«Динамо» - «Фенербахче»: передматчева пресконференція Мірчі Луческу та Дениса Гармаша

«Динамо» - «Фенербахче»: передматчева пресконференція Мірчі Луческу та Дениса Гармаша

На стадіоні "Краковії" імені Юзефа Пілсудського у Кракові відбулася передматчева пресконференція наставника київського "Динамо" Мірчі Луческу та півзахисника "біло-синіх" Дениса Гармаша, присвячена завтрашньому поєдинку 6-го туру групового раунду Ліги Європи УЄФА проти стамбульського "Фенербахче".

- Містере, ми добре знаємо вас за роботою в Туреччині, де ви досягли великих успіхів. Однак ви сказали, що зробите все можливе, щоб не дозволити "Фенербахче" посісти перше місце в групі... Як ви можете прокоментувати цю заяву? (питання від турецького журналіста)

- Коли я таке казав? Я не міг цього сказати, зокрема тому, що добре знаю президента та тренера "Фенербахче". Звісно, у футболі може статися будь-що, однак я такого не казав, це не правда. До того ж, я дуже добре знаю турецьких журналістів, знаю, як вони вміють винаходити новини, провокувати та розпалювати атмосферу перед матчами. 

- Проти "Фенербахче" "Динамо" провело найбільше поєдинків у цьому сезоні. Чи вважаєте ви, що стамбульці прогресують від матчу до матчу?

- "Фенербахче" придбало багато дуже хороших гравців, із великим досвідом, які грають за свої збірні. Вони роблять значні зусилля, щоб створити якісну команду. Стамбульці мають 25 гравців одного рівня, у них немає поділу на основну та резервну команди. Усі футболісти - дуже якісні та досвідчені, багатьом близько 30 років. Серед молоді грають хіба що Гюлер і Мор.

У нас протилежна ситуація - ми втратили важливих гравців, у нас грають молоді футболісти. Маємо у складі п'ятьох гравців віком до 20 років. Думаю, що ми зробили помилку, настільки інтенсивно граючи благодійні матчі весною. Окрім того, збірники були зайняті у своїх національних командах. Ми дуже добре розпочали кваліфікацію Ліги чемпіонів, але поступилися великій команді - "Бенфіці", яка також провела багато хороших трансферів. Із моменту програшу "Бенфіці" наші гравці почали втрачати мотивацію та очки в чемпіонаті. 

Ми не програвали матчів, тому що суперники були сильнішими за нас. Усе вирішували окремі моменти: у Стамбулі пропустили на останніх хвилинах, АЕКу програли через пропущений зі штрафного м'яч, "Ренну" - подарувавши суперникам м'яч після помилок. Наші гравці перебувають у дуже складній ситуації. Кожні два дні ми змінюємо міста, стадіони, не маємо постійного місця для тренувального процесу, не бачимо своїх уболівальників.

У нас одна мета - вижити у цій ситуації та підтримувати найкращий рівень, який можливо зберегти. Одного дня війна завершиться, а "Динамо" має залишатися на своєму рівні. Це бренд, клуб із великою історією та переможними традиціями. 

Ми займаємо останнє місце в групі, але думаю, що не заслуговуємо там перебувати. 

- "Динамо" зіткнулося з проблемою на позиції голкіпера, втративши Бущана та Бойка...

- Після матчу в Стамбулі ми втратили Бущана та Шапаренка - двох дуже важливих для нас гравців. Шапаренко, який є нашим найкращим футболістом, опинився поза футболом на шість місяців. 

Що стосується Бущана, то він уже повернувся та займається разом із командою. Подивимося, чи зможе він зіграти, або ж ми знову задіємо Нещерета. У нас дуже молода команда, і я впевнений, що вони будуть дуже мотивовані на цей матч. Найкращий спосіб конкурувати з досвідченими суперниками - бути добре підготовленими та проінформованими. У "Фенербахче" дуже досвідчені, якісні, здібні та швидкі гравці. Але ми дуже добре знаємо про сильні сторони кожного суперника, щоб нівелювати їх.