Керівник делегації столичної школи №175 ім. В. Марченка, представленої вихованцями ДЮФШ «Динамо» імені Валерія Лобановського, Олександр Іщенко поділився враженнями від переможного виступу наших хлопців на Всесвітніх учнівських іграх у Белграді.
- Є дві складові змагань - спортивна та організаційна. У плані організації все на найвищому рівні - це стосується і розселення, і харчування, і спілкування з представниками інших країн. Якщо говорити про спортивну частину, то я б теж акуратно підійшов до оцінки всього того, що ми бачили тут. Відзначив би професіоналізм, у повному розумінні цього слова, наших хлопців, які в жодному з матчів не дозволили собі розслабитися, продовжували забивати навіть після третього-четвертого-п'ятого м'ячів та дотримуватися того плану гри, який був намічений тренерським штабом.
Гра наших футболістів отримала дуже хороші відгуки тут - ми бачили, скільки багато камер було на фінальному матчі, плюс зацікавленість ми відчували в спілкуванні з представниками інших делегацій, які дуже жваво цікавилися нашою командою. Це свідчить, що хлопці виступили більш ніж гідно та заслужили на таку увагу до себе.
- Якщо відзначати професійні аспекти, то, напевно, варто віддати належне й тренерському штабу, вам, як керівнику, оскільки наша команда пройшла турнір без поразок та, найголовніше, без травм...
- Якщо присутня розслабленість і команда починає грати абияк, то футболісти отримують непотрібні картки, а також травми на рівному місці. Нам же продовжувати участь у чемпіонаті України, і найближчий суперник - донецький «Шахтар». Нам уже необхідно думати, як 25 вересня грати чотирма віковими групами проти «гірників», - утім, як і вони мають думати про майбутнє протистояння з нами (посміхається). Тут же порадувало, що тренерський склад добре мотивував хлопців, і участь у турнірі минула без інцидентів, які могли принести шкоду команді.
- Звертає увагу, що багато хлопців по-новому розкрилися, виконуючи вимоги тренерського штабу...
- За такого розкладу було зроблено акцент на тому, щоб усім хлопцям дати приблизно однакову кількість ігрового часу. Це вдалося виконати, і це не може не радувати, тому що отримати таку кількість практики в регулярному чемпіонаті доволі складно. Там тисне на нас результат, а тут за такої впевненої гри ми надали хлопцям ігрову практику в повній мірі, що обов'язково позначиться позитивно на подальшому виступі команди в чемпіонаті України.
- Такі ігри є ще й хорошою платформою для експериментів, до яких тренерський штаб може вдаватися по ходу матчів?
- Напевно, тут ми бачили мало експериментів. Навпаки - відпрацьовувалися такі елементи, як колективний відбір, пресинг, швидкий вихід в атаку. У багатьох моментах це виглядало доволі привабливо і, найголовніше, результативно.
- Це перший приїзд команд із України на подібні змагання. Можна сказати, що доріжка уторована?
- Українська делегація тут найбільша, і для нас це стало несподіванкою, оскільки фактично до останнього моменту ми не були проінформовані про програму перебування в Белграді. Зараз же ми маємо тверде запевнення про те, що переможець турніру їде до Катару, де буде проходити фактично всесвітня олімпіада, і, впевнений, там нам не доведеться червоніти за нашу команду.