- Звичайно, ця гра була корисною. В першу чергу, перед початком офіційних ігор ми хотіли подивитися, в якому стані перебуваємо, награти тактичні дії в атаці, тому й акцент робили на власні дії на футбольному полі. Відразу спланували так, щоб усі хлопці зіграли по тайму. Я задоволений грою й, перш за все, ставленням футболістів. Налаштовували їх, щоб вони не грали за рівнем суперника або за рахунком, а діяли на максимальних зусиллях під час відведеного кожному з них відрізка часу. У цьому в мене до них претензій немає. Приблизний рівень суперника знали, тому й побудували гру з акцентом на атакуючі дії. Навіть на цьому рівні проявилися деякі проблеми, будемо над ними працювати та виправляти.
Головний тренер команди «Динамо» (Детройт) Леонід Шор залишився задоволений проведеним спарингом із одноклубниками з Києва:
- Нам вдалося сьогодні все. Інший результат ми й не прогнозували. Нашим завданням було показати хлопцям класичну академічну футбольну освіту. На жаль, на іншому континенті такого рівня в масовому плані немає. Якщо й є, то ексклюзивно, буквально в кількох штатах, де в академіях працюють європейські фахівці, зокрема, з Англії. А переважна маса - це на рівні «Fun». Діти отримують задоволення від тренувань, а будь-який дотик до м'яча супроводжується вигуком «Good job!». Коли виникла ідея поїздки до України, з'явилася думка, щоб поїхало українське ком'юніті: по-перше, це побачення з батьківщиною та можливість відчути, що таке Україна, адже більшість дітей народилися вже там. А по-друге, футбольне спілкування, установки більш зрозумілі рідною мовою.
Цю команду ми створили за чотири дні, хлопці зібрані з Детройта, Торонто та Чикаго, на американському континенті вони грають у футбол у своїх клубах, а ми за цей час спробували їх об'єднати. Загалом, було цікаво як їм, так і нам.
Вважаю, іспит ми склали, торкання м'яча у нас було, спроби щось створювати - також. Упевнений, другий матч нам буде грати вже легше, хоча суперник і не менш іменитий, нашим футболістам буде зрозуміліше, до чого бути готовими. Хлопці відчули поле, як потрібно грати з командами такого рівня та з'явився елемент відповідальності. Це, на жаль, не виховується в американо-канадському форматі, там із дітьми такої роботи не проводять. І це не їхня провина, а їхнє лихо, оскільки в асоціаціях нашого рівня не висувають таких вимог. Вони є лише у студентському футболі. Універсіади на території США - дуже відповідальний захід, там до нього ставляться дуже серйозно, тому й відбір відповідний. Є низка претендентів, у тому числі й із Києва, які хочуть спробувати вступити до університетів США за рахунок футболу - це дає можливість безкоштовної освіти. А платна коштує 250 тисяч доларів за п'ять років із урахуванням проживання.
У нашому ж випадку пояснювати на словах, що суперник буде дуже грамотний, освічений, здорово читає гру марно, поки вони самі це не побачать. Хоча, в нашій збірній команді я помітив кількох хлопців, які могли би продовжити грати вже на професійному рівні - це центральний півзахисник Грегорі Швед та нападник Микола Дудич, який сам із Івано-Франківська, й у нього є українське громадянство. Це перспективні хлопці, якщо з ними серйозно попрацювати у форматі академічної освіти, їхній потенціал розкриється.
Copyright © FC Dynamo Kyiv