До дня народження Віктора Терентьєва

До дня народження Віктора Терентьєва

16 грудня 1924 року народився колишній гравець і тренер «Динамо» Віктор Васильович Терентьєв. До річниці з дня народження відомого динамівця розповідаємо про його ігрову та тренерську кар'єру.

***

Віктор Васильович Терентьєв (на фото другий ліворуч) все десятиліття 60-х років працював у тренерському штабі київського «Динамо». Точніше, з 1959 до 1971 року.

Півсезону 1963 року йому довелося бути головним тренером «біло-синіх», а в 1971 році – начальником команди.

Багато знаменитих футболістів «Динамо» після завершення кар’єри гравця знаходили себе в різних галузях футбольного життя. Лобановський, Базилевич, Блохін чітко бачили себе саме головними тренерами, вони пішли цим шляхом, на якому їх, звісно, чекали як троянди, так і шипи. Вони обрали саме такий шлях. Інші – Хмельницький, Рудаков, Соснихін – присвятили свої тренерські роки дітям. Треті – Банников, Решко, Трошкін – стали футбольними керівниками та функціонерами. Четверті – Біба, Сучков – селекціонерами та скаутами.

Хороший асистент

Але завжди й у всіх командах була та є група колишніх гравців, які досягли найбільшого успіху в штабі інших головних тренерів. Зараз їх офіційно називають асистентами головного тренера, а вони себе жартома звуть «польовими тренерами». Як би там не було – без їхньої роботи, нехай іноді непомітної, головні тренери як без рук.

Як відомо, в кожному жарті є доля… жарту. Чому вони називають себе «польовими» тренерами? Все дуже просто. У тренерському штабі мають бути люди, які можуть не лише пояснити гравцю, як йому діяти, але й показати фінт або відбір м’яча на полі. Тобто, «суто теоретик» навряд чи здобуде авторитет у амбіційних та гарячих молодих футболістів.