«Чорноморець» (Одеса)

Дата заснування: 1936 рік

Головний тренер: Роман Григорчук

Домашні матчі проводить на стадіоні «Чорноморець» (34 164 місць)

Результат виступу в минулому сезоні УПЛ: 13-е місце (14 очок у 18-ти матчах, 3 перемоги, 5 нічиїх, 10 поразок, різниця м’ячів 20:40)

Поточне місце в сезоні 2022/23: 16-те місце (3 очки у 9-ти матчах, 0 перемоги, 3 нічиї, 6 поразок, різниця м’ячів 5:14).

Історія

Офіційною датою заснування «Чорноморця» вважається 1936 рік, що робить його найстарішим професіональним футбольним клубом міста. Протягом своєї історії клуб мав також інші назви: «Динамо» (1936–1939), «Харчовик» (1940, 1944–1950, 1955–1957), «Спартак» (1941) та «Металург» (1955–1957). Від 1958 року футбольний клуб має назву «Чорноморець» з якою виступає дотепер.

У 1965-1967 роказ за «Чорноморець» виступав Валерій Лобановський. У цей час у команді виникали постійні конфлікти між наставником команди Войновим та молодим Лобановським, що вказував на тренерські помилки та доводив хибність рішень. 1966 року Лобановський став капітаном, але наступного року його відрахували з команди.

У розіграші кубку СРСР найбільше досягнення клубу це вихід до півфіналу турніру у 1966 році. Також клуб здобув у 1990 році Кубок Федерації футболу СРСР, ставши його останнім володарем

Після розпаду Радянського Союзу у 1991 році «Чорноморець» опинився у першому дивізіоні українського чемпіонату. В українській першості одеський клуб узяв участь 29 разів, 24 з яких у вищому дивізіоні, а п'ять у першій лізі. Найбільшим досягненням команди за історію стало двічі здобуття титулу срібного призера української вищої ліги у 1995 та 1996 роках під керівництвом Леоніда Буряка. А також здобуття третього місця у вищій радянській лізі 1974 року. Також команда неодноразово здобувала кубок України, зокрема стала першим його володарем у 1992 році та вдруге його виграла у 1994 році.

У 1990-ті команда здобула своє найбільше досягнення у міжнародних турнірах — двічі дійшла до 1/16 фіналу Кубку УЄФА та один раз дійшла до 1/16 фіналу Кубку володарів кубків УЄФА.

За підсумками сезону 2017/18 ФК «Чорноморець» під керівництвом головного тренера Константіна Фролова, зайняв 11-е місце у вищому дивізіоні, і в матчах плей-офф за право грати в УПЛ поступився ФК «Полтава». В результаті одесити знизився в класі і команду залишили більшість гравців основного складу на чолі з головним тренером. Але у липні «Полтава» відмовилася від участі у чемпіонаті, і її місце в УПЛ зайняв «Чорноморець».

У наступному сезоні одесити знову зайняли 11-е місце, і брали участь в стикових матчах з «Колосом», якому «моряки» поступилися та вилетіли в Першу лігу. За підсумками сезону 2020/21 ФК «Чорноморець» повернувся до Прем'єр-ліги. Минулий сезон одесити завершили на 13-му місці та зберегли прописку у найвищому дивізіоні і на нинішній сезон.

Стан справ у поточному сезоні

Нинішній сезон «Чорноморець» розпочав під керівництвом нового головного тренера. Юрія Мороза у грудні минулого року на цій посаді змінив Роман Григорчук, який вже працював з одеситами достатньо успішно з 2010 по 214 роки.

Старт сезону з новим старим наставником склався для «Чорноморця» не найкращим чином: одесити у дев’яти проведених матчах ще не здобули жодної перемоги та усього тричі зіграли унічию при шести поразках. Як підсумок - наразі вони із трьома очками перебувають на останньому місці у турнірній таблиці без особливих перспектив для покращення свого положення.

Слід зазначити, що з усіх своїх невдалих матчів «Чорноморець» лише одного разу поступився з різницею більше, ніж в один м’яч – вдома «Зорі» (0:4), в інших же випадках поразки були мінімальними – з рахунками 1:2 та 0:1, що свідчить про те, що команда завжди чинить опір своїм опонентам. Що стосується нічиїх, то дві з них завершилися з рахунком 1:1, а одна – без забитих м’ячів.

