«Динамо» - «Брюгге»: згадуємо протистояння у 2019-му

У серпні 2019-го кияни зустрілися з «Брюгге» в рамках 3-го кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів УЄФА.

Перший поєдинок відбувся в Брюгге 6 серпня. Для команди Олександра Хацкевича цей матч був четвертим у сезоні – після перемоги над «Шахтарем» у поєдинку за Суперкубок, який відбувся в Одесі, і вояжу до Львова, де динамівці, не повертаючись між матчами до Києва, по черзі обіграли дві львівські команди, «Карпати» та ФК «Львів», із загальною різницею м'ячів 5:0.

У цій грі «Динамо» не могло повною мірою розраховувати на Віктора Циганкова, який ще не був готовий зіграти повний матч і вийшов на поле лише відразу після перерви. Одночасно з ним на заміну вийшов новачок команди Жерсон Родрігес, який усього за кілька днів до гри підписав контракт із «біло-синіми».

На той час гості вже поступалися з рахунком 0:1: наприкінці тайму арбітр призначив пенальті за фол Олександра Караваєва, і Ханс Ванакен реалізував 11-метровий. У другому таймі динамівці заграли значно активніше. Той таки Родрігес був близький до того, аби відкрити лік своїм голам за «Динамо» у дебютному матчі, проте після його удару на шляху м'яча на лінії воріт опинився захисник «Брюгге». Моменти були і у Циганкова, і у де Пени, проте бельгійці втримали комфортний для себе рахунок у домашній грі.

Ліга чемпіонів УЄФА, 3-й кваліфікаційний раунд, перший матч

«Брюгге» (Брюгге, Бельгія) – «Динамо» (Київ, Україна) – 1:0 (1:0).

06.08.2018. Брюгге, стадіон «Ян Брейдель».

«Брюгге»: 88.Міньоле, 2.Соболь, 14.Окереке, 15.Мітрович, 17.Делі, 20.Ванакен, 25.Вормер (к), 26.Рітс, 35.Тау, 42.Бонавентуре (16.Схрейверс, 64), 77.Мата.

«Динамо»: 71.Бойко, 5.Сидорчук (к), 7.Вербич (14.Де Пена, 64), 16.Миколенко, 19.Гармаш, 20.Караваєв (15.Циганков, 46), 26.Бурда, 29.Буяльський, 41.Бєсєдін (22.Родрігес, 46), 44.Кадар, 94.Кендзьора.

Гол: Ванакен (37, з пен.).

Попереджені: Делі (20), Бонавентуре (39) – Гармаш (40), Кендзьора (44), Родрігес (68), Сидорчук (79).

Кияни покладали великі надії на матч-відповідь. Усі розуміли, що в Брюгге відбувся тільки перший тайм протистояння, і все вирішиться на «Олімпійському». Олександр Хацкевич заявив, що гра після перерви в Брюгге вселяла оптимізм у команду перед матчем-відповіддю. Між двома матчами з «Брюгге» «Динамо» поступилося «Шахтарю» в грі чемпіонату, при цьому рахунок голам за киян відкрив Родрігес.

Родрігес і Циганков цього разу вийшли зі стартових хвилин. Початок гри видався успішним для «Динамо»: швидкий гол після передачі Миколенка забив Віталій Буяльський. Динамівці діяли активно й агресивно в атаці та, здавалося, заб'ють і другий м'яч. Замість цього перед перервою рахунок було зрівняно: після навісу з кутового Делі ударом головою відправив м'яч до сітки.

Відразу після перерви динамівці подарували 40-тисячній аудиторії на трибунах нову надію: удар Вербича прийняла на себе стійка, а Шепелєв добив м'яч у ворота і вивів «Динамо» вперед. Але для загальної перемоги потрібен був ще один гол. Градус напруги піднявся до межі – в останній десятихвилинці команди недорахувалися по одному гравцеві, які отримали по червоній картці. Динамівці пішли вперед, але пропустили результативний контрвипад на 88-й хвилині, який реалізував Вормер.

Ще одну надію на перемогу Києву подарував Фран Соль, який вийшов на заміну і після удару якого Мехеле зрізав м'яч у свої ворота. Однак забити четвертий м'яч не вдалося. Динамівці кинули всі сили в атаку, але на шостій компенсованій хвилині бельгійці вивели Лоїса Опенду на побачення з Бойком, і той встановив остаточний рахунок у грі 3:3. Цей матч став останнім для Олександра Хацкевича на посаді головного тренера «Динамо».

Ліга чемпіонів УЄФА, 3-й кваліфікаційний раунд, матч-відповідь

«Динамо» (Київ, Україна) – «Брюгге» (Бельгія) – 3:3 (1:1).

«Динамо»: 71. Бойко, 94. Кендзьора, 26. Бурда, 44. Кадар, 16. Миколенко, 29. Буяльський, 8. Шепелєв (9. Соль, 83), 18. Андрієвський, 15. Циганков, 7. Вербич (41. Бєсєдін, 68), 22. Родрігес.

«Брюгге»: 88. Міньйоле, 2. Соболь, 77. Мата, 44. Мехеле, 17. Делі, 26. Рітс, 25. Вормер, 20. Ванакен, 35. Тау, 42. Бонавентуре (11. Діатта, 55), 14. Окереке (80. Опенда, 81).

Голи: Буяльський (6), Шепелєв (50), Мехеле (90+3, автогол) – Делі (38), Вормер (88), Опенда (90+5).

Попереджені: Миколенко (55), Кадар (57), Бурда (60) – Тау (9), Мата (22), Окереке (79), Ванакен (86), Опенда (90+6).

Вилучені: Бурда (82, друге попередження) – Тау (84, друге попередження).