6-е місце. У турнірній таблиці РФШ відставали від ФК «Рига» лише одне очко.

У сезоні 2017 року РФШ зробила ще один крок уперед і завершила сезон Вищої Ліги на 5-му місці, залишившись за крок від такого бажаного виходу у єврокубок.

2018 став для клубу РФШ ще більш успішним. Головним тренером клубу був литовець Валдас Дамбраускас, який раніше успішно працював у вільнюському клубі «Жальгіріс», з яким завоював усі можливі трофеї у себе на батьківщині. Під його керівництвом РФШ довгий час займали першу позицію у Латвійській Вищій Лізі, і в якийсь момент випереджали своїх найближчих конкурентів ФК «Рига» на 12 очок. За підсумками сезону РФШ посіла 3 місце.

У сезоні 2019 під керівництвом тренера Валдіса Дамбраускаса РФШ посів друге місце у Латвійській Вищій Лізі та зумів виграти перший трофей – Кубок Латвії.

У сезоні 2020 року РФШ закінчила чемпіонат на другому місці, відставши від переможців всього на три пункти.

Нарешті, в сезоні 2021 року РФШ завоювала перше в своїй історії чемпіонство, а також знову виборола національний Кубок.

Минулий сезон

Сезон - 2021 став найуспішнішим в історії РФШ. Команда вперше в історії здобула золоті медалі, на чотири очки випередивши «Валмієру». РФШ програла лише два матчі за сезон, і обидва рази – «Валмієрі» на своєму полі.

РФШ зробив золотий дубль, здобувши Кубок Латвії. У фіналі з рахунком 1:0 була обіграна «Лієпая»

Склад

Склад чинних чемпіонів Латвії є сплавом молодості та досвіду. Талановитих вихованців Ризької футбольної школи доповнюють досвідчені ветерани, серед яких 32-річний голкіпер Вітаутас Черняускас, 31-річний чеський лівий захисник Петро Мареш, хорватський центральний півзахисник Томіслав Шарич. В атаці вирізняється 21-річний центрфорвард Андрій Іліч.

Динамівський слід

Одним із ключових гравців РФШ є латвійський центральний захисник Віталійс Ягодінскіс, який був гравцем київського «Динамо» з 2012 по 2016 роки, де виступав за дубль та «Динамо-2». Цього місяця Віталійс відзначить своє 30-річчя.

Генеральним директором клубу є колишній форвард київського «Динамо» Маріс Верпаковскіс, який був гравцем нашого клубу з 2003 по 2011 роки.

Наставник

Головним тренером РФШ є 41-річний латвійський спеціаліст Віктор Мороз. Колишній гравець національної збірної (24 матчі), він розпочав тренерську діяльність у 2015 році, працюючи у «Сконто». У 2017 році очолив «Даугавпілс», а в 2019 році приєднався до РФШ. Очолив основну команду у 2020 році.

09.38' —

Доброго ранку, шановні прихильники «Динамо»! Вітаємо вас на текстовій онлайн-трансляції  п’ятого, заключного, контрольного матчу на навчально-тренувальному зборі у Туреччині між київським «Динамо» та Ризькою футбольною школою (РФШ) із Латвії – чемпіоном країни за підсумками минулого сезону.

09.39' —

Як і усі попередні матчі, ця гра відбудеться на Mardan Stadiumта розпочнеться о 10.00 за київським часом.

09.42' —

Нагадаємо, на другому турецькому зборі (третьому загалом) динамівці вже провели чотири поєдинки: з однаковим рахунком 4:0 вони перемогли сербську «Інджію» та казахстанський «Кайрат», переграли латвійську «Валмієру» (2:0) та розійшлися миром із узбекським «Пахтакором» (0:0).

09.45' —
Стартові склади команд

Стартовий склад «Динамо»: 1. Бущан - 44. Дубінчак, 25. Забарний, 34. Сирота, 94. Кендзьора - 5. Сидорчук (к), 29. Буяльський, 10. Шапаренко, 14. де Пена, 15. Циганков - 41. Бєсєдін.

09.48' —

Стартовий склад РФШ: 1. Ченяускас - 92. Ягодінскіс, 25. Мареш, 43. Ліпущек, 2. Сорокінс - 24. Шарич (к), 8. Узела, 17. Куадіо, 9. Сантана, 30. Фресенбічлер - 19. Іліч.

1' —
Матч розпочався!

Пролунав стартовий свисток.

4' —
Перший небезпечний момент!

Буяльський завдав хорошого удару з лінії штрафного майданчика - вийшло трохи вище воріт. Одразу після цього з-за меж штрафного майданчика удару завдавав Шапаренко - воротар РФШ зреагував.

8' —

Кендзьора справа зробив гостру прострільну передачу до штрафного майданчика, але ніхто із партнерів на неї не відгукнувся.

12' —

Динамівці активно розпочали поєдинок, Буяльський робив передачу до штрафного майданчика, але суперники м'яч вибили.