Цікаво, що шість поразок у своєму пасиві також має ФК «Львів», який іде на 14-й сходинці, але він провів на 1 матч більше. Забили одесити усього п’ять м’ячів – це найменше з у сіх команд Прем’єр-ліги. Такий самий результат лише у «Кривбаса», що розмістився на 13-й позиції. А от щодо пропущених м’ячів, то у трьох команд їх більше, ніж у «Чорноморця», а розташовуються вони у турнірній таблиці вище. Це ФК «Львів» (16 пропущених м’ячів, 14-е місце), «Рух» (15, 12-е місце) та «Металіст» (15, 6-е місце).

Зараз сусідом «Чорноморця» у турнірній таблиці є «Інгулець», який має тільки на одне очко більше, але провів на одну гру менше – 8 поєдинків.

Середній вік футболістів команди із Одеси складає 27,6 років. За «Чорноморець» виступають захисник Євген Селін, який захищав динамівські кольори з 2013 по 2016 роки, півзахисник Сергій Кравченко, який грав за наш клуб у 2009-му році та нападник Олександр Гладкий, який провів у «Динамо» сезон 2016-2017 років. А також півзахисники Денис Кузик та Владислав Наумець, які розпочинали свою футбольну кар’єру у складі юнацької та молодіжної команд «Динамо».

Топ-гравці стартового складу

Протягом перших турів у наставника команди Романа Григорчука достатньо активно змінюється склад. Немає жодного футболіста, які б зіграли без замін у всіх 9-и матчах поточного сезону. Найбільше ігрових хвилин у півзахисника Сергія Політила (804 хвилин) та захисника Віталія Єрмакова (803 хвилини). Трохи менше ігрового часу отримали півзахисник Максим Брагару (795 хвилин), канадський захисник Джеймс (791 хвилина), воротар Дмитро Непогодов (679 хвлилини), захисник Євген Селін (614 хвилин), півзахисники Ілля Путря (504 хвилини), Іван Бобко (499 хвилин) та нападник Дмитро Юсов (497 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

Максим Брагару – 2 голи

Джеймс, Євген Селін, Іван Бобко – по 1 голу

Також на рахунку Владислава Наумця, Сергія Кравченка та Сергія Політила – по одній результативній передачі.

Останні 5 матчів із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Чорноморець» провели між собою 49 офіційних матчів, 36 з яких завершилася на користь киян, 8 разів команди зіграли внічию та 5 рази перемогу святкували одесити. Різниця м’ячів складає 109:38 на користь динамівців.

Через те, що «Чорноморець» лише минулого сезону повернувся до Прем’єр-Ліги, команди між собою востаннє зустрічалися у листопаді 2021-го року, тоді кияни в номінально виїзному матчі, який проходив у Києві, перемогли з великим рахунком 6:1. А до того ці суперники перетиналися аж у грудні 2018-го.

14:20' —

Слава Україні! Вітаємо в текстовій онлайн-трансляції матчу 11-го туру VBET Ліги, в якому київське Динамо зіграє в гостях у одеського Чорноморця.

14:22' —

Команди в турнірній таблиці розділяють 10 очок: динамівці набрали 13 залікових балів у 9-ми матчах, тоді як одесити, зігравши на гру більше, із 3-ма балами йдуть на останньому місці.

14:27' —

Усього з часів незалежності України Динамо та Чорноморець зустрічалися 52 рази: 39 разів перемогу святкували кияни, 8 разів була зафіксована нічия, а одесити тріумфували 5 разів (різниця м'ячів - 120:39 на користь Динамо).

14:58' —

Команди на полі, на стадіоні Чорноморець лунає Гімн України.

15:02' —

Хвилина мовчання в пам'ять про загиблих у війні з росією.

1' —
Матч розпочався!
3' —

Ванат на половині поля суперників занадто жорстко пішов у відбір проти Кравченка.

6' —

На стартових хвилинах команди демонструють невисоку швидкість, без загострень.

8' —

Динамівці заробили перший кутовий після удару головою від Ваната, проте господарям вдалося відбитися після навісу з корнера.

9' —

Попов порушив правила проти Бобка в центрі поля.

11' —

Ще один кутовий у виконанні Динамо залишився без продовження - із подачею Циганкова впоралися захисники Чорноморця.

