Велика гра 30 років тому

Саме в цій грі уславлений форвард Радянського футболу Олег Блохін, забивши 199 та 200 м'ячі, досяг заповітної рекордної позначки.

По ходу гри «біло-сині» програвали 0:2 й тут сталася подія, на яку чекали всі, – вболівальники, фахівці, статистики. А найбільше сам футболіст.

Рубіж у 200 голів довго не давався найбільш результативному форварду радянського футболу. Він втрачав вигідні моменти, «хибив» із пенальті, слухав незадоволений свист трибун.

Забава для статистів, для гравця обернулася тяжким психологічним пресом.

Нехай ці голи були не найкрасивішими в біографії Олега Блохіна, але те, що вони йому пам'ятні, –це безумовно.

Ось як писав про цю подію «Радянський спорт»:

«...32 тисячі харків'ян ніби передчували, що саме цього дня й саме на їхньому стадіоні відбудеться знаменна для всього нашого футболу подія. Перед матчем несподівано полив дощ, але трибуни відразу виставили «дах» із строкатих парасольок. Місць не залишив ніхто. У першому таймі кияни переважно оборонялися, та й то не зовсім вдало. А в другому прийшов час Блохіна. На «рекордний кидок», утім, йому вистачило й трьох хвилин. Щоправда, 199-й гол киянина був не з числа тих, що запам'ятовуються. Пенальті, призначений Чехоєвим, не був із серії безсумнівних. А от 200-й гол у чемпіонаті Олег провів із гри, чітким ударом завершивши розпочату Рацем атаку. Раділи, зрозуміло, всі його партнери».

Чемпіонат СРСР

21.08.1985. м. Харків, стадіон «Металіст», 32 000 глядачів

«Металіст» (Харків) – «Динамо» (Київ) – 2:2 (2:0)

«Металіст»: Петухов, Мотуз, Кузнецов, Панчишин, Махиня, Лозинський, Соколовський (Якубовський, 58), Іванов (Назаренко, 46), Талько, Тарасов, Бондар.

«Динамо»: Михайлов (Чанов, 46), Безсонов, Каратаєв (Гущин, 54), Євсеєв, Дем'яненко, Рац, Яремчук, Баль, Михайличенко, Паламар, Блохін.

Голи: 1:0 Лозинський (6), 2:0 Бондар (30), 2:1 Блохін (62, пенальті), 2:2 Блохін (64).