16' —

Футболісти РФШ намагаються підібратися до штрафного майданчика динамівців, але поки що безуспішно.

17' —

Удар Фресенбічлера заблокував Забарний.

18' —

Циганков віддав м'яч під удар де Пені, той здорово пробив по воротах, але голкіпер РФШ не дрімав та забрав м'яч.

yellow
20' —

Жовту картку отримав Забарний. Латвійці здобули право на штрафний удар.

21' —
ГОЛ Мареш

Мареш вивів свою команду уперед прямим ударом зі штрафного, призначеного метрах в 25-26 від воріт.

yellow
24' —

Жовту картку отримав Кендзьора за фол проти Сантани.

yellow
26' —

Попередження для Куадіо за фол проти Сидорчука. Нашому гравцю потрібна допомога лікарів. Здається, усе гаразд - Сергій може продовжувати гру.

28' —

Пауза у грі, пов'язана із пошкодженням Дубінчака, якому теж потрібна допомога лікарів.

30' —

Удар Шапаренка низом вийшов несильним, і голкіпер РФШ забрав м'яч.

33' —

Багато порушень правил у грі, переважно у центрі поля. Часто лунає свисток арбітра.

35' —

Удар Кендзьори низом метрів з 20-ти вийшов несильним та неточним.

38' —

Гра дещо заспокоїлася, останні три хвилини команди не загрожують воротам одна одної.

40' —

Футболісти латвійців та динамівці обмінялися небезпечними моментами. У киян Бєсєдін пробив повз воротаря, що вийшов із воріт, здавалося, м'яч залетить у сітку, але він прокотився зовсім поруч зі стійкою.

42' —

Після подачі кутового Бущан зіграв на виході та забрав м'яч.

45' —

Після ще однієї подачі від кутової позначки Ліпущек намагався пробити по воротах, але його удар заблокували динамівські захисники.

45' —
Перший тайм завершено

Суддя дає свисток про закінчення першого тайму. Перерва.

46' —
Розпочався другий тайм

Розпочалася друга половина зустрічі

46' —
Заміни

Чотири заміни відбулося у складі "Динамо": Замість Бущана, Бєсєдіна, де Пени та Дубінчака на поле вийшли Нещерет, Ванат, Вітіньйо та Караваєв.

49' —

Суперники виконали кутовий, Сантана низом пробив по воротах - м'яч пролетів повз та й, здавалося, Нещерет контролював ситуацію.

52' —

Ванат не зміг пробити головою півсля подачі до штрафного майданчика.

54' —

Після подачі від кутвої позначки та атаки другим темпом Караваєв пробив у ближній кут воріт, але влучив у сітку із зовнішнього боку.

56' —

Вітіньйо перспективно прострілював до штрафного майданчика, але партнер не зміг замкнути цю передачу.

59' —

Динамівці виконали два поспіль кутових та продовжують чинити тиск на ворота суперника.

61' —

Вітіньйо пробив несильно у руки воротарю.

64' —

Ванат з передачі Вітіньйо прострілив до штрафного майданчика - захисник РФШ м'яч вибив. Та й Владислав перебував у положенні поза грою.

65' —
ГОООЛЛЛ! Ванат!

Ванат зрівнює рахунок! Шапаренко обігрався із Сидорчуком, віддав далі на ліво на Вітіньйо, з його ударом впоралися захисники, м'яч підібрав Ванат та зміг його проштовхнути у ворота з кількох метрів.

67' —
ГОООЛЛЛ! Шапаренко!

Шапаренко через дві хвилини відзначається вдруге! Кендзьора віддав передачу до штрафного майданчика на Циганкова, той ще далі на Шапаренка, і Микола з лінії воротарського майланчика спрямував м'яч у вррота.

72' —
Заміна

У складі "Динамо" замість Ваната на полі вийшов Шкурін.

75' —
Удар Караваєва!

Чудовий удар Караваєва з-за меж штрафного майданчика! Воротар у стрибку зробив ефектний сейв, вибивши м'яч.

77' —
Заміна

Ще одна заміна у "Динамо": замість Буяльського - Гармаш.

79' —

Два поспіль удари Гармаша та Шапаренка із меж штрафного майданчика були заблоковані.

yellow
83' —

Шапаренко отримав жовту картку за зрив атаки суперника, а латвійці - право на штрафний удар.

84' —

Мареш виконав стандартне положенн - Кендзьора головою надійно вибив м'яч на кутовий.

84' —
Заміна

У складі "Динамо" відбулася ще одна заміна: замість Сироти на поле вийшов Попов.

88' —

Останні хвилини динамівці проводять біля воріт суперника.

90' —
МАТЧ ЗАВЕРШЕНО

Лунає фінальний свисток. Усіх вітаємо з перемогою та дякуємо за увагу.

11.50' —

"Динамо" здобуває чергову перемогу на зборі у Туреччині та незабаром повернеться до Києва. 26-го лютого підопічні Мірчі Луческу проведуть матч чемпіоната України проти "Інгульця" (Петрове).