13' —

Циганков пробив після прострілу Кендзьори з правого флангу - Непогодов!

14' —

Ще одна спроба Циганкова пробити здалеку вийшла неточною.

15' —

Небезпечний момент у Чорноморця! Брагару підкручував м'яч із лівого кута штрафного у дальню "дев'ятку", але був трохи неточним.

17' —

Ванат вийшов на ворота Чорноморця з правого флангу та пробивав низом, проте не зміг переграти Непогодова!

yellow
19' —

Лонвейк заробив попередження за фол проти Кравченка.

23' —

Ванат не влучив по м'ячу, перебуваючи на ударній позиції.

24' —

Пенальті для Динамо! Селін заплів ноги Циганкову у власному штрафному.

11
25' —
ГОООООООЛ!

Віктор Циганков пробив повз Непогодова, який впав у лівий від себе кут!

26' —

Сидорчук потужно пробив поруч із каркасом воріт із дальньої дистанції.

yellow
30' —

Джеймс заробив попередження за фол проти Ваната.

31' —

Лонвейк пробив неточно після подачі Циганкова зі штрафного.

32' —

Небезпечно! Гладкий пробив головою після передачі з правого флангу - м'яч пролетів над поперечиною.

yellow
34' —

Сергій Кравченко попереджений за порушення проти Лонвейка.

35' —

Кабаєв спробував пробити здалеку - вище воріт.

38' —

Кабаєв збив Кузика на лівому фланзі оборони.

39' —

Нещерет забрав м'яч після подачі Політила з правого флангу.

45' —

Бобко та Попов зіткнулися головами в ігровому моменті.

45+1' —
Перший тайм завершено
46' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #19
  • Динамо
  • Півзахисник #22
46' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #34
Денис Попов
  • Динамо
  • Захисник #4
46' —
Заміна
  • Чорноморець
  • Півзахисник #27
  • Півзахисник #89
46' —
Заміна
  • Півзахисник #10
Іван Бобко
  • Півзахисник #21
46' —
Розпочався другий тайм
48' —
ГОООООООЛ!

Буяльський подвоює рахунок на користь Динамо! Віталій обігрався з Циганковим на вході до штрафного з правого флангу та влучно пробив у дальній кут!

52' —

Гольовий момент! Циганков у боротьбі з Селіним зумів проштовхнути м'яч ліворуч на вільного Ваната, проте Непогодов встиг накрити круглого перед форвардом.

yellow
53' —

Сидорчук сфолив проти Кузика, підчищаючи невдалий розіграш штрафного динамівцями.

57' —

Циганков! Віктор зупинив м'яч після діагоналі Лонвейка з лівого флангу та бив із відскоку - Непогодов на місці.

59' —

Голкіпер Чорноморця впорався з дальнім пострілом Лонвейка.

59' —

Ще один дальній удар від Динамо - Сидорчук пробив над поперечиною.

61' —

Гладкий пробив головою після подачі кутового - повз ворота.

61' —

Удар Гармаша головою після навісу від Буяльського став легкою здобиччю для Непогодова.

63' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #55
  • Динамо
  • Захисник #20
66' —

Після подачі кутового Ванат намагався продовжити політ м'яча, проте Селін виніс ігровий снаряд за межі поля.

69' —
Заміна
  • Захисник #79
Євген Селін
  • Захисник #33
69' —
Заміна
Кубемба
  • Нападник #99
  • Нападник #20
69' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #21
  • Динамо
  • Захисник #94
70' —

Непогодов врятував свої ворота після удару Сироти, який замикав подачу Циганкова зі стандарту.

78' —

Динамо спокійно контролює м'яч у фінальному відрізку поєдинку.

80' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #9
  • Динамо
  • Півзахисник #5
81' —
Заміна
  • Захисник #25
  • Захисник #14
86' —

В останні хвилини з м'ячем перебуває Чорноморець, проте одесити не можуть перейти центр поля.

yellow
88' —

Білий заробив попередження за фол проти Буяльського.

90' —

Три хвилини ігрового часу компенсовано до другого тайму.

90+1' —

Ще один пенальті! Білий збив Ваната у власному штрафному.

11
90+2' —
ГОООООООЛ!

Владислав Ванат сам взявся виконувати пенальті та розвів м'яч із Непогодовим по різних кутах воріт! 3:0!