Чемпіонат СРСР-1980. Достроково дев'ятиразові

Чемпіонат СРСР-1980. Достроково дев'ятиразові

Рівно 43 років тому, 17 листопада 1980 року, київське «Динамо» оформило дев'яте в історії чемпіонство в СРСР.

Перед передостаннім туром кияни випереджали в турнірній таблиці московський «Спартак» на три очки (нагадаємо, що в чемпіонаті тоді нараховували за кожну перемогу по два очки) і, в разі успіху, достроково завойовували «золото».

Для підопічних Валерія Лобановського принципово було домогтися успіху на Республіканському стадіоні перед рідними вболівальниками, оскільки в останньому турі «біло-сині» повинні були їхати до Москви в гості до ЦСКА.

І до виконання завдання кияни на очах 30 тисяч глядачів приступили з перших хвилин, доволі швидко відкривши рахунок. Веремєєв, отримавши м'яча в центрі поля, просунувся вперед та, не зустрівши опору, вирішив пробити метрів із 30-ти – м'яч влетів у сітку. А незабаром рахунок було подвоєно, коли багатоходову комбінацію за участю Лозинського, Веремєєва та Євтушенка завершив точним ударом Бойко.

Довести матч до перемоги було справою техніки, що підопічним Валерія Лобановського і вдалося. У підсумку кияни дев'ятий раз в історії стали чемпіонами країни. Відзначимо, що всі матчі в чемпіонаті (по 34) відіграли Володимир Безсонов та Володимир Лозинський, а Олег Блохін, забивши 19 м'ячів, посів друге місце в гонці бомбардирів, поступившись лише Сергію Андрєєву зі СКА (20 голів).