«Динамо» проти клубів з Австрії: вдруге за чверть століття, баланс 6:1 на користь киян

У 3-му кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів УЄФА суперником «Динамо» буде австрійський клуб «Штурм» із міста Грац.

«Динамо» не дуже часто зустрічалося в єврокубках з клубами з Австрії, особливо в останні роки. За останні чверть століття це буде лише друга зустріч «біло-синіх» з австрійським клубом.

Остання на сьогоднішній день зустріч датована сезоном 2013/14, коли «Динамо», очолюване Олегом Блохіним, потрапило до однієї групи з віденським «Рапідом» у Лізі Європи.

Попередня зустріч була також із «Рапідом» – 26 років тому, у кваліфікації Ліги чемпіонів сезону 1996/97, коли головним тренером киян був Йожеф Сабо. Саме тоді «Динамо» єдиний раз поступилося австрійцям за сумою двох зустрічей, вилетівши до Кубка УЄФА.

Вперше «Динамо» зустрілося з австрійським клубом на євроарені у сезоні 1969/70. В 1/16 фіналу Кубка чемпіонів з командою Віктора Маслова зустрілася віденська «Аустрія». Першу перемогу над австрійцями «біло-сині» здобули на стадіоні «Пратер» у Відні завдяки голам Віктора Серебряникова та Володимира Мунтяна. Після 2:1 у виїзному матчі «Динамо» здобуло перемогу і в домашньому - 3:1 у Києві на вже тоді 100-тисячному «Центральному» стадіоні (нинішній «Олімпійський»).

А найбільш пам'ятним та статусним було протистояння «Динамо» та «Рапіда» у чвертьфіналі Кубка Кубків 1985/86, одного з найуспішніших сезонів в історії нашого клубу, коли кияни вдруге здобули Кубок володарів Кубків. Після перемоги у першому чвертьфіналі у Відні з рахунком 4:1 команда Валерія Лобановського добила австрійців і на «Республіканському», розгромивши з ще більшим рахунком – 5:1.

Найчастіше за інші австрійські клуби на шляху «Динамо» зустрічався «Рапід» - 4 рази. Двічі кияни протистояли іншій відомій віденській команді – «Аустрії». Ще раз динамівцям протистояла команда «Сваровськи-Ваккер» з Інсбрука.

Зі «Штурмом» із Граца, який раніше нечасто грав у єврокубках, «Динамо» перетиналося лише в товариському матчі на тренувальних зборах – у січні 2018 року, в іспанському місті Ла-Лінеа-де-ла-Консепсьйон, поруч із Гібралтаром. Тоді перемогу здобули австрійці (2:0).

Із нинішнього складу «Динамо» у тому матчі брали участь Бущан, Буяльський, Шепелєв, Шапаренко, Бєсєдін, Бурда, Кендзьора та Гармаш.

У єврокубках «Штурм» зустрічався із клубом з України лише одного разу. Було це у сезоні 2009/10 у кваліфікації Ліги Європи. Тоді клуб із Граца перегородив дорогу до групового раунду харківському «Металісту». Матч в Австрії завершився внічию 1:1, а в Україні перемогу здобули гості 1:0.

Усі матчі «Динамо» проти австрійських клубів у єврокубках

Кубок чемпіонів 1969/70. 1/16 фіналу

16.09.1969. Відень. "Пратер". "Аустрія" - "Динамо" - 1:2 (Серебряников, Мунтян)

01.10.1969. Київ. "Центральний". "Динамо" - "Аустрія" - 3:1 (Мунтян, Бишовець, Пузач)

Кубок чемпіонів 1972/73. 1/16 фіналу

13.09.1972. Інсбрук. "Тіволі". "Сваровськи-Ваккер" - "Динамо" - 0:1 (Пузач)

27.09.1972. Київ. "Центральний". "Динамо" - "Сваровськи-Ваккер" - 2:0 (Пузач, Дамін)

Кубок чемпіонів 1981/82. 1/8 фіналу

21.10.1981. Відень. "Пратер". "Аустрія" - "Динамо" - 0:1 (Баль)

04.11.1981. Київ. "Республіканський". "Динамо" - "Аустрія" - 1:1 (Буряк)

Кубок володарів Кубків 1985/86. 1/4 фіналу

05.03.1986. Відень. "Герхард Ганаппі". "Рапід" - "Динамо" - 1:4 (Бєланов - 2, Рац, Яковенко)

19.03.1986. Київ. "Республіканський". "Динамо" - "Рапід" - 5:1 (Яремчук - 2, Бєланов, Євтушенко, автогол - Конзель).

Кубок УЄФА 1992/93. 1/32 фіналу

16.09.1992. Київ. "Республіканський". "Динамо" - "Рапід" - 1:0 (Яковенко)

30.09.1992. Відень. "Герхард Ганаппі". "Рапід" - "Динамо" - 3:2 (Леоненко – 2)

Ліга чемпіонів 1996/97. Кваліфікаційний раунд

07.08.1996. Відень. "Герхард Ганаппі". "Рапід" - "Динамо" - 2:0

21.08.1996. Київ. "Олімпійський". "Динамо" - "Рапід" - 2:4 (Калитвинцев, Максимов)

Ліга Європи 2013/14. Груповий етап

03.10.2013. Відень. "Ернст Хаппель". "Рапід" - "Динамо" - 2:2 (Ярмоленко, автогол – Дібон)

12.12.2013. Київ. "Олімпійський". "Динамо" - "Рапід" - 3:1 (Ленс, Гусєв, Велозу)

Разом: 14 матчів, 9 перемог «Динамо», 2 нічиї, 3 поразки, різниця м'ячів 29:17 на користь «Динамо».